twitter facebook draugiem Strencu Biblioteka - 2011.gads no septembra

Strenčos no sapūšanas glābj Vecā ozola fragmentu

Sandra Pētersone 24.09.2011. 20:51   Izdrukāt
Strenču iedzīvotājiem par pērn augusta vētrā nolauzto pilsētas simbolu - Veco ozolu - atmiņas tagad saglabāsies ilgi. Aizvadītās nedēļas nogalē stumbra daļu ar pacēlāju novietoja uz masīviem, betonētiem pamatiem, kur neskādēs mitrums. Līdz šim tas gulēja zemē.

Ar šo darbu ir pielikts punkts vietējās neformālās grupas projektam "Dabas spēka atspoguļotāji" ar mērķi Gaujas krastā iekārtot Vecā ozola godināšanas vietu un saglabāt sirmā koka fragmentu.

 

Upes krastā jau iepriekš uzstādīts Strenču koktēlnieka Guntara Brieža darināts Plūdu stabs (no ozolkoka veidots savdabīgs piemineklis Gaujas plūdu līmeņu atzīmēšanai) un divi masīvi ozolkoka soliņi.

 

Strenčos ir radīts interesants atpūtas un apskates objekts gan vietējiem iedzīvotājiem, gan pilsētas viesiem, par darba grupas "Dabas spēka atspoguļotāji" jeb 11 cilvēku paveikto priecājas grupas pārstāve, Strenču novada māksliniece Daiga Kalniņa.

 

Īstenojot Vecā ozola godināšanas projektu, darba grupai radušās jaunas idejas, kā atpūtas vietu Gaujas krastā padarīt vēl pievilcīgāku.

 

Vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" otrdien, 27. septembrī

http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=23772

Strenčos malkai būvē jaunas mājas

Sandra Pētersone 21.09.2011. 09:28   Izdrukāt
Strenčos pie pilsētas pirts vīri būvē jaunu šķūnīti, kur glabāt malku. Tuvā un tālā apkārtnē iecienītajai pēršanās un mazgāšanās vietai vajag pamatīgu ēku kurināmā novietošanai.

Vecajam šķūnim jumts dažviet jau bija iebrucis, turējās uz malkas grēdām, un pirtniekam bija bīstami iet pēc pagalēm, teic Strenču Komunālās daļas vadītāja Zaiga Rožlapa.


Tagad vecais šķūnis ir nojaukts, un tā vietā iebetonēti jaunbūves pamati. Šonedēļ strādnieki ķērušies pie ēkas karkasa. Kamēr vēl ceļ jauno šķūni, grēdas ir apsegtas ar plēvi, lai nesalīst.


Publisko pirti Strenčos apsaimnieko pašvaldība. Jau daudzus gadus uz šejieni pērties brauc cilvēki no Sedas, tuvējiem pagastiem un pat no Valmieras.


Z. Rožlapa piebilst, ka ļoti vajadzētu veikt remontu pirtī, un cer, ka varbūt pašvaldībai uzradīsies lieki līdzekļi šim nolūkam. "Pirts iekštelpas ir nolietojušās, un apmeklētāji līdz ar to nevar pilnībā izbaudīt pēršanās procesu," saka pašvaldības speciāliste.


Strenču novada dome apzinās, ka pirts telpu remonts ir nepieciešams un iekļāvusi šos darbus tuvākajos plānos, bet ne šogad, informē pašvaldības vadītājs Jānis Pētersons.

 

Vairāk par Strenču pirti un to, vai publiskās pirtis ir Smiltenē un Valkā, lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" ceturtdien, 22. septembrī.

http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=23728

Strenču birzītē būs Dārza svētki

Sandra Pētersone 05.09.2011. 08:45   Izdrukāt
Šo sestdien, 10. septembrī, Strenčos ikvienu novada iedzīvotāju gaidīs Dārza svētkos. Vispirms vietējā pašvaldība pateiksies visiem talciniekiem par ieguldīto darbu birzītes sakopšanā.

Šī publiski pieejamā vieta atrodas pilsētas nomalē netālu no Parka un Miera ielas krustojuma.
"Ziemeļlatvija" jau rakstīja par projektu "Sūnu ciema atpūtas parks", ko uzņēmās birzītei tuvējo privātmāju iedzīvotāji. Viņi šogad sakopa ar kokiem un krūmiem aizaugušo teritoriju un ierīkoja tur labiekārtotu sporta un atpūtas vietu.


Birzīti svinīgi atklās tikai šo sestdien, taču cilvēki tur atpūšas jau visu vasaru. "Pats brīnījos, ka viņu būs tik daudz. Prieks, ka mūsu paveiktais darbs nav bijis veltīgs" atzīst tuvējās mājas iedzīvotājs un atbildīgais par minēto projektu Ģirts Vēveris.


Svētki sāksies pulksten 10 ar birzītes atklāšanu. Pēc tam volejbolisti (komandā 3:3) sacentīsies par "Birzītes kausu". Skatītāji balsos par labākajiem spēlētājiem, nosūtot viņus tālāk cīnīties par "Birzītes superkausu" (4:4).


Birzītē būs arī atrakcijas bērniem. Svētku dalībniekus ar zupu cienās vietējā labdarības biedrība "Šūpolēs".
Vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" otrdien, 6. septembrī.

http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=23480

Tulkotājs
Ieejas forma
Kalendārs
«  Maijs 2018  »
PrOTCPkSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Statistika

Kopā Online: 2
Viesi: 2
Lietotāji: 0