twitter facebook draugiem Strencu Biblioteka - 2012.gads

Sedas iedzīvotāji mājokļos tinas segās

Sandra Pētersone korespondente ziemellatvija.lv 29.12.2012. 12:32   Izdrukāt
Vakarnakt kārtējo reizi Sedas iedzīvotāju mājas palika bez apkures. Cilvēki ir izmisumā par atbildīgo darbinieku attieksmi.

"Ziemeļlatvija" Sedā tikās ar vairākiem desmitiem pilsētas iedzīvotāju. Sedēnieši stāsta, ka centralizētajai apkurei pieslēgtajos dzīvokļos saluši gandrīz divas nedēļas, ieskaitot Ziemassvētku brīvdienas. Nav bijis arī karstā ūdens.
Gaisa temperatūra dzīvokļos bijusi aptuveni plus astoņi, 10 vai 12 grādu, - kā nu kurā mājoklī. Aizvakar radiatoros jau parādījās siltums.


Uzklausījām Sedas iedzīvotāju problēmas un viedokļus par notikušo un devāmies skaidrot situāciju uz Strenču novada domi. Vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" ceturtdien, 3. janvārī.

 

Šorīt "Ziemeļlatvija" saņēma ziņu, ka naktī atkal apkure pārtraukta.

http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=29915

Akmeņogles Sedas pilsētas apkures vajadzībām izmaksās vairāk nekā 20 000 latu

Aģentūra LETA 21.11.2012. 12:53   Izdrukāt
Veiksmīgi noritējis Strenču novada pašvaldības atkārtoti izsludinātais iepirkums par akmeņogļu piegādi Sedas pilsētas apkures vajadzībām. Šim mērķim tiks tērēti 19 990 lati bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), aģentūra LETA noskaidroja Iepirkumu uzraudzības birojā.
Konkursā saņemti trīs piedāvājumi, un par uzvarētāju pašvaldība atzinusi SIA "Akvarius".

LETA jau ziņoja, ka šajā apkures sezonā, lai uzlabotu centralizētās siltumapgādes pakalpojumus, Strenču novada Sedā uzstādīts papildus apkures katls, aģentūrai LETA pastāstīja Strenču novada pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Pētersons ("Nākotnes vārdā jau šodien!").

 

Jaunais apkures katls pievienots esošajai apkures sistēmai un tiks izmantots nepieciešamības gadījumā. Katls nodrošinās vienu megavatu siltumenerģijas, kā līdz šim pietrūcis ziemas mēnešos, lai visus iedzīvotājus nodrošinātu ar nepieciešamo apkures un siltā ūdens daudzumu.

 

Strenču novada pašvaldības izsludinātajā konkursā nav pieteicies neviens pretendents, kurš vēlētos koncesijā uz 15 gadiem pārņemt siltumenerģijas ražošanu un piegādi Sedas pilsētā.

 

Pašvaldība jau bija atradusi Somijas investoru kompāniju, kuru interesēja kūdras kurināmā ieviešana, tomēr pašvaldība nedaudz nokavējusi, jo ap gadu miju investori nolēmuši jautājumu par iespējamajām investīcijām Sedā atlikt uz trīs gadiem.

 

Īstermiņa risinājums - papildu apkures katla uzstādīšana - nodrošinātu to, ka nākamajā ziemā nebūtu jāsastopas ar šīs ziemas problēmām, proti, gaisa temperatūrai nokrītot zem mīnus 10 grādiem, ar esošo katlumājas jaudu nepietiek, lai ar silto ūdeni un apkuri nodrošinātu visus Sedas patērētājus.

http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=29413

Noslēgušies Sedas kultūras nama atpūtas laukuma būvdarbi

Ginta Gailīte 09.08.2012. 19:04   Izdrukāt
Jūlija beigās noslēgušies Sedas kultūras nama atpūtas laukuma būvdarbi, kuru rezultātā ir izbūvēts bruģakmens laukums, uzstādīti soliņi, atkritumu tvertnes, velo statīvs ar nojumi un velo statīvi bez nojumes, kā arī ierīkoti zaļumstādījumi un ārējais apgaismojums. Nākošā gada pirmajā pusē atpūtas laukumu papildinās informācijas stends.

Saskaņā ar iepirkumu, laukuma būvdarbus veica SIA „Bazalts" (darba izmaksas ir 17 616,56 LVL tai skaitā PVN). Būvuzraudzību veica SIA „Krāčupe" (1189,88 LVL tai skaitā PVN) un autoruzraudzību - SIA „Būvprojekts" (9,20 LVL tai skaitā PVN).

 

Atpūtas laukums tika izbūvēts ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu Igaunijas - Latvijas - Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2007 - 2013 projekta «Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē» ietvaros. Projekta kopējās izmaksas - 1803 966 EUR, no kuriem Strenču novadā paredzēts izlietot 34,596.40 EUR jeb 90%. Strenču novada pašvaldības līdzfinansējums ir 10% jeb 3459,64 EUR, no kuriem 5% ir valsts budžeta dotācija.

 

Projekta mērķis ir attālo teritoriju attīstības veicināšana, veidojot uz vietējiem cilvēkiem un resursiem balstītu "Via Hanseatica" pārrobežu tūrisma maršrutu, līdz ar to projekta ietvaros norisinās arī citas aktivitātes - mārketinga pasākumi, tematisko maršrutu izstrāde u.c.

 

Seda ir savdabīga un tamdēļ interesanta vieta tūristiem. Jaunais atpūtas laukums ir tūrisma infrastruktūra, kas ceļotājiem sniegs iespēju apstāties un nesteidzoties apskatīt Sedas pilsētas unikālo apbūvi, savukārt vietējiem iedzīvotājiem ikdienā ir labiekārtota atpūtas vieta pilsētas centrā.

http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=28139

Pie Sedas kultūras nama tiek izbūvēts atpūtas laukums
Ilona Pinzule, Strenču novada domes projektu speciāliste 14.06.2012. 10:59 Izdrukāt


Sedas pilsētas un Strenču novada iedzīvotāji jau būs pamanījuši Sedas pilsētas kultūras nama pārvērtības. Tomēr būvdarbi kultūras nama tuvumā turpinās.

Jau iepriekš tika ziņots par Strenču novada domes partnerību pārrobežu projektā „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē" (Via Hanseatica). Šī projekta ietvaros pie Sedas kultūras nama tiek izbūvēts atpūtas laukums, kas tūristiem sniegs iespēju apstāties un nesteidzoties apskatīt Sedas pilsētas unikālo apbūvi, savukārt vietējiem iedzīvotājiem - labiekārtotu atpūtas vietu pilsētas centrā. Darbus veic SIA „Bazalts".Turpmāko izbūves darbu laikā tiks nobruģēts laukums un uz tā uzstādīti soliņi, velosipēdu novietne ar nojumi, velo statīvi bez nojumes, atkritumu tvertnes, informācijas stends. Tiks ierīkoti zaļumstādījumi un ārējais apgaismojums. Laukuma malā esošajam ozolam uzstādīs metāla aizsargbarjeru.


Projektu īsteno Igaunijas - Latvijas - Krievijas Pārrobežu sadarbības programmas 2007 - 2013 ietvaros un tā ilgums ir 36 mēneši: no 2012.gada janvāra līdz 2014.gada decembrim. Projekta kopējās izmaksas - 1803 966 EUR, no kuriem Strenču novadā paredzēts izlietot 34,596.40 EUR jeb 90%. Strenču novada pašvaldības līdzfinansējums ir 10% jeb 3459,64 EUR, no kuriem 5% ir valsts budžeta dotācija.Via Hanseatica maršruts savienos vairākas pilsētas starp trīs valstīm - Latviju, Igauniju un Krieviju, uzsverot katras valsts unikalitāti, tādējādi radot īpaši pievilcīgu tūrisma maršrutu un nodrošinot attiecīgo teritoriju ilgtspējīgu attīstību.

http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=27512


Strenču novada pašvaldība meklēs apkures katlu, lai īstermiņā risinātu siltumenerģijas problēmas Sedā

Aģentūra LETA 07.05.2012. 09:16   Izdrukāt
Strenču novada pašvaldība meklēs apkures katlu, lai īstermiņā risinātu siltumenerģijas problēmas Sedā. Joprojām tiek strādāts arī pie ilgtermiņa problēmas risinājumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Strenču novada pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Pētersons ("Nākotnes vārdā jau šodien!").

LETA jau ziņoja, ka Strenču novada pašvaldības izsludinātajā konkursā nav pieteicies neviens pretendents, kurš vēlētos koncesijā uz 15 gadiem pārņemt siltumenerģijas ražošanu un piegādi Sedas pilsētā.

 

Kā pastāstīja Pētersons, situācijai ir vairāki risinājumi - gan īstermiņa, gan ilgtermiņa. Pašvaldība pašlaik sāks strādāt pie īstermiņa risinājuma, proti, meklēs papildu apkures katlu, bet nākotnē tiks domāts par ilgtermiņa risinājumu īstenošanu.

 

Joprojām saglabājas cerība, ka ilgtermiņā siltumenerģijas ražošanu un piegādi Sedas pilsētā varētu nodot koncesijā, kā arī, iespējams, varētu celt koģenerācijas staciju.

Pašvaldība jau bija atradusi Somijas investoru kompāniju, kuru interesēja kūdras kurināmā ieviešana, tomēr pašvaldība nedaudz nokavējusi, jo ap gadu miju investori nolēmuši jautājumu par iespējamajām investīcijām Sedā atlikt uz trīs gadiem.

 

Īstermiņa risinājums - papildu apkures katla uzstādīšana - nodrošinātu to, ka nākamajā ziemā nebūtu jāsastopas ar šīs ziemas problēmām, proti, gaisa temperatūrai nokrītot zem mīnus 10 grādiem, ar esošo katlumājas jaudu nepietiek, lai ar silto ūdeni un apkuri nodrošinātu visus Sedas patērētājus.

 

LETA jau ziņoja, ka izsludinātā iepirkuma par siltumenerģijas ražošanas un siltumapgādes pakalpojumu sniegšanas tiesībām plānotā līgumcena bez pievienotās vērtības nodokļa bija 1 028 323 lati.

 

Pašvaldība jau 2010.gadā izstrādājusi finanšu un ekonomisko pamatojumu Sedas pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmas attīstības projektam. Tajā secināts, ka Strenču novada domei ir izdevīgi īstenot projektu, izmantojot koncesijas jeb publiskās-privātās partnerības modeli.

 

Centralizētās siltumapgādes pakalpojumus Sedas pilsētā līdz 2009.gada 30.jūnijam sniedza Sedas pilsētas dome, bet pēc administratīvi teritoriālās reformas šīs funkcijas pārņēma Strenču novada domes saimnieciskās darbības nodrošināšanas dienests.

 

Centralizēti siltumenerģiju pilsētā saņem 30 objekti, no kuriem 25 ir dzīvojamās ēkas un piecas sabiedriskās ēkas. Siltumenerģija patērētājiem tiek piegādāta tikai apkures sezonas laikā. Siltumenerģijas avots ir 2008.gadā uzstādītais divu megavatu ogļu apkures katls.

 

Galvenā siltumapgādes sistēmas problēma ir nepietiekamā katlumājas jauda - abonentu siltumslodze apkurei ir 3,7 megavati, bet uzstādītā ūdens sildāmā katla jauda tikai divi megavati. Tas nozīmē, ka pie ārgaisa temperatūras, kas zemāka par desmit grādiem zem nulles, esošais apkures katls nevar saražot nepieciešamo siltuma daudzumu pilsētas apkures un karstā ūdens vajadzībām.

 

Sedas pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmas attīstības projekta mērķis ir nodrošināt lietotājus ar siltumenerģiju nepieciešamā apjomā un kvalitātē par iespējami zemu cenu. Projektā ir paredzēts uzstādīt jaunu papildu divu megavatu apkures katlu, kas likvidēs pašreizējās jaudas deficītu. Pamatojumā secināts, ka labākais iespējamais kurināmais Sedas pilsētā ir kūdra.

 

Pašvaldības zemās kredītspējas dēļ, tiek meklēti risinājumi izvēlētās alternatīvas realizēšanai, iesaistot privāto partneri siltumapgādes sistēmas attīstībā.

http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=26925

Nodotas ekspluatācijā jaunās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas Sedā

ziemellatvija.lv 09.04.2012. 06:56   Izdrukāt
Sedā ekspluatācijā nodotas jaunas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas. Līdz maija beigām vēl ir jāpabeidz teritorijas labiekārtošanas un apzaļumošanas darbi, grants ceļa un asfaltbetona seguma atjaunošana, kurus patreizējā periodā nav iespējams kvalitatīvi veikt.

30.martā Valkas novada būvvalde parakstīja dokumentus par Sedas ūdenssaimniecības infrastruktūras pieņemšanu ekspluatācijā. Projekts „Ūdenssaimniecības attīstība - rekonstrukcija Sedas pilsētā" realizēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu. Projekta ietvaros ir izbūvētas jaunas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kuru kopējā jauda - 300 m3/dnn un kanalizācijas sūkņu stacija, rekonstruēti ūdensvads, pašteces kanalizācijas tīkli un spiedvads.

 

Līdz ar projekta realizāciju ir uzlabots centralizētās notekūdeņu savākšanas pakalpojums un nodrošināta notekūdeņu atbilstoša attīrīšana, uzlabojusies dzeramā ūdens un tā piegādes kvalitāte. Darbus veica SIA „Vidzemes energoceltnieks.

Projekta kopējās izmaksas ir 501 890, bet Eiropas līdzekļi - 298 300 latu.

http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=26508

Izsludināts iepirkums atpūtas vietas laukuma Sedā būvniecības uzsākšanai

Ilona Pinzule 20.03.2012. 08:46   Izdrukāt
Izsludināts iepirkums atpūtas vietas laukuma Sedā būvniecības uzsākšanai pārrobežu sadarbības projekta „Via Hanseatica" ietvaros.

Jau iepriekš tika ziņots par Strenču novada domes partnerību pārrobežu projektā „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē" (Via Hanseatica).

 

Projektu līdzfinansē Igaunijas - Latvijas - Krievijas Pārrobežu sadarbības programma un tā ilgums ir 36 mēneši: no 2012.gada janvāra līdz 2014.gada decembrim. Projekta kopējās izmaksas -

1803 966 EUR, no kuriem Strenču novadā paredzēts izlietot 34,596.40 EUR jeb 24,314.49 LVL. Strenču novada pašvaldības līdzfinansējums ir 10% jeb 3459,64 EUR.

 

Pašreiz ir izsludināts iepirkums atpūtas vietas laukuma būvniecībai Sedā, Parka ielā 21, pie Sedas kultūras nama. Būvdarbus paredzēts uzsākt 2012.gada maijā.

 

Projekta „Via Hanseatica" ietvaros atpūtas laukumā tiks uzstādīti soliņi, velosipēdu novietne ar nojumi, informācijas stends, atkritumu tvertnes, pārvietojamā tualete, ierīkoti zaļumstādījumi, ārējais apgaismojums un izbūvēti gājēju celiņi.

 

Projekta vispārējais mērķis ir attīstīt pārrobežu tūrisma piedāvājumu Via Hanseatica starptautiskā tūrisma maršruta teritorijā Latvijā, Igaunijā un Krievijā, veicinot teritoriju ilgtspējīgu attīstību.

 

Via Hanseatica maršruts savienos vairākas pilsētas starp trīs valstīm - Latviju, Igauniju un Krieviju, uzsverot katras valsts unikalitāti, tādējādi radot īpaši pievilcīgu tūrisma maršrutu un nodrošinot attiecīgo teritoriju ilgtspējīgu attīstību.

 /var/www/vhosts/zl/zl/wwwroot/karte_1017

http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=26266

Tulkotājs
Ieejas forma
Kalendārs
«  Maijs 2018  »
PrOTCPkSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0