twitter facebook draugiem Strencu Biblioteka - 2012.gads

Folkloristi svin svētkus

Aldis Dubļāns korespondents 05.07.2012. 12:09 
Šodien sākas starptautiskais folkloras festivāls "Baltica". Tajā piedalās arī četras kopas no Valkas, Strenču un Smiltenes novada -
 
Valkas kultūras nama folkloras kopa "Sudmaliņas" un dziesmu draugu kopa "Nāburgi", Jērcēnu pagasta folkloras kopa "Mežābele" un Launkalnes mūsdienu folkloras kopa.


Festivāls "Baltica" notiek kopš 1987. gada. Tā ir ikgadēja tradīcija, kura notiek katru gadu pēc kārtas Lietuvā, Latvijā vai Igaunijā. Šogad ir devītā reize, kad festivāls notiek Latvijā, bet kopumā tas svin jubileju - 25. reizi.

 

Uz festivālu - septīto reizi
Valkas kultūras nama folkloras kopa "Sudmaliņas" festivālā Latvijā nemainīgi piedalās kopš 1993. gada, tātad šī būs septītā reize. "Tie ir brīnišķīgi svētki. Šogad saistībā ar jubileju tie iecerēti īpaši krāšņi un interesanti.

 

Esam sirsnīgi izgājuši arī daudzus iepriekšējos," priecājas kopas vadītāja Skaidra Smeltere.
Kopas dalībnieki spēlēs dančus Vērmanes dārzā, koncertēs tirdzniecības centrā "Dole". Folkloristus iepriecina tas, ka šogad deju kopām paredzēts atsevišķs koncerts. Kopā ar ārzemju grupām "Sudmaliņu" dalībnieki sevi parādīs Rīgas Latviešu biedrības namā.


Protams, kopa piedalīsies arī festivāla atklāšanas pasākumā, gājienā un rituālos. Pēc tam visas kopas dosies uz daudziem Vidzemes novadiem. "Sudmaliņas" koncertēs Cesvainē. Diemžēl noslēguma pasākumā kopa nevarēs piedalīties, jo tas notiek pirmdien, kad daudziem jābūt darbā.

 

"Šie festivāli vienmēr ir interesanti un domāju, ka tajos katram būtu interesantas lietas - gan klausāmas, gan skatāmas. Priecājamies, ka varam būt kopā, un gaidām saulainu laiku. Esam daudz vērtēti un vētīti, lai gūtu tiesības piedalīties šajā pasākumā," pauž S. Smeltere.

 

Dziedās arī novados
Arī dziesmu draugu kopa "Nāburgi" itin cītīgi ir gatavojusies festivālam. Piektdien un sestdien kopa koncertēs Pļavniekos, bet svētdien Novadu dienā dziedās Koknesē. "Šogad festivālā patiešām ir interesanta un laba programma. Sastapsim daudz pozitīvu cilvēku un gūsim pozitīvas emocijas. Protams, piedalīsimies arī gājienā. Kolektīvu vadītāji dosies pieņemšanā pie prezidenta, kas ir ļoti pagodinoši. Dziedāsim arī pie Brīvības pieminekļa, uzdrošinot skatītājus pievienoties," stāsta kopas vadītāja Mārīte Meļķe.


Artas Šomases vadītā Jērcēnu pagasta folkloras kopa "Mežābele" uzstāsies pie tirdzniecības centra "Alfa", pēc tam Imantā un Ziedu ballē botāniskajā dārzā.

 

"Domāju, ka interesanti būs gan gājienā, gan dziedāt Turaidā, dodoties māju virzienā," stāsta novada kultūras pasākumu organizatore Ginta Gailīte.
Launkalnes pagasta mūsdienu folkloras kopas vadītāja Liene Strazdiņa "Ziemeļlatvijai" pastāstīja, ka 6. jūlijā ir paredzēta uzstāšanās Stradiņa slimnīcas dienas centrā "Ābeļzieds", bet sestdien kopa koncertēs Rīgas botāniskajā dārzā.

 

Šogad - par ceļiem
Baltijas lielākos folkloras svētkus - festivālu "Baltica 2012" - svinēs gan 173 Latvijas etnogrāfiskie ansambļi un folkloras kopas, gan tautas muzikanti, lietišķās mākslas meistari, amatnieki, gan arī ārvalstu grupas un stāstnieki no ASV, Itālijas, Ukrainas, Bulgārijas, Francijas, Izraēlas, Lietuvas, Zviedrijas, Igaunijas un Lielbritānijas. Tradicionāli festivālā piedalās arī ārvalstu latviešu grupas un Latvijas mazākumtautību kolektīvi.


Latvijā notiekošā festivāla dalībnieku kopējais skaits ir ap diviem tūkstošiem. Šogad festivāla tēma ir "Ceļš". Ceļu ir tik daudz un tik dažādi, tāpēc to apspēlēšana ir bezgalīga.

http://ziemellatvija.diena.lv/izklaide/folkloristi-svin-svetkus-1398

 

 

Tulkotājs
Ieejas forma
Kalendārs
«  Aprīlis 2018  »
PrOTCPkSSv
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0