twitter facebook draugiem Strencu Biblioteka - 2012.gads

Skolas pagalmā iedegs svecītes

Šo svētdien, 11. novembrī, Strenčos pieminēs Latvijas brīvības cīnītājus. Lāčplēša dienai veltītais pasākums notiks Strenču vidusskolas pagalmā. Sākums - pulksten 17.

Svētku pasākumu veido vidusskola, uzaicinot koncertā uzstāties arī Latvijas meža darbinieku vīru kora "Silvicola" Strenču vīru ansambli. Viņi dziedās kopā ar vecāko klašu skolēniem.


Savukārt skolas audzēkņi deklamēs tautas dziesmu variācijas, bet vecāko klašu tautas deju kolektīva puišu izpildījumā skatītāji redzēs skaisto deju "Es izjāju Prūšu zemi" (Jāņa Ērgļa horeogrāfija). Koncertā muzicēs Strenču pūtēju orķestris.


Strenču novada vidusskolas direktore Dace Gaigala piebilst, ka skolā jau otro nedēļu notiek akcija, kurā ikviens var ziedot sveces simbolisku uguns kompozīciju veidošanai skolas pagalmā 11. novembrī. Arī ikviens iedzīvotājs, svētdien nākot uz svētku pasākumu, var paņemt līdzi svecīti un papildināt skolēnu izveidotās kompozīcijas.


Savukārt tradicionālais lāpu gājiens uz Lāčplēša kara ordeņa kavaliera Kārļa Slokas atdusas vietas Strenču kapos šogad nenotiks, informē Strenču novada kultūras centra vadītājas vietniece Sarmīte Caune. Būvdarbu dēļ satiksmei ir slēgts Pulkveža Zemitāna ielas posms netālu no kapsētas.

http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=29220

Strenču novadā jauno mācību gadu uzsāks sestdienā

Jaunais mācību gads Strenču novada vidusskolas audzēkņiem sāksies jau nākamajā nedēļā, 1. septembrī, kad kalendārā ir Zinību diena.

Šogad Zinību diena iekrīt sestdienā, un tāpēc 2012./ 2013. mācību gada sākums ar valdības rīkojumu ir pārcelts uz 3. septembri.


Ar divu dienu nokavēšanos Zinību dienu svinēs lielākajā daļā Latvijas skolu, taču Strenču novada vidusskola izvēlējusies svētkus atzīmēt īstajā datumā.


Par to, kā skola gatavojas jaunajam mācību gadam un kāda dāvana gaida pirmklasniekus, vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" šodien, 24. augustā.


http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=28287
23905

PĒDĒJAIS ZVANS NOSKANĒJIS ARĪ STRENČU NOVADA VIDUSSKOLĀ
23.05.2012


   Piektdien, 18.maijā Strenču novada vidusskolā uz pēdējo stundu tika aicināti 9. un 12.klases skolēni. Svinīgajā līnijā mazākie skolas iemītnieki kopā ar abiturientiem Igo dziesmas „Savādā pasaule” pavadījumā ienāca zālē, kur viņus sagaidīja visa skolas saime. Visus klātesošos uzrunāja direktore Dace Gaigala.
   Kā vienmēr topošie absolventi saņēma daudz sveicienu un laba vēlējumu eksāmenu laikā. Kopā ar 1. klases audzēkņiem un skolotāju Guntu Jansoni tika nodziedāta jautrā Renāra Kaupera un Indras Sproģes dziesmiņa „Joka pēc alfabēts”, tādējādi atsaucot atmiņā pašu skolas sākumu. 8. klases skolēni dāvāja katram savu veiksmes atslēdziņu. 12.klases jauniešiem bija tas gods atbildēt uz 10. un 11. klases āķīgajiem jautājumiem. Visus uzjautrināja Kristapa atraktīvā atbilde, kad viņam alfabēts bija jānosauc apgrieztā secībā. Bija patīkami dzirdēt kā Mārtiņš atzinās mīlestībā dažādu tautu valodās. Ar matemātikas rēķiniem galā tika arī Jānis Pauliņš. Vēstures līkloči un fizikas likumi gan nedaudz samulsināja divpadsmitos un ne tikai. 
   Pasākuma noslēgumā jaukus un sirsnīgus vārdus devītie un divpadsmitie veltīja savai skolai, skolotājiem un skolasbiedriem.
   Eksāmenu laiks ir sācies! Vēlam veiksmi!
                                             Strenču novada vidusskolas skolotāja Solvita Tēberga

http://www.strencunovads.lv/aktualitates/pedejais-zvans-noskanejis-ari-strencu-novada-vidusskola
23439

"STRENČU PUIKAS" ZĒNU KORU SAIETĀ TALSOS
07.05.2012


 3.maijā Talsos notika nu jau ceturtais zēnu koru saiets „Zaļā bumba”, kura idejas autors un mākslinieciskais vadītājs ir diriģents Gints Ceplenieks. Šoreiz 34 korus no visas Latvijas uzņēma Talsu 2.vidusskola.
Rīta pusē kori kopā samēģināja koncerta repertuāru. Tā pamatā bija nākošo skolēnu Dziesmu svētku zēnu koru dziesmas. Saieta sadarbības partneris bija IZM VISC – skolēnu Dziesmu svētku galvenais rūpētājs. Programmā tika iekļauta arī Talsu pusē pierakstīta tautas dziesma „Siliņš svila, mežiņš dega” ar interesanto refrēnu „kil vil bom”. Ko tas nozīmē?
Zaļajā bumbā bija savi pārsteigumi. Šoreiz saieta simbols bija bruņurupucis un tā noslēpumus pēc kopmēģinājuma puikas meklēja tuvējā Tiguļkalnā – dendroloģiskajā parkā un novada muzejā, kur tiešām ir kaut kas no bruņurupuča – vikingu bruņurupuču sakta.
Arī koncerts bija citāds – kā noslēpumu un brīnumu pilns cirks. Skanēja iepriekšējo saietu speciālkompozīcijas - talsinieku Toma Juhņeviča, Riharda Zaļupes un Raimonda Tigula dziesmas, kuras piedzīvoja arī piedzimšanu dziesmu grāmatā „Zaļā bumba”, koncertu vadīja saieta Lielais brālis jau no pirmā saieta laikiem Intars Busulis, kopā bija arī visu iepriekšējo saietu mākslinieciskā grupa – diriģents Gints Ceplenieks, māksliniece Antra Auziņa, režisore Inga Krišāne, palīgos ir profesionālā un šobrīd Latvijā plaši atzītā ALFA SLS skaņas, gaismas, skatuves meistaru grupa. Saiets notika ar Talsu novada pašvaldības un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.
Kā teica svētku „krustēvs” Gints Ceplenieks: „Zēnu koru darbība ir valstiski nozīmīgs un savā būtībā nacionāls jautājums. Ja nebūs zēnu koru, nebūs vīru balsis Dziesmu svētku kopkorī Mežaparka Lielajā estrādē un tad nebūs arī šī mūsu tautas mākslas brīnuma – Dziesmu svētku.”

/pārpublicēts ar redakcijām no Talsu 2.vidusskolas mājas lapas/

Paldies visiem mūsu skolas zēnu kora dalībniekiem, kuri piedalījās 4.zēnu koru saieta „Zaļā bumba” koncertā „Es zemeslodi paceļu plaukstā” un viņu lieliskajai skolotājai Inesei Niklavičai!

Dace Gaigala
Strenču novada vidusskolas direktore

Fotogrāfijas skatīt šeit: http://www.strencunovads.lv/index.php?lang=1357&p=7341&og=5415&rg=2012

http://www.strencunovads.lv/aktualitates/quotstrencu-puikasquot-zenu-koru-saieta-talsos
9. Starptautiskajā jauniešu koru festivālā Valmierā piedalās arī strencēnieši
Līga Tarbuna 07.03.2012. 10:30   Izdrukāt
10. un 11. martā Valmierā notiks 9. Starptautiskais jauniešu koru festivāls. Tajā šogad piedalīsies 14 kori un vokālie ansambļi:

vokālais ansamblis „Hörsinnig" (Vācija), Siguldas Valsts ģimnāzijas jauniešu koris „Atvars", Rīgas kamerkoris „Vox Animae", Jūrmalas pilsētas jauktais koris „Jūrmala", Valmieras Kultūras centra jauniešu koris „Konsonanse", Dobeles Valsts ģimnāzijas jauniešu koris „Sadziedis", Valmieras Valsts ģimnāzijas jauniešu koris „Bonus", Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas jauktais koris, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas jauniešu koris „Pārgauja", Valmieras 5.vidusskolas jauktais koris „Putni", Jūrmalas mūzikas vidusskolas vokālais ansamblis, Strenču novada vidusskola, Valmieras Valsts ģimnāzijas vīru vokāla grupa „8.marts" un Rīgas kamerkora vokālā grupa „Vox Animae". Festivālu organizē Valmieras Valsts ģimnāzija un koris „Bonus" sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību.

 

10. martā plkst. 14.00 Valmieras sākumskolā notiks koru festivāla konkurss, kurā festivāla dalībnieki sacentīsies par skanīgākā kora titulu. Katrs kolektīvs izpildīs trīs dziesmas a capella. Konkursā skanēs gan folkloras pērles, gan latviešu un pasaules klasiķu un mūsdienu autoru darbi. Konkursantu sniegumu vērtēs profesionāla žūrija, pievēršot uzmanību kolektīvu izpildījuma kvalitātei, mākslinieciskajam sniegumam un skatuves tēlam.

 

Savukārt 11. martā plkst. 14.00 Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā sāksies garīgās mūzikas koncerts. Tajā piedalīsies desmit kori. Koncertā skanēs garīga satura dziesmas.

http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=26106

STRENČU NOVADA VIDUSSKOLAS SKOLĒNI PIRMO REIZI LATVIJAS JAUNATNES OLIMPIĀDĒ
15.02.2012 10. un 11.februārī, Ērgļos norisinājās Latvijas Jaunatnes ziemas Olimpiāde, kurā pirmo reizi tās vēsturē piedalījās arī Strenču novada vidusskola. Šogad sacensībās piedalījās rekordliels dalībnieku skaits. Sešos sporta veidos startēja 1150 dalībnieki 134 skolu komandās no 41 pašvaldības. Strenču novada vidusskolas skolēni Paula Mihailova, Alīda Krumholce, Raivo Krastiņš un Kārlis Gaigals slidotavā pie Ērgļu vidusskolas mērojās spēkiem ar vēl 93 ātrslidotājiem.
Šajās dienās kopumā tika sadalīti 76 medaļu komplekti septiņos sporta veidos – kamaniņu sportā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, biatlonā, hokejā, snovbordā un slidošanā.
Mūsu slidotāji pārstāvēja 2.vecuma grupu un mērojās spēkiem divās distancēs – 333 un 500 metru „skrējienos”. Lai kvalificētos sacensību pusfinālam, katram no dalībniekiem bija jāiekļūst starp 2 labākajiem savā skrējienā, finālam kvalificējās tikai 4 topošie sportisti.
Esam lepni ar visu skolēnu sniegumu. Visaugstākos rezultātus sasniedza Paula, abās distancēs ieņemot augsto 4.vietu. Abās distancēs Paulu no medaļām šķīra nepilnas 2 sekundes. Paula jau 5 gadus trenējas daiļslidošanā Valmieras olimpiskajā centrā. Paulas ikdienas režīms ir saspringts, jo treniņi notiek 4 reizes nedēļā.
No savas komandas biedrenes tālu neatpalika arī Alīda, abās distancēs ieņemot godpilno 5.vietu. Arī Alīdai ir 5 gadu pieredze daiļslidošanas profesionālajos treniņos.
Kopā ar Raivo priecājamies par iegūto 6.vietu 25 zēnu konkurencē 333 metru distancē. Raivo zaudēja uzvarētājam nepilnas 2 sekundes. Konkurence bija ļoti liela, jo šo sekunžu robežās iekļāvās 9 puišu rezultāti. 500 metru distancē Raivo uzrādīja 5.labāko laiku starp 29 dalībniekiem, distancē pavadot 1 minūti 13,44 sekundes. Raivo, tāpat kā klasesbiedrene Paula daudz laika pavada treniņos, spēlējot hokeju.
Šajā pašā zēnu grupā 25.vietu 333 metru distancē un 20.vietu 500 metru distancē ieņēma Kārlis, kurš ikdienā uz slidām kāpj tikai lai kopā ar draugiem uzspēlētu hokeju.
Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādi jau astoņpadsmito reizi organizēja Latvijas Olimpiskā komiteja sadarbībā ar Ērgļu novada domi. Tas ir vienīgais kompleksais sporta pasākums Latvijā, kurā skolu bērni un jaunieši var izbaudīt olimpisko gaisotni un nostiprināt olimpiskos ideālus. Olimpiādes mērķis ir noteikt labākos jaunos sportistus un labākās izglītības iestādes Olimpiskajos ziemas sporta veidos, kā arī sekmēt jaunatnes sporta attīstību Latvijā, veicinot vispārizglītojošo skolu un vietējo pašvaldību iesaistīšanos jaunatnes sporta aktivitātēs un to popularizēšanā.
Skolēnus dalībai sacensībās iedrošināja skolotājs Salvis Lozda.
Paldies skolēnu vecākiem par atbalstu, treneriem par ilgstoši ieguldītu darbu skolēnu treniņprocesā un Strenču novada domei par sniegto finansiālo atbalstu skolas dalībai pasākumā!

Dace Gaigala
Strenču novada vidusskolas direktore

http://strencunovads.lv/aktualitates/strencu-novada-vidusskolas-skoleni-pirmo-reizi-latvijas-jaunatnes-olimpiade


Strenču novada dome maksās stipendiju arī "devītajiem”

Sandra Pētersone 02.02.2012. 07:09   Izdrukāt
Sākot no šā mācību gada otrā semestra, Strenču novada dome maksās ikmēneša stipendiju arī novada vidusskolas 9. klases skolēniem, kuru vidējais mācību vērtējums ir 7,5 balles un augstāk.
Tādējādi pašvaldība paplašinājusi stipendijas saņēmēju loku. Līdz šim uz finansiālu atbalstu no domes budžeta varēja pretendēt tikai Strenču novada vidusskolas 10. - 12. klases skolēni.
Vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" otrdien, 31. janvārī.

http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=25555


Vecāki labiekārto rotaļu laukumu pie Strenču vidusskolas

Sandra Pētersone 13.01.2012. 09:40   Izdrukāt
Kaut arī šonedēļ snieg, tas netraucē bērnus pēc mācību stundām uzkavēties Strenču vidusskolas rotaļu laukumā. Iecienītas ir arī pašas jaunākās atrakcijas: slīdkalniņš, šūpojošais tiltiņš un kāpelējamā siena.

Tā ir Strenču vidusskolas skolēnu vecāku interešu grupas dāvana bērniem. Pēc vecāku iniciatīvas arī atjaunotas jau agrāk uzstādīto atrakciju koka konstrukcijas.


Projektu "Rotaļu laukuma renovācija" finansiāli atbalstījis Hipotēku bankas klientu klubs "Mēs paši", informē vecāku grupas pārstāve, Strenču novada vidusskolas direktore Dace Gaigala.


Par turpmākajām iecerēm rotaļu laukuma labiekārtošanā un citiem jaunumiem Strenču vidusskolā vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" šodien, 13. janvārī.

http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=25268

Tulkotājs
Ieejas forma
Kalendārs
«  Maijs 2018  »
PrOTCPkSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0