twitter facebook draugiem Strencu Biblioteka - 2010.gads

Strenču pilsētas svētku fotoreportāža

http://ziemellatvija.lv/portals/foto_video/raksts.html?xml_id=15789


Strenči nosvin jau 16. pilsētas svētkus

Sandra Pētersone 02.08.2010. 10:49   Izdrukāt
Sestdien ar uguņošanu virs Gaujas un balli brīvdabas estrādē noslēdzās Strenču pilsētas svētki. Strencēnieši un viņu viesi pilsētu sumināja jau 16. reizi.

 Gandrīz visu dienu bērniem un pieaugušajiem tika piedāvātas dažādas izklaides. Vakarā svētku sarīkojumā Strenču novada dome teica paldies čaklākajiem strencēniešiem par skaisti sakoptajiem pagalmiem un dārziem, kas izdaiļo visu pilsētu. Balvas saņēma konkursa "Strenču pilsētas sakoptākā sēta 2010" laureāti.

 Individuālo māju grupā galveno balvu, strencēnieša Guntara Brieža darināto plāksni un titulu "Sakoptākā sēta 2010", ieguva Māra un Andris Ozoli. Viņu privātmāja ar skaisti iekopto pagalmu un dārzu Slimnīcas ielā 14 saņēma visvairāk punktu vērtēšanas laikā.

 "Šī māja pēdējos gados vienmēr bijusi sakoptāko sētu vidū, un šogad pelnīti ir atzīta par uzvarētāju," atzīst konkursa vērtēšanas komisijas priekšsēdētāja, pašvaldības speciāliste Gita Siliņa. Viņa ievērojusi, ka saimnieki katru gadu labiekārto un papildina savu sētu gan ar jauniem dekoratīviem stādījumiem, gan interesantām "odziņām", piemēram, saimnieka darinātu koka tiltiņu un strūklakām. Ikdienā Māra un Andris Ozoli strādā Strenču republikāniskajā slimnīcā, bet brīvajā laikā viņu sirdslieta ir dārzkopība un stādu audzēšana jau 30 gadu garumā.

 Individuālo māju grupā par laureātiem komisija atzina vēl piecas sētas: Krasta ielā 9, kur saimnieki ir Kaģu ģimene, Peldu ielā 3 (Līga un Uģis Ozoli), Rīgas ielā 31 (Solveiga Puriņa ar ģimeni), Miera ielā 2a (Kārkliņu ģimene), Krasta ielā 3 (tur saimnieko divas ģimenes - Zeipes un Kondriči).

 Pašvaldības pakļautības uzņēmumu grupās komisija par sakoptāko šogad atzina Strenču pilsētas pārvaldes ēku Rīgas ielā 7, bet daudzdzīvokļu namu grupā - dzīvojamo māju Valkas ielā 3. "Iestāžu, organizāciju un uzņēmējsabiedrību grupā šogad nav nevienas nominācijas. Komisija atzina, ka nekas ievērības cienīgs šogad šo īpašumu sakopšanā pilsētā nav noticis," skaidro G. Siliņa.

 Konkursā "Strenču pilsētas sakoptākā sēta 2010" piešķirtas arī vairākas nominācijas: Ausmai Bormanei Trikātas ielā 3 par neizsīkstošo enerģiju puķu dārza kopšanā par prieku sev un kaimiņiem; Pļavas ielas 3 daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājiem par ieguldījumu sētas atdzimšanā; Rusmaņu ģimenei Ziedugravas ielā 5a par veiksmīgi uzsākto sētas rekonstrukciju; Kalniņu ģimenei Parka ielā 3 par oriģinālajām mazajām arhitektūras formām; Zeiļuku un Milleru ģimenēm Ziedugravas ielā 3 par veiksmīgu ēkas pārbūvi; Akmens ģimenei Plostnieku ielā 3 par nenogurstošu darbu dārza kopšanā.

 

 Sestdien pilsētas svētkos Strenču centru izdaiļoja arī tradicionālā ziedošā iela - strencēniešu veidotas ziedu kompozīcijas. "Cilvēki palikuši slinki. Gadu no gada piedalās vieni un tie paši," secina strencēniete Trauta Ķelpe - ziedu "vaboles" autore. Viņa secina, ka pilsētas svētkus ik gadu apmeklē mazāk ļaužu, taču tas nenozīmē, ka šāds pasākums nav vajadzīgs. "Ja cilvēki paši būs pasīvi, tad arī nekā nebūs. Nedomāju, ka jāstrādā tikai tiem cilvēkiem, kuriem par to maksā. Arī pašiem strencēniešiem vajag nākt palīgā ar jaunām idejām," spriež T. Ķelpe.

 Arī šogad Strenču pilsētas svētku programmā bija pietiekami daudz, ko skatīt. Dienā visvairāk ļaužu pulcēja "Agarska triāla kluba" (Jelgava) motociklistu un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Strenču posteņa ugunsdzēsēju paraugdemonstrējumi. Ugunsdzēsēji rādīja, ko var izdarīt ar savu tehniku. Pat stiprais lietus neizkliedēja pūli, kas pie depo ziņkārīgi skatījās, kā glābēji aizdedzina mašīnu, bet pēc tam to nodzēš un sagriež. Pirmo reizi ko tādu redzēja arī Edgars Markovs (deviņi gadi) un Ralfs Lūsiņš (10 gadi). Abi puikas ir priecīgi par pilsētas svētkiem. "Patika, kā moči lēca pāri cilvēkiem. Vēl ar zirgiem jājām," viņi stāsta.

 Pateicoties svētku organizatores novada domes un sponsoru atbalstam, gan izjāde ar Kocēnu zirgiem, gan piepūšamās atrakcijas bija par velti, tāpat arī visi citi svētku pasākumi, izņemot balli un iepirkšanos gadatirgū.

 Svētku programmā bija arī Strenču pūtēju orķestra priekšnesumi, kvarteta "RIX" klasiskās mūzikas koncerts baznīcā, vietējo rokdarbnieču šaļļu izstāde (autores Ļubova Krujele, Sandra Ezeriņa, Lilita Kārklīte, Daiga Kalniņa, Ivita Dūdiņa un Zeltīte Geca), radošās darbnīcas bērniem, vokālās studijas "Solo" (Jelgava) priekšnesumi, volejbola turnīrs, kurā uzvarēja komanda "Bimba un Eži" (Aivars Grinbergs, Jānis Feodorovs, Māris Belorags, Dzintars Greļs un Jānis Sudārs).

 Brīvdabas estrādē vakarā uzstājās "Putnu balle" un Līga Stebere ar savu radošo grupu. Uz Gaujas tilta demonstrēja nodibinājuma "FotoForma" sagatavoto attēlu programmu un šāva gaisā salūtu. Zaļumballē muzicēja Dukuru ģimene.

http://ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=15794

Strenčos atceļ svētku gājienu

Sandra Pētersone 26.07.2010. 12:54   Izdrukāt
Šo sestdien, 31. jūlijā, gaidāmo Strenču pilsētas svētku programmā ir ieviestas pāris izmaiņas. Vakarpusē nenotiks sākotnēji iecerētais pilsētas iestāžu, uzņēmumu, kolektīvu un iedzīvotāju gājiens no Rīgas ielas uz brīvdabas estrādi.

 Strenču novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons informē, ka gājiens ir atcelts tehnisku iemeslu dēļ, taču no sīkākiem komentāriem atturas.

 Vēl pilsētas svētku programmā basketbola turnīrs ir aizstāts ar pludmales volejbolu (4 pret 4). Sacensības sāksies iepriekš paredzētajā laikā pulksten 11.30 un notiks vidusskolas sporta laukumā.

 "Saņēmām priekšlikumu, ka cilvēki basketbola vietā labāk grib spēlēt volejbolu, tāpat kā pagājušajā gadā pilsētas svētkos. Piekritām, lai iesaistītos vairāk tautas," skaidro J. Pētersons.

http://ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=15722

Pilsētas svētkiem pošas Strenči

Sandra Pētersone 15.07.2010. 10:36   Izdrukāt
Šīs nedēļas nogalē novada svētkus svinēs smiltenieši un novada pagastu iedzīvotāji, bet saviem svētkiem cītīgi pošas arī strencēnieši. Jau kopš jūnija sākuma strādā svētku organizēšanas darba grupa, bet pirmās sarunas uzsāktas tūlīt pēc Gaujas Plostnieku svētkiem.

 Strenčos pilsētas svētki notiks 31. jūlijā. Tā būs 16. reize, kad šis vietējās pašvaldības rīkotais pasākums kopā pulcēs strencēniešus un viņu viesus.

 Arī šogad Strenču pilsētas svētkos apmeklētājiem organizatori visu dienu piedāvās plašu kultūras un izklaides programmu gan pieaugušajiem, gan bērniem.

 Jau no pulksten 8.00 pilsētas centrā vieni pārdos, bet citi iepirksies gadatirgū. Svētkus atklās pulksten 10.00 centra skvērā ar novada domes priekšsēdētāja Jāņa Pētersona uzrunu, pūtēju orķestra priekšnesumu un apsveikumiem.

 No pulksten 10.30 līdz 13.00 bērni turpat skvērā varēs izklaidēties radošajās darbnīcās, ko piedāvās Latvijas Ornitoloģijas biedrības dibinātā firma "Motacilla". Netālu autostāvlaukumā "Agarska triāla kluba" velotriālisti rādīs paraugdemonstrējumus, ko papildinās Jelgavas vokālās studijas "Solo" priekšnesumi. Pulksten 11.30 vidusskolas sporta laukumā startēs basketbola turnīrs. No pulksten 12.00 ikviens interesents varēs doties izjādē vai vizināties ar zirga pajūgu.

 Par godu Strenču ugunsdzēsēju depo 100 gadu jubilejai pulksten 13.00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Strenču posteņa ugunsdzēsēji aicināti sniegt paraugdemonstrējumus Viņiem šis priekšlikums vēl jāsaskaņo ar savu vadību.

Pulksten 15.00 Strenču luterāņu baznīcā klasiskās mūzikas koncertu sniegs kvartets "RIX". Tajā muzicē: Reinis Birznieks (čells), Jānis Maļeckis (klavieres), Sandis Šteinbergs (vijole), Ilze Kļava (alts) un Gunārs Upatnieks (kontrabass).

 Svētku kulminācija būs Strenču iestāžu, uzņēmumu, kolektīvu un iedzīvotāju gājiens no Rīgas ielas uz brīvdabas estrādi. Gājiena dalībnieki sāks pulcēties pulksten 18.00, bet ceļā dosies pulksten 18.30. "Aicinām visus aktīvi piedalīties gājienā, liekot lietā savu radošo izdomu un prezentējot savu kolektīvu," aicina Strenču novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte.

 Vakara koncerts Strenču estrādē sāksies pulksten 19.00. Uzstāsies "Putnu balle". Gaidāms arī pārsteigums ar "slavenību" ierašanos. Šajā pasākumā apbalvos arī konkursa "Strenču pilsētas sakoptākā sēta 2010" laureātus.

 Pulksten 22.00 uz Gaujas tilta demonstrēs nodibinājuma "FotoForma" sagatavoto attēlu programmu. Pēc tam skanēs vakara mūzika uz Gaujas gar Veco ozolu. Laivās muzicēs Strenču pūtēju orķestra mūziķi. Ap pulksten 23.00 estrādē sāksies zaļumballe, kurā spēlēs Dukuru ģimene.

 "Visi pilsētas svētku pasākumi, izņemot zaļumballi, apmeklētājiem ir par velti," piebilst D. Beitika.
Arī šogad Strenču pilsētu tās svētkos izdaiļos "ziedošā iela", kas būs iedzīvotāju dāvana savai pilsētai. Ar ziediem un tās kompozīcijām rotās Rīgas un Valkas ielu.

 

http://ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=15590

Strenčos noskaidros sakoptākās sētas īpašnieku

Sandra Pētersone 13.07.2010. 14:34   Izdrukāt
Arī šovasar Strenčos notiks konkurss par pilsētas sakoptāko sētu, ko ik gadu rīko vietējā pašvaldība. Visas pilsētā esošās iestādes, daudzdzīvokļu mājas un individuālās mājas konkursa vērtēšanas komisija apmeklēs 26. un 27. jūlijā.

 

"Iesim pie visiem, kuri nebūs atteikušies," informē Strenču novada domes apzaļumošanas speciāliste Zaiga Rožlapa.


Ja kāds privātmāju īpašnieks nevēlas, lai komisija apmeklētu viņa īpašumu, par to līdz 23. jūlijam jāinformē Strenču novada domes saimnieciskās darbības nodrošināšanas departaments pa tālruņiem 64707542 vai 64707540, vai personīgi ierodoties Rīgas ielā 7.

 Tiesības piedalīties konkursā ir visiem Strenču individuālo māju īpašniekiem, dauddzdzīvokļu māju iedzīvotājiem, visām Strenču iestādēm, organizācijām un uzņēmumiem.

 Vērtēšana notiks četrās grupās: domes pakļautības iestādes; pilsētas iestādes, organizācijas, veikali, uzņēmējsabiedrības; daudzdzīvokļu mājas; individuālās mājas. Visās grupās komisija izvirzīs vienu uzvarētāju, izņemot individuālās mājas. Šajās grupās noteiks vienu galvenās balvas ieguvēju, kam piešķirs nosaukumu "Sakoptākā sēta 2010", un izvirzīs arī piecas sakoptākās sētas. Galvenās balvas ieguvējs saņems tradicionālo koka plāksni, ko piestiprināt pie mājas.

 Visus laureātus apbalvos Strenču pilsētas svētkos 31. jūlijā vakara koncerta laikā estrādē.
"Kaut arī esam novadā, konkurss attiecas tikai uz Strenču pilsētu. Bija diskusijas, ka vajadzētu šādu konkursu varbūt rīkot visā novadā, taču nevar salīdzināt lauku sētu ar pilsētas sētu," uzskata Z. Rožlapa.

 Par konkursa uzvarētāju katrā grupā atzīs objektu, kas novērtēts ar vislielāko punktu skaitu attiecīgajā grupā. Komisija vērtēs pirmo kopiespaidu un vizuālo informāciju par īpašumu; piebraucamā ceļa, ielas malas un piegulošās teritorijas sakoptību; ēku fasāžu sakoptību; zālienu, celiņu un laukuma plānojumu un sakoptību; dekoratīvos stādījumus; savdabīgus akcentējošus elementus dārzā vai piemājas teritorijā; darba ieguldījuma apjomu un kvalitāti; videi draudzīgu saimniekošanu (ūdenssaimniecības, kanalizācijas un atkritumu saimniecības organizāciju); augļaugus un sakņu dārzu; individualitāti.

 Konkursa vērtēšanas komisijā strādās iepriekšējā gada laureāti, pašvaldības pārstāvji un citi speciālisti. Pērn vērtētāji par sakoptāko sētu Strenčos atzina Maijas un Aigara Ancveriņu ģimenes iekopto īpašumu Raiņa ielā 7.

M. Ancveriņa jau tagad atzīst, ka arī šovasar Strenči ir skaisti un sakopti. "Katrs savu finanšu iespēju robežās, kā prot un māk, kopj savu sētu. Priecājos par katru jaunu stūrīti. Žēl vienīgi, ka no piedalīšanās konkursā atsakās skaistu, sakoptu māju īpašnieki," piebilst M. Ancveriņa.

 Konkursa mērķis ir veicināt Strenču pilsētas dārzu, sētu, ēku, mazo arhitektūras formu, apstādījumu un citu teritoriju kārtību un sakoptību


http://ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=15565

Tulkotājs
Ieejas forma
Kalendārs
«  Maijs 2018  »
PrOTCPkSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Statistika

Kopā Online: 2
Viesi: 2
Lietotāji: 0