twitter facebook draugiem Strencu Biblioteka - 2009.gads
Strenčos būs nauda ūdenssaimniecībai
Sandra Pētersone 25.11.2009. 09:06   Izdrukāt
Strenču novada domei būs nauda, lai Strenču pilsētā tālāk īstenot jau iesākto ūdenssaimniecības attīstības projektu.

 Pašvaldība parakstījusi vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējuma piešķiršanu projekta otrajam etapam. Tajā paredzēts pilsētā izbūvēt jaunus ūdensvada un kanalizācijas tīklus un pazemes ūdens rezervuāru un rekonstruēt dzeramā ūdens atdzelžošanas iekārtas.

Plānots, ka ūdensvadu un kanalizācijas tīklus būvēs: Pulkveža Zemitāna ielā posmā no Baznīcas ielas līdz dzelzceļa sliedēm, Baznīcas ielā, Stacijas ielā, Ugunsdzēsēju ielas posmā starp Baznīcas ielu un Stacijas ielu, Raiņa ielā, Trikātas ielā no Stacijas ielas līdz Slimnīcas ielai, Slimnīcas ielā un Beverīnas ielas posmā līdz Rīgas ielai.

Pašlaik tiek izstrādāts jauns tehniskais projekts. Iespējams, ne viens vien strencēnietis pilsētas ielās jau redzējis topogrāfus, kuri uzmēra ielas.

Ūdenssaimniecības attīstības projekta otrajā etapā būvdarbi paredzēti nākamajā gadā. "Ļoti ceram, ka iekļausimies plānotajā finansējumā un būvdarbu apjomu nevajadzēs samazināt. To parādīs iepirkuma procedūra," saka Strenču novada domes Attīstības un plānošanas departamenta vadītāja Līga Sovere.

http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=11416

Strenču katlumājai šoruden jauns klients
Sandra Pētersone 25.09.2009. 08:55   Izdrukāt
Šoruden Strenču pilsētas katlumājas aprūpē nonācis jauns objekts. Centralizēti saražoto siltumu saņems arī ēka Valkas ielā 16, uz kurieni drīzumā pārcelsies Strenču novada domes vadība un administrācija.

 Pirmskara Latvijā šajā koka namā atradās mežniecība. Diemžēl mūsdienu ērtības vairs nevarēs izbaudīt tās pēctece, ēkas pašreizējā īrniece - Valsts meža dienesta (VMD) Ziemeļvidzemes virsmežniecības Strenču mežniecība. No 1. oktobra to likvidē.

 Siltumu vairs neizbaudīs
"Pēc 1. oktobra novada iedzīvotāji Valsts meža dienesta pakalpojumus varēs saņemt Valmieras mežniecībā, kas atrodas Valmieras pagastā," skaidro Strenču mežniecības mežzinis Jānis Ence. Tur uz darbu dosies arī viņš un citi līdzšinējie mežniecības darbinieki.

 Šobrīd ēkā Valkas ielā 16 atrodas arī biedrība "Lauku partnerība Ziemeļgauja" un VMD konsultāciju pakalpojumu centra Valkas nodaļa.

 Oktobrī mājas lielāko daļu aizņems Strenču novada domes administrācija. Novada domes izpilddirektors Aivars Auniņš prognozē, ka pārcelšanās varētu notikt pēc aptuveni divām vai trijām nedēļām, kad būs pabeigts zāles remonts otrajā stāvā un kabinetiem sagādās mēbeles un pārējo aprīkojumu.

 Jaunajā apkures sezonā Strenču katlumājai citi siltuma patērētāji klāt nav nākuši. Pavasarī centralizētajai siltumapgādes sistēmai pieslēdza pilsētas domes ēku Rīgas ielā un bērnudārzu.

 Turas pie malkas apkures
Novada domes tehniskās daļas vadītājs Ilmārs Strauts informē, ka apkures sākumam viss ir sagatavots. Šķelda iepirkta līdz šā gada beigām, bet līgums par piegādi noslēgts uz visu sezonu.

 "Apkures tarifs iedzīvotājus neskars, jo pārsvarā apsildām pašvaldības iestādes," skaidro I. Strauts. Dzīvojamās mājas Strenčos izmanto malkas apkuri. Iedzīvotāji savus mājokļus pilsētas siltumtīkliem nesteidz pieslēgt, kaut arī tas ir iespējams. Ir tikai jāvēršas ar iesniegumu pašvaldībā.

 Strencēniete Mirta Memļuka dzīvo daudzdzīvokļu mājā Valkas ielā 18 blakus novada pārvaldes ēkai. Viņa spriež, ka pagaidām lētāka ir malkas apkure. "Turklāt tagad, kad atnāku mājās no darba, iekurinu, kad gribu, un man ir silti un mājīgi," saka M. Memļuka.

Strenču katlumāja sāks kurināt, skatoties pēc laika apstākļiem.

http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=10193


Strenčos uzar Gaujmalas pļavu

Sandra Pētersone 11.08.2009. 08:30   Izdrukāt
Pārvērtības skārušas ar zāli aizaugušo Gaujmalas pļaviņu Strenčos netālu no tilta. Tagad šī vieta ir uzarta un nokultivēta ar mērķi izveidot atpūtas vietu.

 

"Apspriežoties ar deputātiem, sapratām, ka pilsētā ir aktuāla pludmales problēma. Aizaugušo pļaviņu pie lielās pludmales gribējām sakārtot tā, lai peldētājiem un sauļoties gribētājiem būtu pieejamas smiltis, nevis zāle," saka Strenču novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons.

Aizvadītajā nedēļā tika nolīdzināta teritorijas virskārta, atbrīvojot to no zāles un krūmiem. Vēl plānots ierīkot pārģērbšanās kabīnes. J. Pētersons informē, ka citi darbi šajā vietā nav plānoti.

Darbus saimnieciskā kārtā veica novada pašvaldība.

Strencēniešiem gan jāsamierinās, ka šajā Gaujmalas krastā arī pēc virskārtas nolīdzināšanas nav baltu smilšu, kā senākos laikos, kad notika koku pludināšanas process. Smiltis ir pelēcīgas. Pavasara pali ik gadu sanes krastā auglīgu augsnes slāni, un tur aug zāle.


http://ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=9573


Sestdien svinēs simtgadi tiltam pār Gauju pie Strenčiem

Sandra Pētersone 27.07.2009. 11:15   Izdrukāt
Sestdien, 1. augustā, Strenčos svinēs dzimšanas dienu vienam no vietējiem simboliem - dzelzsbetona tiltam pār Gauju. Šī būve sasniegusi cienījamu vecumu, savu simtgadi.

 

Svinībās aicināti piedalīties visi, kuri vēlas. Sveicēju var būt gana daudz, jo sestdien Strenčos notiks arī pilsētas svētki.


Tilta simts gadu jubileju atzīmēs pēc svētku vakara pasākuma Strenču brīvdabas estrādē, kur pulksten 19.00 sāksies brīvdabas dziesmu spēle "Ezermaļu krokodils", koncerts un konkursa "Strenču sakoptākā sēta 2009" laureātu godināšana.

 
Pēc pasākuma strencēnieši un pilsētas viesi aicināti doties pa Gaujmalas taku uz tiltu, kur jubilārs sagaidīs ciemiņus, jau saposts un izgaismots.

 
Strenču kultūras nama direktore Daiga Beitika aicina cilvēkus ņemt līdzi svecītes, kabatas lukturīšus un lāpas, lai svinības būtu iespaidīgākas. Gaidāmi arī pārsteigumi, kurus organizatori iepriekš neatklāj.

 
Pēc tilta sumināšanas uz Gaujas skanēs vakara mūzika. Šoreiz mūziķi laivā kāps upes augštecē pirms tilta. Muzicēs bijušais Strenču mūzikas skolas pedagogs, tagad Dikļu skolas pūtēju orķestra diriģents Mārtiņš Birnis un viņa kolēģi.

 
Autovadītājiem jārēķinās, ka 1. augustā svētku laikā orientējoši no 21.30 līdz 22.30 (var būt aptuveni pusstundu liela laika nobīde) tilts pār Gauju pie Strenčiem būs slēgts satiksmei.


Strencēnietis, Vidzemes augstskolas students Aleksandrs Jefimovs par drīz svinamo tilta simtgadi uzzināja, šovasar strādājot praksē savas pilsētas tūrisma informācijas centrā (TIC).

 
Viņam, tāpat kā daudziem citiem pilsētas iedzīvotājiem, tilts asociējas ar Gauju un tuvumā esošo atpūtas un peldvietu, un labām makšķerēšanas vietām.

 
Taču iespaidīga ir arī tilta vēsture. Tas ir viens no vecākajiem daudzlaiduma dzelzsbetona siju tiltiem Baltijas valstīs un otrs vecākais Latvijā - aiz sava "brāļa" pār Salacu.


Strenču TIC apkoptie materiāli vēsta, ka tilta būvdarbus vadījis inženieris Verners pēc paša izstrādāta projekta, un tie pabeigti 1909. gada rudenī. Tilta garums ir 97,5 metri, brauktuves platums - 4,5 metri.


Pirmā pasaules kara laikā tika saspridzināts tilta vidējais balsts, kas atjaunots 1921. - 1922. gadā. 1929. gada pavasara palu laikā Gauja aizskaloja tilta labā krasta pieejas uzbērumu un tilta konusu. Tika paplašināta tilta aila, izbūvējot papildus vēl vienu balstu.


Strenču novada deputāte Velga Graumane domā, ka perspektīvā valstiskā līmenī jādomā par tilta rekonstrukciju. "Mūsdienu prasībām tilts vairs neatbilst, un pēdējos gados pavasaros to apdraud koku sanesumi. Ir braukušas avārijas brigādes, lai likvidētu sastrēgumus," saka V. Graumane.

http://ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=9379

Strenči saņems Eiropas naudu ūdenssaimniecības tālākai attīstībai pilsētā

Sandra Pētersone 13.07.2009. 08:42   Izdrukāt
Strencēnieši sagaidījuši priecīgu ziņu no Vides ministrijas. Konkursu izturējis nu jau bijušās Strenču pilsētas domes projekta pieteikums par Eiropas naudas piešķiršanu ūdenssaimniecības attīstības otrajam etapam pilsētā.

 

Tas nozīmē, ka Strenčiem būs nauda, lai pilsētā turpinātu izbūvēt ūdensvadu un kanalizācijas tīklus tagad aptuveni piecu kilometru garumā.

 
Vēl plānots rekonstruēt ūdens atdzelžošanas iekārtas, kā rezultātā uzlabosies dzeramā ūdens kvalitāte, un izbūvēt pazemes ūdens rezervuāru, kas nodrošinās pilsētas ūdensvadā vajadzīgo spiedienu.

 
Šobrīd Strenču novada dome līdz 31. jūlijam izsludinājusi iepirkumu, lai izvēlētos pretendentus ūdenssaimniecības attīstības tehniskā projekta izstrādei. Pašvaldības projektu vadītāja Līga Sovere informē, ka tehnisko projektu paredzēts izstrādāt šogad, bet būvdarbus veiks 2010. gadā.

 
Otrajā etapā ūdensvadu un kanalizācijas tīklus plānots būvēt Stacijas ielā, Baznīcas ielā abpus Strenčupītei, Trikātas ielā no dzelzceļa sliedēm līdz krustojumam ar Slimnīcas ielu, Slimnīcas ielā un Beverīnas ielā. "To, vai varēsim projektā iekļaut visas šīs ielas, parādīs iepirkums par būvdarbiem un cenas," piebilst L. Sovere.

 
Projekta kopējās izmaksas ir aptuveni 351 402 lati. Lielāko daļu naudas piešķirs Eiropas reģionālās attīstības fonds. Daļa būs pašvaldības līdzfinansējums.

 
Visu minēto ielu iedzīvotāji Strenčos iztiek bez citviet ikdienišķām ērtībām, - pieslēguma centralizētajam ūdensvadam un kanalizācijas tīkliem.

 
"Bez ūdens ir grūti," sūrojas Stacijas ielā 3 daudzdzīvokļu mājas pagalmā sastaptā pensionāre Zaiga Lisenko. "Tā ir dzīves pirmā nepieciešamība. Stiepjam ūdeni ar spaiņiem no akas, bet ļoti gribas, lai tek no krāna. Mājā ir sausās tualetes, un tās ir briesmīgas."

 
Z. Lisenko visu mūžu esot dzīvojusi bez ērtībām un grib tās izbaudīt vismaz vecumdienās. Pensionāre gan apzinās, ka pieslēguma izbūve līdz mājai jāapmaksā iedzīvotājiem. Tāpat pašiem būs jāpērk santehnika, jo dzīvoklī neesot pat izlietņu. Tas viņu uztrauc, jo no pensijas kaut ko iekrāt ir grūti. Taču tik un tā sieviete priecājas par pilsētā gaidāmajiem būvdarbiem un uzteic Eiropas Savienību par palīdzību.

 
Arī L. Sovere par to ir gandarīta, jo lasījusi, ka ir slēgtas citas programmas, kurām bija paredzēts Eiropas finansējums.


Projekta pieteikumu sagatavoja L. Sovere un domes plānotāja Santa Rāviča. Darbs bija sarežģīts, jo mainījās gan pieteikuma sagatavošanas noteikumi, gan bija jāraksta apjomīgs tehniski ekonomiskais pamatojums, ko veica firma "Global Partner".

http://ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=9181
Tulkotājs
Ieejas forma
Kalendārs
«  Maijs 2018  »
PrOTCPkSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Statistika

Kopā Online: 3
Viesi: 3
Lietotāji: 0