twitter facebook draugiem Strencu Biblioteka - 2016.gads

Svētkus svin Strenču novads

Šodien, 6. augustā, Strenčos tiek svinēti Strenču novada svētki.Svētku programmā ir sacensības strītbolā un pludmales volejbolā, akcija “Kūku kūka”, “Kārumu galds”, tirdziņš, Eiropas senioru deju kolektīvu ielu koncerts, Strenču novada kultūras centra senioru deju kolektīva “Madaras” 10 gadu  jubilejas koncerts un citi pasākumi.Vakarpusē būs svētku gājiens, konkursa “Sakoptākā vieta Strenču novadā 2016” laureātu godināšana, pašdarbības kolektīvu koncertuzvedums un balle. Piedāvājam ieskatu svētku norisē dienas pirmajā pusē.
http://ziemellatvija.diena.lv/novadu-zinas/strenci/svetkus-svin-strencu-novads-122554
 

Strenčos šīs nedēļas izskaņā varēs atrast Brīnumzālīti!

Nedēļas izskaņā svētkus svinēs arī Strenču novada iedzīvotāji. Novada svētkos 6. augustā sagaidāmas  tradicionālas norises un arī jaunumi. Svētki iesāksies plkst. 9:00 ar tirgošanos Strenču centra skvērā, bet plkst. 10:00 svētki sāksies Strenču novada vidusskolas sporta laukumā, kur visas dienas garumā tiks izspēlēti volejbola un strītbola turnīri. 

Savukārt centra skvērā notiks Cēsu Z(in)oo centra radošās darbnīcas bērniem un “Pikniks Strenču gaumē jeb Pikniks pilsētā”. Darbosies SIA “Irina&Madis” kārumu galds. Centīsimies ieviest jaunu tradīciju Strenču novadā, tiekoties pie kopīga galda vai uz līdzpaņemtā pleda,  baudot svētku atmosfēru. Pārrunāsim savus piedzīvojumus un dalīsimies ar jaunām idejām. “Kārumu galda” jeb piknika ideja aizgūta no mazajām pilsētiņām Vācijā, kur to iedzīvotāji šādi pulcējas savos svētkos, galdā liekot līdzpaņemtos labumus. Vācieši šādi svin savu ciematu un mazo pilsētu svētkus. Apmeklētāji aicināti ņemt līdzi savai labsajūtai nepieciešamo – pledus, uzkodas, atspirdzinošus dzērienus, jo piknika atmosfēra būs tik laba, cik labu paši to radīsim!

Turpat centra skvērā norisināsies arī tradicionālā akcija “Kūku kūka 2016”, ko ik gadus organizē biedrība “Šūpolēs”. “Aicinām ļauties radošai iedvesmai un ar pašu rokām veidoto kārumu iepriecināt svētku dalībniekus un viesus. Jūsu gatavoto pārsteigumu gaidīsim 6. augustā no plkst. 10:00 "Kūku kūka 2016" teltī centra skvēriņā. Ar akcijā iegūtajiem līdzekļiem plānojam atjaunot "laika zoba saēstās" koka konstrukcijas Strenču "Birzītē"”, aicina biedrība “Šūpolēs”.

Vēl jaunums šajos svētkos būs foto orientēšanās spēle #Strenčunovads, ar kuras palīdzību dalībnieki varēs iepazīt Strenču novada populārākos un arī mazāk zināmos tūrisma objektus. Informāciju par spēli varēs saņemt Strenču tūrisma informācijas centrā.

Plkst. 11:00 sāksies koncerts “Madaru laiks”, kurā piedalīsies dāmu deju kopas no visas Vidzemes, kuras ieradīsies ciemos pie Strenču dāmām - deju kopas “Madaras”, kas novada svētku dienā svinēs savu 10 gadu jubileju. 

No plkst. 12:00 būs atvērts Rīgas – Tērbatas ceļa zirgu pasts “Strenze Krug” Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas muzejā, kur varēs gan iepazīt Strenču vēsturi gan nobaudīt siltu ēdienu, uzkodas, alu, kvasu un visu pārējo, kā jau traktierī. Tiks piedāvāta arī iecienīta kafija ar izsmalcinātu garšu, klāt piekožot īpašu šokolādi. Jārēķinās ar nelieliem izdevumiem, valūtas kurss 17. gs. sākums pret 21. gadsimtu – 1rublis pret 1 eiro.

Pēcpusdienā plkst. 14:00 brīvdabas estrādē sāksies deju festivāls “Madaras dienu vainagā smaidus, dziesmas un dejas pin”, kurā kolektīva pastāvēšanas 10 gadus kopā ar viesu kolektīviem izdejos dāmu deju kopa “Madaras”.

Plkst. 18:00 visi svētku dalībnieki, viesi, pašdarbības kolektīvi, novada iestāžu un kolektīvu darbinieki un visi iedzīvotāji aicināti piedalīties svētku gājienā no Strenču novada kultūras centra uz brīvdabas estrādi, kur notiks konkursa “Strenču novada sakoptākā vieta 2016” laureātu godā celšana un pašdarbības kolektīvu koncertuzvedums “Brīnumzālīti meklējot”. Visas dienas garumā kopā ar mums svētkos būs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Mārtiņš Egliens.

Pēc koncerta ļausimies romantiskām noskaņām klausoties Vakara mūziku uz Gaujas, kas skanēs no Gaujas tilta līdz estrādei, bet plkst. 22:00 estrādē sāksies zaļumballe kopā ar populāro grupu “Galaktika”. 
http://ziemellatvija.diena.lv/izklaide/strencos-sis-nedelas-izskana-vares-atrast-brinumzaliti-122407
 

Tulkotājs
Ieejas forma
Kalendārs
«  Maijs 2018  »
PrOTCPkSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0