twitter facebook draugiem Strencu Biblioteka - 2013.gads

Sedā rīko gadumijas pasākumusStrenču kultūras centra pasākumu organizatore Arta Šomase informē, ka 27. decembrī pulksten 16 Sedas pilsētas biedrība "Cerības pakāpiens” kultūras namā rīko pasākumu "Satikšanās ziemā”. 

Būs koncerts "Ar baltu sniegu apsnidzis” ar pedagogu stīgu kvarteta piedalīšanos. Savukārt Sedas Pestīšanas armijas nodaļa gaida viesos nelielu mūziklu, ko arī izrādīs kultūras namā 28. decembrī pulksten 11. Tajā piedalīsies bērni no Rīgas.

Jaungada naktī visi laipni gaidīti un lūgti uz balli ar galvassegām. "Tā paredzēta karnevāliskās noskaņās, jo ar cepuri jeb galvas masku var radīt īpašu tēlu. Ne visiem iespējams sagatavot pilnu karnevāla apģērba komplektu. Mums šī cepuru balle būs jauns mēģinājums sarīkot izklaides pasākumu. Pusnaktī būs salūts, bet pēc tam visi aicināti kultūras namā,” stāsta A. Šomase.

http://ziemellatvija.diena.lv/novadu-zinas/strenci/sedas-pilseta/seda-riko-gadumijas-pasakumus-75486

 

Baudīs austrumnieku dejas


19. oktobrī pulksten 18 Sedas kultūras namā notiks austrumu deju koncerts. Skatītājiem pārsteigumus sola austrumu deju grupa "Arabija” un viņu draugi. 

Kultūras pasākumu organizatore Arta Šomase "Ziemeļlatvijai” pastāstīja, ka Sedā ieradīsies viesi no Otepē, Hellenurmes, Valgas un indiešu deju izpildītāja Māra no Igaunijas. "Mūsu "Arabijai” ir sen izveidojusies draudzība ar šiem igauņu kolektīviem. Viņi Sedā katru gadu ierodas divas vai trīs reizes. Arī sedēnieši daudzkārt dejojuši Igaunijā,” stāsta A. Šomase.

http://ziemellatvija.diena.lv/novadu-zinas/strenci/sedas-pilseta/baudis-austrumnieku-dejas-72217

Sportiski muzikālais pasākums aizvadīts

Vasaras sportiskais pasākums un izklaide Sedā augusta otrajā pusē notiek katru gadu, tiesa, ar dažādiem nosaukumiem. Šoreiz – "Aizejot vasarai”. Tas ir saiets visas dienas garumā. Sedēnieši ierodas uz to ar savām ģimenēm, labprāt bauda kaut mazumiņu un prot par to priecāties.
"Viņi vienmēr prot pateikt paldies. Daudzviet cilvēki kultūras pasākumos rauc degunus, taču Sedā tā nav. Mums nav vajadzīga policija kašķu likvidēšanai, mums nav domstarpību. Vienmēr ar visu tiekam galā paši,” stāsta Strenču novada kultūras darba organizatore Arta Šomase.

http://ziemellatvija.diena.lv/novadu-zinas/strenci/sedas-pilseta/sportiski-muzikalais-pasakums-aizvadits-69840

Rīko bērnu svētkus Sedā

ērnu svētki. Tajos gaidīti Strenču novada bērni kopā ar vecākiem un skolotājiem.

"Arī šoreiz svētkus rīkojam kopā ar aģentūru "Pārsteigumu karuselis”. Bērni ir saņēmuši vēstuli no burvja un viņiem ir doti dažādi uzdevumi, piemēram, jāsagatavo burvju dzēriens, burvju dziesmiņas un tamlīdzīgi,” skaidro Strenču novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte.

http://ziemellatvija.diena.lv/novadu-zinas/strenci/riko-bernu-svetkus-seda-65445

Rīko sadraudzības koncertu Sedā 4

Sedas iedzīvotājiem Gaujas plostnieku svētkos bija iespēja pirmajiem baudīt sadraudzības pilsētu viesu kolektīvu priekšnesumus, jo vakarā pie Sedas kultūras nama notika sadraudzības koncerts.

"Manuprāt, bija labi, cilvēku daudz. Mazie Sedas bērni, kuri sēdēja pirmajās rindās, gluži kā sastinguši vēroja bruņiniekus. Kad pēc tam jautāju, vai bija bail, viņi atbildēja, ka ne,” stāsta kultūras centra pasākumu organizatore Arta Šomase. Viņa ir pateicīga, ka svētku koordinatori rada viesiem iespēju ierasties Sedā. "Ar viesiem valodas trūkuma dēļ nebija viegli sazināties. Lai gan esam  diezgan atšķirīgi, tomēr visi kopā bijām smaidīgi, atraktīvi un sirsnīgi,” turpina A. Šomase.


Koncertā piedalījās arī pašmāju ansamblis "Sudaruška”. "Dziedājām čigānu un krievu romances, arī dejojām. Mūs uzņēma atsaucīgi, publika dziedāja līdzi. Nākamreiz aicināsim arī latviešus, kuri labprāt dzied romances,” stāsta ansambļa vadītāja Jeļena Tēraudkalne.

http://ziemellatvija.diena.lv/novadu-zinas/strenci/sedas-pilseta/riko-sadraudzibas-koncertu-seda-65062

 

Sedā godina Imantu Ziedoni 15

3. maijā pulksten 17 Sedas kultūras namā notiks literāri muzikāls pasākums "Mīl katrs baltu maizes riku..." veltīts Imanta Ziedoņa 80 gadu jubilejai. "Pasākuma iniciatore bija Sedas bibliotekāre Nadežda Rudzīte sadarbībā ar kultūras namu un citām novada bibliotēkām," informē Strenču novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte.

Pasākumā piedalās Sedas skolas skolēni, Jērcēnu Dzejas teātris, Kristīne Šomase, folkloras kopa "Mežābele". Būs apskatāma arī I. Ziedoņa grāmatu izstāde, ko sarūpējušas Strenču novada bibliotēkas

http://ziemellatvija.diena.lv/novadu-zinas/strenci/sedas-pilseta/seda-godina-imantu-ziedoni-64128


Kopā ar draugiem Sedā 4

Sedas kultūras namā 29. martā pulksten 18.30 notiks koncerts "Ar baltu pūpolzaru plaukstā". Uz to aicina krievu tautas ansamblis "Sudaruška".

"Mēs daudz braukājam apkārt ar koncertiem, un visi, kam mēs patīkam, uzprasās paciemoties Sedā. Šādu ierosinājumu ir sakrājies pietiekami daudz, tāpēc ar novada kultūras centra atbalstu mums radās iespēja sarīkot pasākumu kopā ar draugiem," stāsta ansambļa "Sudaruška" vadītāja Jeļena Tēraudkalne. Viņa teic, ka šis pasākums notiks latviski, taču ar krievisku un nedaudz čigānisku akcentu. Būs arī dažādas attiecīgas butaforijas, piemēram, patvāri.

Sedēniešiem prieku sagādās Matīšu kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis, jauktais ansamblis un deju grupa "Nezāles". No Trikātas ieradīsies vīru vokālais ansamblis, no Vecates kultūras nama - jauktais ansamblis un vēl spēlēs Strenču mūzikas skolas saksofoniste Lelde Brūna.

http://www.ziemellatvija.lv/novadu-zinas/strenci/sedas-pilseta/kopa-ar-draugiem-seda-62047

 


Sedā skan akordeons

Sedas kultūras namā notika Vidzemes novada un Valgas mūzikas skolas akordeonistu koncerts "Akordeona noskaņās". Tajā piedalījās Valkas, Valgas, Limbažu, Rūjienas un Strenču mūzikas skolas akordeona klases audzēkņi.

"Akordeons ir krievu dvēselei tuvs mūzikas instruments. Visus iepriecināja atsaucīgā publika. Dažiem skaņdarbiem klausītāji plaudēja līdzi," atceras Strenču mūzikas skolas direktore Ralda Ziemule. Viņa uzskata, ka atjaunotā Sedas kultūras nama akustika ir lieliska un pateicīga dažādu mūzikas žanru un kolektīvu vajadzībām. To ir vērts izbaudīt. Tiesa, šoreiz traucēja aukstās telpas. R. Ziemule uzskata, ka šo akordeona mūzikas koncertu, kas agrāk ik gadu notika Strenčos, vajadzētu padarīt par tradīciju Sedā.


Koncertā izskanēja krievu un latviešu tautasdziesmas un klasiķu skaņdarbi. Emocionāls bija brīdis, kad vienkopus spēlēja visi 20 jaunie mūziķi. Viņus sagatavoja pedagoģes Sarmīte Kārkliņa, Ārija Tomiņa, Iveta Eversone, Elita Mukāne, Malle Jarva un koncertmeistare Jeļena Tēraudkalne

http://www.ziemellatvija.lv/novadu-zinas/strenci/sedas-pilseta/seda-skan-akordeons-26394


Tulkotājs
Ieejas forma
Kalendārs
«  Maijs 2018  »
PrOTCPkSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0