twitter facebook draugiem Strencu Biblioteka - 2008.gads

Strenču kultūras nama jauktais koris "Rītu puse” labākie Vidzemē

Aivars Zilbers 09.06.2008. 11:39   Izdrukāt
Svētdien Valmierā Strenču kultūras nama jauktais koris "Rītu puse" Vidzemes labāko koru skates pusfinālā B grupā ieguva pirmo vietu.

 

Skatē piedalījās arī Smiltenes kultūras un atpūtas centra jauktais koris "Vidzemīte". Valkas rajona Kultūras nodaļas vadītāja Līga Lāne stāsta, ka pasākums bija rīkots, lai noteiktu labākos kolektīvus, kuri piedalīsies Dziesmu svētkos.

"Tas Strenču koristiem ir liels sasniegums. Koris skaitliski nav liels, bet ar savu dziedājumu prata saviļņot klausītājus. Otro vietu žūrija vispār nepiešķīra, " savus iespaidus par redzēto uzstāšanos stāsta L. Lāne.

 Par lielisku panākumu kora uzstāšanos uzskata arī Strenču mūzikas skolas direktore Ralda Ziemule, kura pati dzied šajā kolektīvā. "Man tā ir svēta lieta. Par labo novērtējumu noteikti jāpateicas diriģentei Evai Pabērzai, jo viņa mūsu dziedātprasmes izkopšanā ir ieguldījusi milzīgu darbu. Viņas pacietība un darba mīlestība ir vienkārši apbrīnojama," apliecina R. Ziemule.

 
Par panākumiem ir sajūsmināti visi koristi. Agita Boķe "Rītu pusē" dzied 25 gadus. "Esmu ļoti priecīga. No citiem kolektīviem varējām dzirdēt tikai to kori, kas dziedāja aiz mums, tādēļ īsta priekšstata, kā sagatavojušies citi, nebija. Dziedājām tā, kā jutām dziesmu. Man šķiet - panākumus izdevās gūt tādēļ, ka mums visiem korī dziedāt ļoti patīk," saka A. Boķe.

http://ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=3384

"Dziesma manai paaudzei” jau 13. gadu "paņem” Strenču publiku

Sandra Pētersone 17.03.2008. 08:23   Izdrukāt
Visas 256 biļetes uz vietējo konkursu - koncertu "Dziesma manai paaudzei", kas sestdien notika Strenču kultūras namā, cilvēki izpirka vairāk nekā nedēļu iepriekš. Daudziem strencēniešiem, turklāt visām paaudzēm, šis koncerts ir gada notikums.

Šogad publika redzēja un dzirdēja 19 priekšnesumus - solistus, duetus un muzikālas apvienības - no Strenčiem, Valmieras, Rīgas, Valkas, Jērcēnu un Bilskas pagasta.


"Forši! Bija daudz profesionālāk, nekā kā citus gadus, radošāk," pēc koncerta spriež strencēnietes Agnese Mitrofanova un Lāsma Jēkabsone. Pilnās zāles efektu jaunietes skaidro ar vietējo iedzīvotāju interesi redzēt uz skatuves uzstājamies savējos.

 
Mūziķis valcēnietis Andris Niklavičs jau daudzus gadus Valkas rajonā apskaņo šo pasākumu un secina, ka Strenču "Dziesmai manai paaudzei" piemīt spēcīga harisma. "Tas ir pasākums, kurā jebkurš var izteikties neatkarīgi no profesionālā muzikālā līmeņa, un Strenči ir viena no vietām, kurā cilvēki uzdrīkstas," atzīst mūziķis.

 
Šogad žūrija piešķīra galveno balvu Strenču un Valmieras jauniešu muzikālajai apvienībai "Zem dūma" par sarežģītas dziesmas "Good tidings" izpildījumu jeb latviešu tautas dziesmas "Tumša nakte, zaļa zāle" un Ziemassvētku dziesmas angļu valodā miksējumu. Žūrijas vērtējums atšķīrās no zāles balsojuma. Skatītāju vairākums simpātiju balvu piešķīra ne tik nopietnam priekšnesumam ar humora piedevu - Valmieras jauniešu grupas "Epilepy" izpildītajai dziesmai "Rīta stienis".

 
Žūrijas pārstāvis Smiltenes mūzikas skolas pedagogs Jānis Silakalns rosina strencēniešus izstrādāt konkursa vērtēšanas kritērijus, lai žūrijai būtu vieglāk strādāt, proti, zināt, ko vērtēt augstāk - dziedāšanu vai šovu. "Bija prieks redzēt, ka mazā pilsētā ir tik daudz dziedātāju, turklāt viņi diezgan labi dzied," atzīst J. Silakalns.

 
Balvas saņēma visi dalībnieki. Veltes sarūpēja vietējā pašvaldība, uzņēmumi un organizācijas. Galveno balvu pasniedza viesu nams "Strenči", dāvinot uzvarētājiem šajā viesu namā atpūtu, ieskaitot pirts un džakuzi labumu baudīšanu.

 

 Strenču "Dziesma manai paaudzei 2008"
Grand Prix - muzikālā apvienība "Zem dūma" (Alise Ziemule, Paula Vaivade,

Kristaps Skujiņš, Iļja Tēraudkalns); dziesma "Good Tidings".
1. vieta - Paula Vaivade un "UN tās, kas uzdrīkstējās"; dziesma "Atgriešanās".
2. vieta - "Zikurāts nepilnā sastāvā" (Ivo Laktiņš, Andrejs Poloskovs,

Kārlis Krūmiņš) ar pašsacerētu dziesmu.
3. vieta - Viktorija un Ivars (Valmiera); dziesma "Tev šodien vienalga".

http://ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=2236Strenčos kopā pieņem lēmumus un kopā ballējas

Inga Karpova 23.01.2008. 08:57   Izdrukāt
Piektdien Strenču kultūras namā notika pašvaldības iestāžu darbinieku Jaungada pasākums, kurā kopā sanāca un ballējās vismaz 70 vakara apmeklētāju.
Strenču kultūras nama darbiniece Daiga Beitika uzskata, ka "ikdienā nemaz visi tik bieži nesatiekamies, tāpēc vismaz reizi gadā vajag apsēsties pie viena galda, izrunāties un atpūsties jautrā un nepiespiestā gaisotnē". Par jautrību ballē rūpējusies Turnas tautas nama vadītāja Līga Krama kopā ar dramatiskā teātra aktieriem, bet par deju mūziku rūpējās "Hardijs un Co" no Valmieras.
Ballētājiem pašiem bija jārūpējās par cienastu. Kā uzzināja "Ziemeļlatvija", našķus bija sarūpējusi arī Strenču dome.
Vairāki aptaujātie ballētāji atzina, ka pasākumam īpašu odziņu piešķīra Turnas aktieri, kuri ne vien paši rādījuši lieliskus skečus, bet arī jautrībās ar pārģērbšanos, rotaļās un spēlēs iesaistījuši balles apmeklētājus.
Savukārt sestdien, 26. janvārī, Strenču kultūras namā pulksten 11.00 notiks tradicionālais bērnu karnevāls. To katru gadu rīko Strenču dome sadarbībā ar organizāciju "Glābiet bērnus". D. Beitika sola, ka ikvienam bērnam, kas būs ieradies maskās, tiks pārsteiguma balva.

http://ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=1429
Tulkotājs
Ieejas forma
Kalendārs
«  Aprīlis 2018  »
PrOTCPkSSv
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0