twitter facebook draugiem Strencu Biblioteka - 2013.gads

Par ūdenssaimniecības attīstības projektu Strenčos

Pagājušā gada decembrī noslēdzās būvdarbi projektā „Ūdenssaimniecības attīstība Strenču pilsētā, 3.etaps” (identifikācijas Nr.3DP/3.4.1.1.0/11/APIA/CFLA/051/030), par kura realizāciju 2011.gada 19.jūlijā noslēgta Vienošanās starp Centrālo finanšu un līgumu aģentūru un Strenču novada domi.

Tā kā ziemas periodā labiekārtošanas un asfalta seguma atjaunošanas darbus veikt nevarēja, tad tie tika atlikti uz šī gada pavasari. Tiklīdz nokusīs sniegs un iestāsies piemēroti laika apstākļi, tā atliktie darbi tiks pabeigti.

Projekta ietvaros SIA „Vidzemes energoceltnieks” rekonstruēja 53.00 m esošo ūdensvadu, izbūvēja 2853.30 m jaunus ūdensvadus (t.sk. 580.70 m pieslēgumi), 2521.40 m jaunus kanalizācijas vadus (t.sk. 544.50 m pieslēgumi) un 526.90 m jaunus kanalizācijas spiedvadus, 3 jaunas kanalizācijas sūkņu stacijas. Līdz ar to ir uzlaboti centralizētie ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumi esošajiem klientiem un ir nodrošināta iespēja izveidot jaunus pieslēgumus ūdensvadam un kanalizācijas tīkliem.

Strenču novada dome aicina to mājsaimniecību īpašniekus, kurām nav izveidoti pieslēgumi ūdensvada un kanalizācijas tīkliem, bet ir nodrošināta šāda iespēja,  padomāt un rast iespēju pieslēgties tīkliem un saņemt kvalitatīvus dzeramā ūdens piegādes un notekūdeņu savākšanas un attīrīšanas pakalpojumus.

Projekta kopējās izmaksas ir 422 971.58 Ls, no kurām attiecināmās izmaksas ir 348 731.98 LVL, no kurām ERAF līdzfinansējums ir 85 %, bet pašvaldības budžeta finansējums 15 %.

Projekts tiek realizēts darbības programmas „Infrastruktūra un pakalpojumi” 3.4. prioritāte „Kvalitatīvas vides dzīvei un ekonomiskajai aktivitātei nodrošināšana” 3.4.1. pasākums „Vide” 3.4.1.1. aktivitātes „Ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstība apdzīvotās vietās ar iedzīvotāju skaitu līdz 2000” ietvaros.  

http://ziemellatvija.diena.lv/novadu-zinas/strenci/strencu-pilseta/par-udenssaimniecibas-attistibas-projektu-strencos-63034


Strenčos: Vienam neizdarība, citam neērtības

Tas nenotiek pirmo reizi, bet regulāri ietve pie Rīgas ielas 5. nama ir nenotīrīta, cilvēki neapmierināti, jo pārvietojoties kājas kļūst slapjas, tā "Ziemeļlatvijas” uzmanību uz samilzušo problēmu Strenčos vērš vairāki pilsētas iedzīvotāji.

Kamēr Strenču pilsētas centrā citas gājēju ietves ir tīras un sausas, pie Rīgas ielas 5. nama tā ir ūdens un sniega putrā.

Vairāk lasiet 16. aprīļa "Ziemeļlatvijas” numurā.

http://ziemellatvija.diena.lv/novadu-zinas/strenci/strencu-pilseta/strencos-vienam-neizdariba-citam-neertibas-63023


Gaujā pie Strenčiem prognozē lielus plūdus 1

Strenču novada pašvaldības Civilās aizsardzības komisija šonedēļ apsprieda plūdu iespējamību Strenčos šopavasar un plānu, kā  nepieciešamības gadījumā evakuēt iedzīvotājus no plūdu apdraudētajām teritorijām.

Šopavasar plūdi Gaujā varētu pārspēt visus iepriekšējos, pieļauj Civilās aizsardzības komisijas pārstāvis, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Strenču posteņa komandieris Aleksejs Jefimovs.

Tiklīdz kļūs siltāks, ugunsdzēsēji sāks novērot ūdens līmeni Gaujā pie Strenčiem. Ja radīsies lielu plūdu draudi, strencēnieši tiks brīdināti par evakuāciju. 

Pagaidu mājvietas nepieciešamības gadījumā tiks ierādītas,  piemēram, Strenču vidusskolas  internātā vai brīvajos pašvaldības dzīvokļos Sedā.

Vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija” otrdien, 2. aprīlī.

http://www.ziemellatvija.lv/novadu-zinas/strenci/gauja-pie-strenciem-prognoze-lielus-pludus-62255

Strenčos tiks ierīkots EKO laukums

Strenču novada dome atbalstījusi SIA "ZAAO” (Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas)  ieceri ierīkot EKO laukumu Strenčos. Ja viss izdosies, kā plānots, EKO laukumu Strenčos plānots atvērt šogad jūnijā, informē ZAAO  pārstāve Ieva Barutina .

Šonedēļ domes sēdē klātesošie Strenču novada deputāti nolēma atļaut SIA "ZAAO” ierīkot EKO  laukumu Strenčos, Valkas ielā 1a (pilsētas katlumājai piegulošajā teritorijā) 300 kvadrātmetru lielā platībā.

Domes juristei ir uzdots sagatavot zemes nomas līgumu par  minētā  laukuma ierīkošanu uz pašvaldības īpašumā esošās zemes uz 12 gadiem.

EKO laukuma izveide Strenčos ir ZAAO ierosinājums, lai pilnveidotu sadzīves atkritumu šķirošanas iespēju pilsētā. Šķirotos atkritumus tur varēs nodot bez maksas, tādējādi samazinot mājsaimniecību izdevumus par  sadzīves atkritumu izvešanu.

"EKO laukumā Strenčos varēs nodot papīru, kartonu, polietilēnu, PET pudeles, metālu, pudeļu stiklu, logu stiklu. Privātpersonas, proti, iedzīvotāji varēs nodot arī sadzīves elektroniku, krāsu bundžas, luminiscētās lampas, baterijas un akumulatorus, eļļas filtrus, motoreļļas, smēreļļas, koka paletes, lielgabarīta atkritumus, zaļos atkritumus, būvgružus,” skaidro ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste Lija Ozoliņa.

http://www.ziemellatvija.lv/novadu-zinas/strenci/strencos-tiks-ierikots-eko-laukums-61864

Tulkotājs
Ieejas forma
Kalendārs
«  Aprīlis 2018  »
PrOTCPkSSv
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0