twitter facebook draugiem Strencu Biblioteka - 2011.gads no augusta -
Strenču novadā izraugās "Gada cilvēku”

Sandra Pētersone 15.11.2011. 15:52  
Šogad Strenču novada dome pirmo reizi pasniegs savu jauno apbalvojumu "Gada cilvēks". To piešķir deviņās nominācijās par nozīmīgu ieguldījumu Strenču novada attīstībā un popularizēšanā, nozīmīgiem darbiem aizvadītajā gadā vai par nopelniem ilgākā laika posmā.

Apbalvojumam "Gada cilvēks 2011" pieteikto kandidātu izvērtēšanas komisijai darba netrūka. Pavisam tika saņemti 52 pieteikumi, informē komisijas vadītājs, Strenču novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons.
Strenču novada domes apbalvojums "Gada cilvēks" piešķirts":


izglītībā - Lāsmai Vāverei;

 kultūrā -  Gintai Gailītei;

sportā - Jānim Nikelam;

medicīnā - Ivanam Nesterovičam;

uzņēmējdarbībā - Maijai un Dainim Zuikām;

vides estētikā - Aigaram Ancveriņam;

labdarībā - Aivaram Mateusam;

sociālajā vidē - Līgai Rābantei;

par mūža ieguldījumu - Mārai Larionovai.


Viņus suminās valsts svētku sarīkojumā Strenču kultūras namā 18. novembrī.
Kāpēc apbalvojums piešķirts tieši šiem cilvēkiem, vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" šodien, 15. novembrī.

http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=24442


                         Strenču novadā - jauns apbalvojums
Sandra Pētersone 21.10.2011. 09:24 Izdrukāt
Strenču novada dome aicina izvirzīt kandidātus pašvaldības jaunajam apbalvojumam "Gada cilvēks". To var piešķirt deviņās nominācijās. Laureātus suminās valsts svētku sarīkojumā, kas notiks 18. novembrī Strenču kultūras namā.


Iesniegtos pieteikumus izskatīs apbalvojuma vērtēšanas komisija. Pretendentus var pieteikt ikviens: gan iedzīvotāji, gan juridiskas personas.


"Gada cilvēks" ir jauns apbalvojums, ko iedibinājusi Strenču novada dome. Pagājušajā gadā pašvaldība pasniedza Atzinības rakstus," informē Strenču novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte.


Pieteikumi par "Gada cilvēka" kandidātiem līdz 4. novembrim jāiesniedz Strenču novada domes lietvedībā Strenčos, Valkas ielā 16, vai jāiemet kastītēs Strenču novada bibliotēkās.


Apbalvojumu "Gada cilvēks" Strenču novada dome piešķir: izglītībā, kultūrā, sportā, medicīnā, uzņēmējdarbībā, labdarībā, sociālajā vidē, vides estētikā un par mūža ieguldījumu. Kandidātus var izvirzīt: par darbiem, kas paveikti iepriekšējā gadā vai par nopelniem ilgākā laika posmā; nozīmīgu ieguldījumu Strenču novada attīstībā, izpētē vai kultūras mantojuma apzināšanā; novada vārda popularizēšanu; ieguldījumu novada un tā iedzīvotāju labklājības vārdā.


Titulam "Gada cilvēks" var arī izvirzīt personas, kuras ilggadīgi un ar lieliem panākumiem strādājušas Strenču novadā un veicinājušas novada izaugsmi kopumā, vai arī kļuvušas par autoritātēm novadā un ieguvušas popularitāti iedzīvotāju vidū ar savu darbu, uzskatiem un uzvedību.

http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=24124

Lielākais trūkums Strenčos – nav darbavietu

Sandra Pētersone 23.08.2011. 08:36   Izdrukāt
Strenču novadā noslēgusies iedzīvotāju aptauja par pašreizējo dzīves kvalitāti novadā un iespējamām turpmākās attīstības vīzijām.

Novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons stāsta, ka aptauju pašvaldība organizēja novada Attīstības programmas ietvaros. Diemžēl iedzīvotāju aktivitāte bijusi gaužām maza - kopumā ir aizpildītas tikai 142 anketas. No tām simts aizpildījušas sievietes, bet pārējās - vīrieši.

 

Anketas datus apkopoja SIA "Grupa 93". Viņi secina, ka novadā lielākie darba devēji ir Strenču Psihoneiroloģiskā slimnīca un pašvaldība.


Anketās norādītie lielākie trūkumi ir tas, ka novadā nav darbavietu, nekvalitatīvs ceļu un ielu stāvoklis, nepietiekami sabiedriskā transporta pakalpojumi, klaiņojoši suņi, apgaismojuma trūkums, resursu koncentrācija novada centrā, nepietiekama daudzdzīvokļu namu apsaimniekošana, kā arī centralizētās siltumapgādes un ūdensvada pakalpojumu kvalitāte, kultūras, sporta un brīvā laika pavadīšanas iespēju trūkums un veselības pakalpojumu kvalitāte.

 

Anketu dati liecina, ka iedzīvotāji no pašvaldības vairāk vēlētos saņemt informāciju par pašvaldības darbību, par sociālajiem pakalpojumiem, kultūras un sporta pasākumiem un ar uzņēmējdarbību saistītiem jautājumiem.


Uz jautājumu par dzīvesvietas maiņu tuvāko piecu gadu laikā 64,8 procenti respondenti atbildēja noliedzoši, 18,3 procenti norādīja, ka mainīs dzīvesvietu ārpus novada robežām, bet tikai 8,5 procenti minēja, ka dosies uz ārzemēm.

http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=23315

Novados vāc ziedojumus pirmklasniekiem

Sandra Pētersone 16.08.2011. 19:09   Izdrukāt
Vēl līdz 25. augustam ikviens var atbalstīt Strenču novada vidusskolas pirmklasniekus, ziedojot naudu skolas gaitu uzsākšanai vajadzīgu lietu iegādei.

Biedrības "Glābiet bērnus" Strenču nodaļa otro gadu iesaistījusies akcijā "Skolas soma" , ko rīko labdarības organizācija "Ziedot.lv". Veikalos "top!" Strenčos un Sedā un uzņēmuma "Ziemeļu nafta" degvielas uzpildes stacijā Strenčos ir izvietotas ziedojumu kastītes.


Visa saziedotā nauda paredzēta dāvanu kartēm - katrai 25 latu vērtībā. Ja ziedotāji būs dāsni, tad tās saņems visi topošie Strenču novada vidusskolas un tās filiāļu 1. klases audzēkņi: 11 pirmīšu - Strenčos, 13 - Sedā, viens - Plāņos. Dažādas skolai noderīgas lietas, uzrādot dāvanu karti, pirmīšu ģimenes, sākot no septembra, varēs iegādāties veikalā "Agate" Valmierā.


Atbalstīt pirmklasniekus uzņēmēji un privātpersonas, saņemot nodokļu atlaides, var arī, pārskaitot naudu fonda "Ziedot" kontā (Fonds "Ziedot", Reģ. Nr. 40008078226, Swedbank LV95HABA0551006150241, ziedojuma mērķis: ziedojums projektam "Skolas soma"). Taču tad vēlams norādīt, kam konkrēti ziedojums paredzēts.


Biedrības "Glābiet bērnus" Strenču nodaļa jau tagad var palīdzēt skolēnu ģimenēm ar somām, kuras saņēmusi no organizācijas "Ziedot.lv". Interesentiem jāzvana V. Graumanei pa tālruni 29485861.


Ar organizāciju "Ziedot.lv" sadarbojas arī Smiltenes novada biedrība "Sauleskalns". Savu labdarības akciju "Ar pilnu somu uz skolu" Valkas un Smiltenes novadā rīko Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Valkas komiteja. Vēl līdz 31. augustam ikviens var ziedot, lai palīdzētu šo novadu skolēniem no maznodrošinātām ģimenēm iegādāties skolā vajadzīgas lietas.


Ziedojumu kastītes ir izvietotas LSK palīdzības centrā "Strops" Valkā, Rīgas ielā 26, un LSK telpās Smiltenē, Dārza ielā 3.


Vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" ceturtdien, 18. augustā.

http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=23222

Tulkotājs
Ieejas forma
Kalendārs
«  Maijs 2018  »
PrOTCPkSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0