twitter facebook draugiem Strencu Biblioteka - 2012.gads

Svētki nosvinēti Strenču novadā

Vakar svētkus svinēja Strenču novada iedzīvotāji un viņu viesi.

Rīta pusē Strenčos izstādē un tirdziņā savu produkciju prezentēja novada uzņēmēji un mājražotāji. Akciju "Kūku kūka" piedāvāja vietējā biedrība "Šūpolēs". Atrakcijās izklaidējās novada jaunākā paaudze.


Strenču vidusskolas sporta laukumā sacentās volejbolisti, bet turpat blakus varēja vērot lidaparātu paraugdemonstrējumus - šovu "Unlimited RC"..


Gaujā pie Vecā ozola vairākas stundas notika Latvijas ūdens motociklu sporta asociācijas treniņsacensības.


Svētku programmā bija iekļauti vairāki koncerti, lielākais no tiem - lieluzvedums "Noslēpumu sala" Strenču brīvdabas estrādē, kurā uzstājās novada pašdarbības kolektīvi un solisti. Uzvedumu noslēdza uguņošana, vakara mūzika un balle.

/var/www/vhosts/zl/zl/wwwroot/aagalerija_90
Vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" otrdien, 7. augustā.

http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=28088

Strenčos - izklaides visas dienas garumā!

ziemellatvija.lv 04.08.2012. 07:15   Izdrukāt

 Šodien Strenču novada svētku noslēdzošā un pasākumiem bagātākā diena.Jau no pulksten 8.00 strencēnieši aicina ciemos un sola aizraujošu izklaidi, kas noslēgsies ar balli un uguņošanu.

  4. augustā - Strenču novada svētki Strenčos:

 • No plkst. 8:00 - dažādu preču TIRDZIŅŠ pilsētas centrā (aicinām pieteikties tirgotājus, zvanot pa tālruni 64715610 lietvedei);
 • No plkst. 10:00 - pilsētas centrā -  AKTIVITĀTES BĒRNIEM - „Lec un minies" piepūšamās atrakcijas, batuti un velokarti;
 • No plkst. 10:00 - novada uzņēmēju, ražotāju, mājamatnieku IZSTĀDE - PREZENTĀCIJA -TIRDZIŅŠ;
 • No plkst. 10:00 - 12:00  akcija „KŪKU KŪKA 2012"- organizē biedrība „Šūpolēs";
 • No plkst. 11:00 - 13:00 Strenču PNS muzejā tikšanās ar  KODI von STACHELN kundzi;
 • No plkst. 11:00 - novada svētku VOLEJBOLA ČEMPIONĀTS Strenču vidusskolas sporta laukumā -Pieteikšanās turnīram zvanot galvenajam sacensību tiesnesim A.Kalniņam (t. 28300823) vai arī sacensību dienā līdz plkst.10:30, sacensību vietā- Strenču novada vidusskolas sporta laukumā;
 • No plkst.11:30 Strenču vidusskolas sporta laukumā
  būs iespēja vērot lidaparātu paraugdemonstrējumus -šovu "UNLIMITED RC";
 • Plkst. 12:00; 14:00 un 16:00 - būs iespēja doties EKSKURSIJĀ cauri Sedas tīrelim ar Latvijā visgarāko šaursliežu dzelzceļu. Taloniņus braukšanai uz Sedu līdz plkst. 11:30 uz pirmo reisu un līdz 13:30 uz otro reisu un 15:30 uz trešo reisu par Ls 1,50 - varēs iegādāties Informācijas teltī;
 • No plkst. 13:00 - 15:00 Gaujmalā pie vecā ozola „Latvijas ūdens motociklu sporta asociācijas" treniņu sacensības -  PARAUGDEMONSTRĒJUMI. Būs iespēja vizināties ar ūdens motocikliem un drosmīgākajiem arī pašiem pamēģināt tos vadīt. Būs iespēja vizināties ar motorlaivu;
 • Plkst. 15:00 - Strenču ev.luteriskajā baznīcā KAMERMŪZIKAS KONCERTS - Franča Šūberta mūziku atskaņos Gunta Davidčuka - soprāns, Sanita Zariņa - vijole, Ēriks Kiršfelds - čells, Herta Hansena - klavieres;
 • Plkst. 16:00 - Strenču kultūras namā izstādes „MANS FOTOSTĀSTS" atklāšana - novada foto mākslinieku darbi un  projekta "Fotostāsts Strenču novadā" noslēgums. Izstādē muzicēs Lelde, Andris, Jānis Pauli. Skanēs P. Plakida „Improvizācija";
 • Plkst. 18:00 - SVĒTKU GĀJIENS no Kultūras nama uz brīvdabas estrādi - piedalās novada iestādes, organizācijas, pārvaldes, uzņēmēji, pašdarbības kolektīvi. Iedzīvotājus un svētku viesus aicinām sagaidīt un pavadīt gājienu pa Baznīcas, Pulkveža Zemitāna, Rīgas, Valkas, Trikātas, Ozola ielu;
 • Plkst. 19:00 - Novada svētku LIELUZVEDUMS pēc Žila Verna romāna „Noslēpumu sala" motīviem, piedalās novada pašdarbības kolektīvi un solisti Kristīne Šomase, Lana un Sergejs Kutiščevi u.c., režisors Kārlis Anitens;
 • Lieluzveduma noslēgumā tiks pacelts Strenču novada KAROGS un pasniegts Strenču novada pašvaldības apbalvojums "GODA PILSONIS";
 • Vakara gaitā pie brīvdabas estrādes darbosies FOTO STUDIJA "Noslēpumu sala", kurā ikviens varēs iejusties 19. gs.ceļotāju tēlos un iemūžināt sevi fotogrāfijās;
 • Sporta klubs "99 gaisa baloni" LIELUZVEDUMA laikā no plkst. 19:00 - 22:00 aicina visus tos, kuri vēlas pacelties gaisa balonā un baudīt skatu uz Strenču novadu no augšas!
  Balons atradīsies pļaviņā pie Plostnieka skulptūras.
  Šis pasākums varēs notikt tad, ja būs labvēlīgi laika apstākļi;
 • Pēc lieluzveduma VAKARA MŪZIKA pār Gauju Gunāra Geduševa vadībā un SVĒTKU UGUŅOŠANA;
 • Plkst.22:00 - brīvdabas estrādē  SVĒTKU BALLE , spēlē „Mūzikas kolekcija" ieeja Ls 2,50;
 • Visas svētku dienas garumā pilsētā svētku dalībniekus vizinās BB VILCIENIŅŠ, pilsētas centrā darbosies INFORMĀCIJAS TELTS, kurā varēs iegādāties suvenīrus ar novada simboliku un saņemt nepieciešamo informāciju;
 • Informācijas teltī būs iespēja nobalsot par variantiem un izteikt priekšlikumus Strenču novada DEVĪZEI.
  Priecāsimies Jūs redzēt svētku dalībnieku vidū!
 • http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=28080

Strenču novada svētki

Ginta Gailīte, Strenču novada sabiedrisko attiecību speciāliste 30.07.2012. 08:14   Izdrukāt
Augusts Strenču novadā iesāksies ar svētkiem - 3. augustā Strenču novada svētku ieskaņas pasākumi notiks Sedā, Plāņos un Jērcēnos, bet 4. augustā svētku kulminācija Strenčos.

Patiesībā svētki sāksies jau 2. augustā, kad Plāņu pagasta Jaunklidzī sagaidīsim neparastus ciemiņus - starptautiskā "Velobrauciena par bibliotēkām 2012″ dalībniekus - 150 bibliotekārus un viņu atbalstītājus no 24 valstīm. Velotūre dosies cauri visām Baltijas valstīm un ciemosies arī Jaunklidža bibliotēkā - Saieta namā.

 

3. augustā notiks novada svētku ieskaņas pasākumi ar nosaukumu „Svinam kopā" - plkst. 18.00 pie Plāņu pagasta pārvaldes muzicēs Sedas pilsētas krievu tautas mūzikas ansamblis „Sudaruška", vadītāja Jeļena Tēraudkalne, savukārt, pie Sedas pilsētas pārvaldes tajā pat laikā muzicēs Plāņu tautas nama jauktais vokālais ansamblis „Liesma", vadītāja Liesma Lore. Pēc koncertiem ap plkst. 19.00 skatītājiem tiks nodrošināts transports no Sedas un Plāņiem caur Strenčiem uz Jērcēnmuižu, kur noslēgsies svētku ieskaņas pasākumi.

 

Muižas parkā un Jērcēnmuižā plkst. 20.00 varēs noskatīties R. Blaumaņa seno un mūžam jauno mīlas stāstu „Ugunī". Rīgas Kultūras centra «Iļģuciems» teātra studijas „Rampa" priekšnesumā, režisore Ināra Čakste. Ieeja uz visiem pasākumiem bez maksas. Izrādes laikā skatītājus sagaida dažādi pārsteigumi. Kā sendienās, darbosies arī bufete ar atspirdzinošiem dzērieniem un uzkodām.

 

4. augustā svētki sāksies ar dažādu preču tirdziņu Strenču pilsētas centrā, kurā aicinām piedalīties tirgotājus, amatniekus un mājražotājus.

 

No plkst. 10.00 - pilsētas centrā, vēlāk pie brīvdabas estrādes - notiks aktivitātes bērniem - „Lec un minies" piepūšamās atrakcijas, batuti un velokarti. Tajā pašā laikā pilsētas centrā notiks novada uzņēmēju, ražotāju, mājamatnieku izstāde - prezentācija - tirdziņš, savukārt, biedrība „Šūpolēs" aicinās visus svētku dalībniekus iesaistīties akcijā „Kūku Kūka 2012" un novērtēt šī gada gardumu, bet par akcijā iegūtajiem ziedojumiem tiks finansēta Strenču novada apdzīvoto vietu - Strenču, Sedas, Jērcēnu, Plāņu un Jaunklidža aerofoto (lielformāta fotogrāfijas no putna lidojuma) iegāde.

 

No plkst. 11.00 Strenču PNS muzejā apmeklētājus sagaida tikšanās ar muzeja Kodi von Stacheln kundzi, kura ir ļoti zinoša vēstures jautājumos, bet Strenču vidusskolas sporta laukumā sporta entuziastus aicinās novada svētku volejbola čempionāts. Pieteikšanās turnīram, zvanot galvenajam sacensību tiesnesim A.Kalniņam (t.  28300823 ) vai arī sacensību dienā līdz plkst.10:30, sacensību vietā.

 

No plkst.11.30 Strenču vidusskolas sporta laukumā būs iespēja vērot lidaparātu paraugdemonstrējumus - šovu "Unlimited RC", bet no plkst. 13.00 Gaujmalā pie vecā ozola sagaidāmi ūdensprieki - varēs vērot „Latvijas ūdens motociklu sporta asociācijas" treniņu sacensības - paraugdemonstrējumus. Būs iespēja vizināties ar ūdens motocikliem un drosmīgākajiem arī pašiem pamēģināt tos vadīt. Būs iespēja vizināties ar motorlaivu.

 

Tiem, kuri vēlas pabūt dabā un iepazīt Sedas tīreļa vērtības plkst. 14.00 un 16.00 būs iespēja doties ekskursijā cauri Sedas tīrelim ar Latvijā visgarāko šaursliežu dzelzceļu.

 

Klasiskās mūzikas cienītāji plkst. 15.00 Strenču ev. luteriskajā baznīcā varēs baudīt Franča Šūberta kamermūziku, ko atskaņos Gunta Davidčuka - soprāns, Sanita Zariņa - vijole, Ēriks Kiršfelds - čells, Herta Hansena - klavieres.

 

Plkst. 16.00 - Strenču kultūras namā izstādes „Mans fotostāsts" atklāšana - novada foto mākslinieku darbi un projekta "Fotostāsts Strenču novadā" noslēgums. Izstādē muzicēs Lelde, Andris, Jānis Pauli. Skanēs P. Plakida „Improvizācija".

 

Plkst. 18.00 - Svētku gājienā no Kultūras nama uz brīvdabas estrādi piedalīsies novada iestādes, organizācijas, pārvaldes, uzņēmēji, pašdarbības kolektīvi. Iedzīvotājus un svētku viesus aicinām sagaidīt un pavadīt gājienu pa Baznīcas, Pulkveža Zemitāna, Rīgas, Valkas, Trikātas, Ozola ielu.

 

Plkst. 19.00 - novada svētku lieluzvedums pēc Žila Verna romāna „Noslēpumu sala" motīviem, piedalās novada pašdarbības kolektīvi un solisti Kristīne Šomase, Lana un Sergejs Kutiščevi u.c. Lieluzveduma scenārija autors un režisors Kārlis Anitens. Lieluzvedums noslēgsies ar Strenču novada vienotības simbola - novada karoga pacelšanu mastā un Strenču novada pašvaldības apbalvojuma „Goda pilsonis" pasniegšanu Strenču deju kolektīvu vadītājai Inetai Lezdiņai par Strenču novada kultūras dzīves un deju mākslas izcilu sasniegumu veicināšanu.

 

Vakara gaitā pie brīvdabas estrādes darbosies foto studija "Noslēpumu sala", kurā ikviens varēs iejusties 19. gs. ceļotāju tēlos un iemūžināt sevi fotogrāfijās, bet Sporta klubs "99 gaisa baloni" lieluzveduma laikā no plkst. 19.00 - 22.00 aicina visus tos, kuri vēlas pacelties gaisa balonā un baudīt skatu uz Strenču novadu no augšas!


Balons atradīsies pļaviņā pie Plostnieka skulptūras. Šis pasākums varēs notikt tad, ja būs labvēlīgi laika apstākļi. Pēc lieluzveduma skanēs vakara mūzika pār Gauju Gunāra Geduševa vadībā un notiks svētku uguņošana. Svētku diena izskanēs ar zaļumballi plkst. 22.00 - brīvdabas estrādē, ko spēlēs „Mūzikas kolekcija".

 

Visas svētku dienas garumā pilsētā svētku dalībniekus vizinās BB vilcieniņš, pilsētas centrā darbosies informācijas telts, kurā varēs iegādāties suvenīrus ar novada simboliku un saņemt nepieciešamo informāciju. Informācijas teltī būs iespēja nobalsot par variantiem un izteikt priekšlikumus Strenču novada devīzei.

 

Priecāsimies Jūs redzēt svētku dalībnieku vidū!

http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=28015


Strenču novads pošas lieliem svētkiem

4. augustā Strenčos notiks otrie Strenču novada svētki. Organizatori, Strenču novada dome, tiem gatavojas pamatīgi, lai novada iedzīvotājiem un viesiem būtu interesanti no agra rīta līdz vēlai naktij.

SVĒTKU PROGRAMMA

Šogad svētku galvenie "vaļi" būs novada uzņēmēju un mājražotāju celšana saulītē, aicinot viņus piedalīties izstādē, un lieluzvedums pēc Žila Verna romāna "Noslēpumu sala" motīviem, teic Strenču novada kultūras centra vadītājas vietniece Sarmīte Caune.


Uzveduma scenārijs un režija ir uzticēta dramaturgam Kārlim Anitenam. Žila Verna romāna sižeta izvēli par pamatu lieluzveduma scenārijam viņš nesauc par nejaušu sakritību, jo uzskata Strenču novadu par noslēpumainu - vienu no nedaudzajiem novadiem Latvijā, kurā vienkopus ir unikāla latviskā vide un krievu tautības cilvēku mentalitāte. To, kā tās sadzīvo blakus viena otrai maza novada robežās, režisors arī vēlas parādīt skatītājiem.

Vairāk par gaidāmajiem Strenču novada svētkiem un iedzīvotāju viedokļus lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" piektdien, 20. jūlijā.

http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=27907

Tulkotājs
Ieejas forma
Kalendārs
«  Maijs 2018  »
PrOTCPkSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0