twitter facebook draugiem Strencu Biblioteka - 2014.gads

Leģendu nakts


Lai iepazītu vēsturi, arhitektūru, notikumus un vērtības, kas glabātas simtiem gadu, oktobra pēdējā sestdienā jau trešo gadu durvis apmeklētājiem ver Latvijas pilis un muižas. 

Tā ir iespēja ne vien apskatīt vēsturiskos objektus, bet arī baudīt īpašu kultūras programmu, kas sagatavota īpaši "Leģendu naktij".Jērcēnmuiža šogad piedāvā, spēlējoties ar sajūtām,  iepazīt sevi, savus draugus un apkārtējos cilvēkus. 

Laikā no plkst. 19:00 – 21:00 muižā, mednieku namā un muižas parkā ikvienam Leģendu nakts apmeklētājam būs iespēja sajust pieskaroties, ieraugot, izzinot, izgaršojot un iejūtoties. 

Muižas ļaudīm ir iecere atjaunot baronu Krīdeneru kapavietu Ēveles kapos, tādēļ būsim priecīgi par ikvienu apmeklētāju, kurš noziedos šim mērķim jebkādu naudas vienību, sajūtot gandarījumu.

Plkst. 21:00 Leģendu nakts apmeklētājiem būs iespēja sajust ieklausoties, jo izskanēs saksofonu kvarteta koncerts, bet pēc koncerta varēs sajust dejas burvību, baudot deju ritmus.Apmeklētāju garšas sajūtām tiks piedāvāta kafija, kūkas un vīns, tāpēc aicinām rēķināties ar nelieliem izdevumiem. 

Mednieku namā būs iespēja aplūkot Burtnieku keramiķa Jura Līča darbus, kurus varēs arī iegādāties.Aicinām sajust Leģendu nakti Jērcēnmuižā 25. oktobrī - pieskaroties, ieraugot, izzinot, izgaršojot, iejūtoties, sadzirdot, izdejojot, izbaudot un sajūtot gandarījumu!

http://ziemellatvija.diena.lv/afisa/izstades/legendu-nakts-89266

 

Atklāta rokdarbu izstāde Jērcēnmuižas medību namā
Jērcēnmuižas medību namā savu izstādi ir atvērusi tautas lietišķās mākslas studija "Staicele”.

Strenču novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte informē, ka izstāde būs atvērta līdz 17. februārim.

"Interesenti var ne tikai apskatīt ēkas zālē izliktos audumus, segas, lakatus, šalles un citus rokdarbnieču izstrādājumus, bet arī patīkamākās lietas nopirkt. Apskatei izliktie rokdarbi tiešām ir skaisti. Vairāki jau apmeklētājiem ir pārdoti,” saka G. Gailīte.
 http://ziemellatvija.diena.lv/novadu-zinas/strenci/jercenu-pagasts/atklata-rokdarbu-izstade-jercenmuizas-medibu-nama-75906

 

Jērcēnmuižā pārmaiņas


Jau informējām, ka oktobra sākumā Lauku atbalsta dienests apstiprināja Strenču novada domes sagatavoto projektu „Muižas kompleksa ēku fasāžu izgaismošana, vēsturiskā laikmeta tērpu šūšana un multimediju aprīkojuma iegāde Jērcēnmuižas kultūrvēsturiskā mantojuma eksponēšanai”.

Projekta mērķis ir veikt Jērcēnmuižas kompleksa ēku fasāžu izgaismošanu, vēsturiska laikmeta tērpu šūšanu un multimediju tehnikas iegādi, pilnveidojot kultūras infrastruktūru un paplašinot kultūras objekta materiālo un tehnisko bāzi, lai nodrošinātu kultūrvēsturiska mantojuma vērtību saglabāšanu, pēctecību, eksponēšanu un popularizēšanu, radot arvien pievilcīgāku dzīves vidi Strenču novada iedzīvotājiem un viesiem. 


Projekta īstenošanas rezultātā tiks papildināta kultūrvēstures mantojuma saglabāšanai un popularizēšanai nepieciešamā infrastruktūra un materiālais aprīkojums - izgaismotas 3 muižas kompleksa ēku fasādes, uzšūti 4 sieviešu un 2 vīriešu vēstures laikmeta tērpi un iegādāta multimediju aprīkojuma tehnika. 


Jērcēnmuižas ēku komplekss veidots 19.gadsimta vidū un ir vietējas nozīmes kultūrvēstures mantojums. ap kuru mūsdienās veidojas Jērcēnu pagasta identitāte, kultūras daudzveidība un sabiedrības radošā darbība. Kompleksu veido muižas "freileņu" māja, muižas klēts, stallis un parks. "Freileņu" mājā saglabājušies autentiski interjera elementi - podiņu kamīns, četras podiņu krāsnis, koka griesti, durvis un kāpnes.

 

Šobrīd ēkā atrodas Jērcēnu pagasta bibliotēka-informācijas centrs, pagasta pārvalde un tautas nams. 2006.gada martā Jērcēnmuiža iestājās Latvijas piļu un muižu asociācijā (LPMA), kas bija zīmīgs solis ceļā uz tās attīstību un vērtības saglabāšanu. 2010.gadā veiksmīgi piesaistot ELFLA līdzekļus biedrība "Mednieku biedrība Jērcēni" ar Strenču novada domes atbalstu muižas baltajā klētī īstenoja projektu "Izstāžu – sanāksmju telpa un šautuve Jērcēnos", paplašinot aktivitāšu iespējas un kultūras pasākumu daudzveidību Strenču novadā kā arī sniedzot nozīmīgu ieguldījumu kultūras mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā. 2012.gadā Vidzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta "Lauku reģionu pievilcīga tēla veidošana” ("Trans in Form”)  ietvaros Jērcēnmuiža tika iekļauta Vidzemes veiksmes stāstu kolekcijā  - "Senās muižas stāsts mūdienīgās krāsās". 

 

Pateicoties mērķtiecīgai darbībai Jērcēnmuiža ir kļuvusi par vietu, kurā norisinās tradicionāli pasākumi - Saulgriežu svētki Jērcēnmuižā kopā ar folkloras kopu "Mežābele" tiek ieturēti senlatviešu tradīcijās, Jērcēnmuižas Leģendu naktī atdzīvojas senās muižas baroni un baroneses, aicinot iepazīties ar vēsturiskiem notikumiem. Muižas klēts izstāžu-sanāksmju telpā regulāri tiek eksponētas dažādas tematiskās izstādes, ir iespēja izbaudītar šaušanas azartu ar pneimatiskajām šautenēm un izzināt medību trofeju stāstus. Ņemot vērā visus apstākļus un pieejamos resursus, Jērcēnmuižā norisinās aktīva rosība ar mērķi tālāk rūpēties par vienīgo šāda veida ēku kopumu Strenču novadā. Lai to stāsts turpinātos vēl gadu simtiem nākošo paaudžu dzīvē, uzskatījām par nepieciešamu pilnveidot infrastruktūru, materiālo un tehnisko bāzi. 

 

Projekta plānošanas posmā, izvērtējot  Jērcēnmuižas kompleksa attīstības potenciāla iespējas, tika ņemti vērā populārākie pasākumi, aktivitātes, apmeklētākais laika periods un vietējo interešu grupu, iedzīvotāju un arī apmeklētāju ieteikumi. Šī projekta aktivitāšu realizēšana būs nozīmīgs priekšnoteikums iedzīvotāju saturīga brīvā laika pavadīšanas iespēju dažādošanai, kā arī dos neatsveramu ieguldījumu novada kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un novada tūrisma attīstībā.

 

 Šeit nevar nepieminēt, ka, kopš 90.gadu sākuma, atsaucoties bibliotekāres aicinājumam, vietējie iedzīvotāji un jaunieši ir veikuši pētījumus, vākuši un tulkojuši materiālus Latvijas valsts vēstures arhīvā, arvien vairāk izgaismojot muižas vēstures lappuses ar vārdiem, uzvārdiem un notikumiem, kurus nepieciešams atraktīvi atspoguļot muižas dzīvē. Pašreiz projekta gaitā tiek šūti un laikoti tērpi baronesei, baronam, jaunbaronam, kalponei un divām preilenēm. 

 

Projekta rezultātā uzšūto vēstures laikmeta tērpu ieguldījums attiecas tieši uz iespēju pasniegt pagātnes notikumus saistošā veidā. Jau izgaismotas muižas kompleksa ēku fasādes, kas tagad, gada tumšākajā laikā rada īpašu pievilcību. Bieži vien pasākumi Jērcēnmuižā norisinās brīvā dabā, piemēram, teātra izrādes, koncerti u.c. Muižas ēku izgaismojums būs  ne tikai estētiski pievilcīgs, bet arī praktiski lietderīgs. 

 

Tuvākajā laikā tiks piegādāts multimediju aprīkojums -  spoguļkamera, videokamera, videostatīvi, LED gaismu statīvi, videosliede u.c. Multimediju aprīkojuma iegāde tika plānota ar mērķi saglabāt un popularizēt Jērcēnmuižas kultūrvēstures mantojumu, papildinot jau esošo krājumu videotēkā.Pēc projekta īstenošanas Jērcēnmuižas kompleksa kultūrvēsturiskā mantojuma eksponēšanu plānots turpināt, izveidojot suvenīrus, veikt muižas parka stādījumu inventarizāciju, apzinot dižkokus, izvērtējot veco stādījumu kvalitāti un plānojot jaunus stādījumus..


Projekts tika iesniegts  atklāta projekta iesnieguma konkursā pasākuma "Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā" aktivitātē „Iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, informācijas tehnoloģiju un programmu nodrošinājuma iegāde un uzstādīšana un infrastruktūras izveide sabiedrisko aktivitāšu (tajā skaitā apmācību un interešu klubu, kultūras, vides aizsardzības, sporta un cita brīvā laika pavadīšanas aktivitāšu) dažādošanai vietējiem iedzīvotājiem” attiecināmā vietējās attīstības stratēģijas 4. rīcībā – „Kultūras mantojuma saglabāšana un pilnveidošana” 


.http://ziemellatvija.diena.lv/novadu-zinas/strenci/jercenu-pagasts/jercenmuiza-parmainas-75807

Tulkotājs
Ieejas forma
Kalendārs
«  Maijs 2018  »
PrOTCPkSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0