twitter facebook draugiem Strencu Biblioteka - 2013.gads no maija

Plūdi turpina apdraudēt Strenčus

Gaujā pie Strenčiem turpina celties ūdens līmenis. Pagājušajā diennaktī tas pacēlās par 60 centimetriem un sasniedza 4,20 metrus, informē Valsts ugundzēsības un glābšanas dienesta Strenču posteņa priekšnieks Aleksejs Jefimovs.

Plūdu skartajām teritorijām Strenčos ir piepulcējušās jaunas. Ir applūdušas dzīvojamās mājas Slimnīcas ielā 10, kur ūdenī slīka arī automašīna, Beverīnas ielā 10, Trikātas ielā 30a, kā arī "Gaujaskrāči” Jērcēnu pagastā.
Strenčos pārplūdusi arī Gaujas iela un Gravas iela.

"Vairs pat smaids nenāk,” atzīst strencēnietis Romāns Polītis. Plūdi tuvojas arī viņa dzīvojamajai mājai Beverīnas ielā 8.
"Strenči ir kā jūra. Ūdens jau plūst iekšā pagrabā un pirtī. Tā nekad nav bijis,” atzīst R. Polītis.

VUGD ir piedāvājis plūdu apdraudēto māju iedzīvotājiem evakuēties, taču viņi pagaidām ir atteikušies.
"Ja uznāks lietus, tad bail pat prognozēt, kas Strenčos notiks,” saka A. Jefimovs.

http://ziemellatvija.diena.lv/novadu-zinas/strenci/pludi-turpina-apdraudet-strencus-63528


Strenčos pārsniegts lielo plūdu rekords

Gaujā pie Strenčiem turpina celties ūdens līmenis. Šobrīd tas sasniedzis 3,70 metrus, pārspējot 2010. gada lielo plūdu līmeni (3,50 metrus).

Plūdi pietuvojušies bīstami tuvu vairākām dzīvojamajām mājām Strenčos. Applūduši daudzi mazdārziņi. Ūdens jau skalojas pāri aizsargdambim pie estrādes. Ir pārrauts Jāņa Ziemeļnieka un Krasta ielas krustojums, atgriežot no pilsētas "Gaujaskalnu” mājas. Ūdens skalojas arī pāri ceļam uz Ūdriņām.


Plūdu nodarītie postījumi Strenčiem būtu vēl lielāki, taču Gauja šopavasar savus ūdeņus veļ vairāk uz mežu pusi upes otrā krastā, secina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Strenču posteņa priekšnieks Aleksejs Jefimovs.


Šobrīd pie tilta pār Gauju pie Strenčiem strādā akciju sabiedrības "Latvijas autoceļu uzturētājs” darbinieki, ar ekskavatora strēli izkustinot baļķu sanesumu, lai ūdenim būtu, kur aizplūst.

http://ziemellatvija.diena.lv/novadu-zinas/strenci/strencos-parsniegts-lielo-pludu-rekords-63423

Strenčos lielākos plūdus prognozē šonakt; cilvēkiem jābūt gataviem evakuācijai 11

Šodien, 21. aprīlī, agri no rīta strauji cēlās ūdens līmenis Gaujā pie Strenčiem. Jau šobrīd tas ir pārsniedzis kritisko atzīmi (2,50 metrus) un dienas vidū sasniedza trīs metrus.

Ūdens līmenis turpina celties. Jau applūdusi Strenču brīvdabas estrāde un mazdārziņi  Slimnīcas, Trikātas, Beverīnas, Krasta un Jāņa Ziemeļnieka ielā.

Gaujas augštecē joprojām ir daudz ūdens un mežus vēl klāj sniegs, tālab lielākie plūdi Strenčos vēl ir priekšā, iedzīvotājus brīdina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Strenču posteņa priekšnieks Aleksejs Jefimovs.

Iespējams, plūdu kulminācija Strenčos būs šonakt, pieļauj A. Jefimovs. Viņš aicina iedzīvotājus, kuri dzīvo plūdu apdraudētajās teritorijās, nepieciešamības gadījumā būt gataviem evakuācijai. Pagaidu mitekļus viņiem ierādīs Strenču vidusskolas internātā un Sedā, brīvajos pašvaldības dzīvokļos.

Šorīt pulksten 5.30 nekādas ūdens celšanās pazīmes Gaujā pie Strenčiem vēl nebija, un ūdens līmenis sasniedza 2,20 metru atzīmi, tāpat kā sestdien vakarā, stāsta A. Jefimovs. 

Šodien, sākot no pulksten 5.30 līdz 11 ūdens Gaujā strauji pacēlās par 60 centimetriem un pie tilta pār Gauju pie Strenčiem izveidojās koku sastrēgumi, ko šodien ar tehniku centīsies likvidēt akciju sabiedrības "Latvijas autoceļu uzturētājs” strādnieki. Ap pulksten 14  ūdens līmenis upē jau bija trīs metri.

VUGD situāciju Gaujā pie Strenčiem kontrolē vairākas reizes dienā, ik pēc divām stundām.

2010. gada lielajos plūdos Strenčos ūdens līmenis Gaujā sasniedza 3,5 metru atzīmi. Ir prognozes, ka šopavasar plūdi būs lielāki.

http://ziemellatvija.diena.lv/novadu-zinas/strenci/strencos-lielakos-pludus-prognoze-sonakt-cilvekiem-jabut-gataviem-evakuacijai-63408

Tulkotājs
Ieejas forma
Kalendārs
«  Maijs 2018  »
PrOTCPkSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Statistika

Kopā Online: 2
Viesi: 2
Lietotāji: 0