twitter facebook draugiem Strencu Biblioteka - 2014.gads

Jaunumi Strenču pilsētas ūdenssaimniecības projektā  3

Kā jau iepriekš esam informējuši, Strenču pilsētā pilnā sparā rit projektā „Ūdenssaimniecības attīstība Strenču pilsētā, 4.etaps” (Vienošanās Nr.3DP/3.4.1.1.0/13/APIA/CFLA/128/110) paredzētie būvdarbi. 

Tos realizē SIA „Vidzemes energoceltnieks” vīri. Valkas ielas posmā no Slimnīcas ielas līdz Strenčupītei un Rīgas ielas lielākajā daļā maģistrālo ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūve jau ir pabeigta un uzklāta pirmā asfalta kārta. To paveikusi AS „CBR 8” projekta „Tranzītielas Rīgas ielas un Valkas ielas posmā no tilta pār Strenčupīti līdz Slimnīcas ielai rekonstrukcija Strenču pilsētā”, ietvaros. 

Turpinās rosība Rīgas ielā. Gaujas ielas posmā no Pulkveža Brieža ielas virzienā uz Rīgas ielu darbus pagaidām nevar veikt, jo jāslēdz P.Brieža ielas un Gaujas ielas krustojums. To patlaban nevar slēgt, kamēr nav uzliets asfalta segums visā Rīgas ielas garumā, lai varētu atklāt transporta plūsmu pa Rīgas ielu. Ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūve Ugunsdzēsēju ielā ir pabeigta, bet J.Ziemeļnieka ielā kanalizācijas tīkla izbūve ir pabeigta, palikusi ir ūdensvada izbūve. Projekta beigu termiņš – š.g. oktobris.


Ūdenssaimniecības projekta rezultātā tiks nodrošināta kvalitatīva dzeramā ūdens ieguve un piegāde lietotājiem, kā arī uzlabots centralizētās notekūdeņu savākšanas pakalpojums. 

Projekts top ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu.  Projekts tiek realizēts darbības programmas „Infrastruktūra un pakalpojumi” 3.4. prioritātes „Kvalitatīvas vides dzīvei un ekonomiskajai aktivitātei nodrošināšana” 3.4.1. pasākuma „Vide” 3.4.1.1. aktivitātes „Ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstība apdzīvotās vietās ar iedzīvotāju skaitu līdz 2000” ietvaros.

http://ziemellatvija.diena.lv/novadu-zinas/strenci/jaunumi-strencu-pilsetas-udenssaimniecibas-projekta-85337

Iedzīvotāji Strenčos  cer biežāk redzēt policiju 10

Šomēnes aprit gads, kopš cauri Strenčiem tranzītā braucošās automašīnas bojā nervus apvedceļa malā esošo namu iedzīvotājiem. Viņu vienīgā cerība ir Valsts policija.

Strenču galvenajā ielā (Rīgas un Valkas ielu posmos) satiksme jau 12 mēnešus ir slēgta ielas rekonstrukcijas un ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūves dēļ. Visi transportlīdzekļi tikmēr tiek novirzīti pa apbraucamo ceļu  - Pulkveža Brieža, Beverīnas un Slimnīcas ielām, kas vairāku iemeslu dēļ nav piemērotas tik intensīvas satiksmes plūsmas un smago transportlīdzekļu uzņemšanai.

 Turklāt, pēc strencēniešu stāstītā, daudzu automašīnu, it īpaši smago, vadītāji neievērojot atļauto braukšanas ātrumu.Regulāras policijas darbinieku dežūras Strenču pilsētā tomēr nav iespējams norīkot ierobežoto cilvēku resursu dēļ, taču Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valkas iecirkņa kārtības policijas nodaļas priekšnieks Jānis Vehi sola iespēju robežās nosūtīt policijas ekipāžas uz Strenčiem un iesaistīt netrafarētās automašīnas.

Šogad no 1. janvāra līdz 30. jūnijam policisti ir sastādījuši 26 administratīvā pārkāpuma protokolus par atļautā braukšanas ātruma (30 km/h) pārkāpšanu Strenču apbraucamajā ceļā.Vairāk, tai skaitā par plānotajiem darbiem Strenču apbraucamā ceļa sakārtošanā, lasiet laikrakstā “Ziemeļlatvija” otrdien, 8. jūlijā.

http://ziemellatvija.diena.lv/novadu-zinas/strenci/iedzivotaji-strencos-cer-biezak-redzet-policiju-84861

Lielajā talkā strādā strencēnieši


Šodien, 26. aprīlī, Lielajā talkā  strādāja arī strencēnieši.Gandrīz 50 cilvēku sakopa un labiekārtoja brīvdabas estrādei piegulošo teritoriju pie Gaujas: līdzināja zāles sēšanai uzbērto melnzemi gar celiņiem, grāba pērnās lapas, tīrīja pamežu un nozāģēja bojātos kokus. 

 Pie estrādes, Plūdu staba un Vecā ozola stumbra talcinieki iestādīja kopumā 17 kalnu priedītes.Gandrīz 30 strencēniešu sakopa luterāņu baznīcas apkārtni. Tur, saskaņojot ar pašvaldību, šorīt arī nozāģētas vecās egles un tūjas, tādējādi atsedzot ainaviski skaisto dievnama ēku.

 Talcinieki sakopa arī piemiņas vietu represētajiem dzelzceļa stacijā un kultūras nama apkārtni, kur atjaunoja apstādījumus. Dienas vidū visus talciniekus pašvaldība cienāja ar zupu. Jau iepriekš talkā strādāja Strenču novada vidusskolas audzēkņi, salasot atkritumus atpūtas takās gar Gauju

http://ziemellatvija.diena.lv/novadu-zinas/strenci/lielaja-talka-strada-strenceniesi-81462
.

Tulkotājs
Ieejas forma
Kalendārs
«  Maijs 2018  »
PrOTCPkSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Statistika

Kopā Online: 3
Viesi: 3
Lietotāji: 0