twitter facebook draugiem Strencu Biblioteka - 2008.gads
Strenču teātrim vecums met līkumu

Sandra Pētersone 11.04.2008. 08:48   

Jāņa Ziemeļnieka Strenču Tautas teātra jubileju - 60 gadus drāmas ansamblim un 35 gadus Tautas teātrim - ievērojusi arī Kultūras ministrija.

Kultūras ministrijas valsts aģentūra "Tautas mākslas centrs" pasniegusi Atzinības rakstus trijiem ar Strenču teātri saistītiem cilvēkiem, pateicoties par radošu un godprātīgu devumu Tautas teātra attīstībā: kolektīva bijušajai ilggadējai režisorei Hildai Ņikitinai, ilggadējai aktrisei Anitai Vladimirovai un tagadējam režisoram Andrim Liepiņam. Savu pateicību visam kolektīvam izteica Valkas rajona padome par amatierteātra mākslas tradīciju saglabāšanu un izkopšanu.

 "Patīkama sajūta, ka atzīmē un godina," pēc teātra jubilejā saņemtajiem daudzajiem apsveikumiem kolektīva vārdā pateicas režisors Andris Liepiņš.

 Svētkus Strenču Tautas teātris šomēnes svinēja pilsētas kultūras namā, rādot pēdējo piecu gadu laikā iestudēto izrāžu fragmentus. Īpaši sumināja tos aktierus, kuri spēlējuši visvairāk lomu: Hildu Ņikitinu (viņai lomu visvairāk - 23), Andri Delviņu, Pēteri Priedīti, Inetu Lezdiņu, Ramonu Markovu, Rutu Platkāni, Daigu Beitiku, Pēteri Smoļenski, Edgaru Celmiņu un Inesi Smiļģi. Pateicību saņēma arī Ārijs Luziks, kurš savu ieguldījumu deva Tautas teātra dzimšanas laikā, un sufliere Austra Pulkstene.

 "Negulēt uz lauriem, bet tikpat aktīvi darboties tālāk," kolēģiem jubilejā novēl Bilskas pagasta dramatiskās kopas "Mēris" režisore Ingrīda Sovere. Strencēniešus sveikt ieradās gan šī kolektīva aktieri, gan arī draugi no Pilsrundāles, Rūjienas, Ērģemes, Jērcēnu un Dikļu amatierteātriem.

 "60 gadi teātrim ir kārtīgs mūžs. Ikvienam kolektīvam galvenais ir saglabāt tradīciju pārmantojamību, un strencēniešiem tas izdodas, jo tur teātri spēlē arī jauni cilvēki," ievērojusi I. Sovere, kura pati savulaik darbojās šajā kolektīvā laikā, kad tas ieguva Tautas teātra nosaukumu.

 Viņai prieks arī par strencēniešu tagadējo panākumu Latvijas amatieru teātru konkursā "Gada izrāde 2007". Konkursā B grupā Strenču Tautas teātra iestudētā Harija Gulbja luga "Kamīnā klusu dzied vējš" atzīta par laureāti.

 

http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=2587


Strenčos: Izvirza uz "Gada izrādes” finālu

Sandra Pētersone 29.02.2008. 08:31  

Jāņa Ziemeļnieka Strenču Tautas teātra iestudējumu žūrija iekļāvusi to astoņu dramaturģisko darbu vidū, kuri izvirzīti uz Latvijas amatieru teātru konkursa "Gada izrāde 2007" finālu.

 

Strencēnieši "Gada izrādē" rāda Harija Gulbja lugas "Kamīnā klusu dzied vējš" 2006. gada iestudējumu.
Režisora Andra Liepiņa un aktieru darbu žūrija jau novērtējusi reģionālajā atlases skatē Mālpilī, izvirzot izrādi uz finālu. "Skates noslēgumā teātra kritiķes un pedagoģes Ainas Matīsas pirmie vārdi mums bija: "Tas ir mākslas darbs". Ļoti patīkami, ja speciālists tā pasaka," priekā dalās J. Ziemeļnieka Strenču Tautas teātra režisors Andris Liepiņš.
Lai amatieru teātri ar saviem iestudējumiem varētu piedalīties "Gada izrādes" reģionālajā atlases skatē, pasākuma rīkotājiem vispirms nosūtīja videokasetes ar lugu ierakstiem. Tādējādi tika izraudzītas 22 izrādes, no kurām vēlāk žūrija izsijāja labāko astotnieku.
Pretendējot uz "Gada izrādes 2007" titulu, strencēnieši uz skatuves kāps 14. martā Jūrmalas teātrī.
Režisors pieļauj, ka žūriju viņu iestudējums "Kamīnā klusu dzied vējš" pārliecināja ar spēcīgu aktierspēli un skatuves noformējumu, izmantojot gaismas un skaņas efektus. Lugas varoņu likteņos iejūtas aktieri Daiga Beitika, Dace Priedīte un Andris Delviņš. Būtiska loma iestudējuma norisē ir izrādes vadītājai Lindai Lācei.
Luga "Kamīnā klusu dzied vējš" vēsta par laulātu pāri, kuri nesaprotas, - nav satikušies īstie cilvēki. Tad mājās ierodas sievas radiniece, un starp viņu un vīrieti rodas mīlestība. Vēlāk viņš iet bojā avārijā. Izrādē ienāk atmiņas. Sieva sarunājas ar mirušā vīra fotogrāfiju, kura nolikta uz kamīna.
"Tā ir ļoti smaga luga, kuru sākumā nevarēju pieņemt," atzīst aktrise Daiga Beitika. Tagad aktieri jau atraduši mijiedarbību ar saviem tēliem. Vienīgi šobrīd ar prieku par iekļūšanu "Gada izrādes" finālā mijas stress un bailes atbildības dēļ.

http://www.ziemellatvija.lv/konkursi/konkursi_article.html?xml_id=1969


Tulkotājs
Ieejas forma
Kalendārs
«  Aprīlis 2018  »
PrOTCPkSSv
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0