twitter facebook draugiem Strencu Biblioteka - 2016.gads

Vedīs klausītājus muzikālā ceļojumā

Kameransamblis.lv - jaunie, talantīgie un atraktīvie mūziķi  Rūta Īzāka (flauta), Ilze Kundziņa (klavieres) un Mārcis Kuplais (čells, Šveice) dosies brīvdienās uz dažādām tuvākām un tālākām zemēm un, atskaņojot angļu, amerikāņu, argentīniešu un  čehu komponistu skaņdarbus, vedīs  klausītājus līdzi muzikālā ceļojumā. 1. aprīlī plkst. 18:00 ceļotāji piestās Strenču novada kultūras centrā.

 

Koncerta tituldarbs ir 20.gs. sākuma beļģu-angļu izcelsmes komponista Eižena Gūsena piecdaļīgais opuss flautai, čellam un klavierēm Pieci brīvdienu iespaidi, kam sekos mūsdienu amerikāņu komponista Daniela Dorfa  Francijas un gleznotāja Kloda Monē muižas Živernī ciematā apmeklējuma rezultāts-brīnišķīga, impresionisma stilā komponēta sonatīne pikolo flautai. Latvijas koncertzālēs šis darbs praktiski nav skanējis un tagad to izpildīs Rūta Īzāka.

Skanēs arī Dāvida Popera Ungāru rapsodija, ko atskaņos Mārcis Kuplais. Strencēnieši mūziķi sauc par savu novadnieku, kaut gan šobrīd viņš dzīvo un muzicē Šveicē.

Ar Astora Pjacolla palīdzību paviesosimies Argentīnā, izdejojot pavasari Buenosaieresā - Primavera portena , dzirdēsiet arī citus skaņdarbus.

Tīri simboliski pēdējais programmas skaņdarbs ir Paula Dambja asprātīgais opuss Home coming. Taivāniešu tradicionālā tēma, kas skan skaņdarba sākumā, pamazām pārtop par latviešu Āvu, āvu baltas kājas, simbolizējot atgriešanos mājās.

Koncerta apmeklējums sola neaizmirstamu muzikālu baudījumu. Ieeja uz koncertu ir brīva, jo mūziķu projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Ļausimies muzikālajam ceļojumam 1. aprīlī plkst. 18:00 Strenču novada kultūras centrā!

===========

Flautiste Rūta Īzāka ieguvusi maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā doc. Ilzes Urbānes flautas klasē (2008) un prof. Guntas Sproģes kameransambļa klasē (2012), kā arī SOCRATES/ERASMUS apmaiņas programmas ietvaros studējusi J. Sibēliusa Mūzikas akadēmijā Helsinkos pie prof. Matti Helina (2007). Veiksmīgi piedalījusies konkursos un festivālos Latvijā, Vācijā, Itālijā un Nīderlandē. Kā soliste un orķestra mūziķe koncertējusi kamerorķestra Latvijas filharmoniķi sastāvā Latvijā, Polijā un Vācijā. Piedalījusies muzikālos projektos ar kamerorķestriem Konsonanse, Vidzemes kamerorķestris, Gaudeamus orchestra un 2011./2012. gadā muzicējusi The Moscow City Ballet orķestra sastāvā Lielbritānijā. Zināšanas flautas spēlē papildinātas meistarklasēs pie Žana Kloda Žerāra (Francija), Karlo Jana (Luksemburga), Filipa Benuā (Nīderlande), Natālijas Gerakis (Grieķija / Vācija), Jānoša Balinta (Ungārija), Mateja Zupana (Slovākija), Vallijas Hāzes (Vācija), Konrada Hintelera (Vācija), Sāras Ņūboldas (Lielbritānija), Kārinas Levainas (ASV), Kristofa Huntgeburta (Vācija), Dietera Flurī (Austrija), Evas Amsleres (ASV) un Algirda Vizgirda (Lietuva). Meistarklasēs kameransamblī papildinājusies pie Filipa Molla (Vācija), Ievas Ošas (Latvija / Austrija), Filipa Benuā (Nīderlande), Filippo Faes (Itālija), Evas Ržeteckas (Polija), Natālijas Sakosas (Igaunija), Katerinas Engličovas (Čehija) un Kristīnes Vautersas (Beļģija).                                        

 Rūta Īzāka pasniedz flautas spēli Bolderājas Mūzikas un mākslas skolā.

 

 

  Čellists Mārcis Kuplais ir ieguvis balvas vairāk kā 20 solo un kamermūzikas konkursos. Starptautisko panākumu dēļ bijis divas reizes ielūgts pie Latvijas prezidenta Gunta Ulmaņa. Mārcis uzstājies Eiropā, Japānā, Dienvidkorejā, Brazīlijā, Nikargvā un ASV. Kamermūziku spēlējis kopā ar Mstislavu Rostropoviču, Ivanu Monigeti, Anu Čumačenko u.c. Kā solists spēlējis ar "Academy of St. Martins in the Fields", Bāzeles simfonisko orķestri, Gruzijas nacionālo simfonisko orķestri, Rīgas kamermūziķiem u.c. orķestriem. Mārcis veicis dažādus radio un CD ierakstus, starp kuriem 2011.gadā Īrijā izdots arī disks ar čellistu Ivanu Monigeti. No 2002.-2010.gadam studējis Šveicē, Bāzeles mūzikas akadēmijā pie profesora Ivana Monigeti un ieguvis tur pedagoga, koncertmākslinieka un maģistra-solista diplomus.

Šobrīd Mārcis dzīvo Šveicē, kur ir pedagogs Binningenas mūzikas skolā (Bāzeles reģ.) un Mutences mūzikas skolā (Bāzeles reģ.), Bāzeles sinfonietas  čellu grupas koncertmeistars, kā arī  regulāri uzstājas kā solists un dažādos kamermūzikas sastāvos.

 

 

Pianiste Ilze Kundziņa ieguvusi maģistra grādu Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā pie prof. Jura Kalnciema (solo klavierspēle), SOCRATES/ERASMUS apmaiņas programmas ietvaros semestri papildinājusies Ķelnes Mūzikas augstskolā pie prof. Vasilija Lobanova, kā arī piedalījusies meistarklasēs pie Daniela Blumentāla (Brisele), Vilema Brona (Nīderlande), Žaka Ruvjē (Francija), Hansa-Petera Štencla (Vācija), Mati Rakallio (ASV), Bernda Geckes (Vācija).Mūziķe ir piedalījusies un ieguvusi godalgotas vietas vairākos starptautiskos pianistu konkursos Itālijā (2008), Čehijā (2005) un Francijā (2004), kā arī uzstājusies solo un kamermūzikas koncertos Latvijā, Somijā, Nīderlandē, Vācijā, ASV. Ilze Kundziņa ir pedagoģe un koncertmeistare Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā un lektore Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vispārējo klavieru katedrā.
http://ziemellatvija.diena.lv/izklaide/koncerti/vedis-klausitajus-muzikala-celojuma-115686
 


Strenču novadā karnevāls ar 20 gadu pieredzi  foto

 Svētdien, 24. janvārī Strenču novada kultūras centrā organizācijas "Glābiet bērnus" Strenču nodaļa organizē karnevālu bērniem, teikts organizatoru paziņojumā novada pašvaldības mājas lapā. 


Uz pasākumu dalībniekiem ierašanās tikai maskās, un visas maskas saņems godalgas. Organizatori arī sola nodrošināt transportu ballētājiem no Sedas, Jērcēniem un Plāņiem.

Jau vēstīts, ka gada sākumā Strenčos tradicionāli tiek organizēts šāds izklaidējošs pasākums jaunākajiem novada iedzīvotājiem, un dalībnieki katru reizi pārsteidz ar orģinālām un interesantām maskām. Karnevālam jau ir vairāk nekā 20 gadu ilga vēsture. 
http://ziemellatvija.diena.lv/novadu-zinas/strenci/strencu-novada-karnevals-ar-20-gadu-pieredzi-112638
 

Tulkotājs
Ieejas forma
Kalendārs
«  Maijs 2018  »
PrOTCPkSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Statistika

Kopā Online: 3
Viesi: 3
Lietotāji: 0