twitter facebook draugiem Strencu Biblioteka - 2016.gads

Jaunklidža saieta namā - bibliotēkā
 Numismātikas kolekcijas ceļojošā izstāde.
Kolekcija sastāv no monētām un banknotēm,
kas attiecīgos vēstures posmos izmantotas Latvijā.
Atsevišķā stendā kolekcijas radītājs Alvils Dūdiņš parāda  - 
ko tikai zemē nevar atrast!
Kolekcija būs apskatāma līdz oktobra beigām.
Laipni lūdzam!

Fotostāsts arī par Jaunklidža bibliotēku

Trešdien, 27. jūlijā, plkst. 16:00 Gaismas pilī tiks atklāta fotoizstāde “Gaismas pils un Gaismas tīkls. Birkerta projektētā Latvijas Nacionālā bibliotēka un 9 Latvijas arhitektoniski izteiksmīgākās publiskās bibliotēkas”. 

 

Izstādi radījusi Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (LNB Atbalsta biedrība) un arhitekts Jānis Dripe, lai izceltu un iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijas 21. gadsimta sākuma arhitektoniski interesantākajām bibliotēkām – Gaismas pili un deviņām publiskajām bibliotēkām: Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēku “Vidzeme”, Ventspils Galveno, Ventspils Pārventas, Valmieras integrēto, Kuldīgas Galveno, Limbažu Galveno, Cēsu Centrālo, Tukuma un Jaunklidža bibliotēku. Desmit skaistākajām bibliotēkām tiek veltīts arī izstādes katalogs. Foto autori ir Indriķis Stūrmanis, Ansis Starks, Andris Tone, Jānis Dripe, Laimonis Šmits. Izstādes un kataloga mākslinieks Juris Petraškevičs.

 

Izstāde ir kā turpinājums LNB Atbalsta biedrības un Jāņa Dripes veidotajai fotoizstādei “Latvijas mazās gaismas pilis”, kas parāda 60 pēdējā desmitgadē pozitīvas pārmaiņas piedzīvojušas bibliotēkas. “Gaismas pils un Gaismas tīkls” izceļ 9 arhitektoniski izcilākās no publisko bibliotēku vidus un piepulcē tām īpašo, simbolisko un vērienīgo Latvijas Nacionālo bibliotēku.

 

Undīne Būde, LNB Atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja: “Valsts un pašvaldību izpratne par bibliotēku ieguldījumu iedzīvotāju nākotnē ir devusi iespēju no jauna tapt un attīstīties daudzām Latvijas bibliotēkām. Izstāde ir par atšķirīgiem bibliotēku ārējiem veidoliem, bet tos vieno vēstījums, ka tās ir sabiedrības iedvesmas, izaugsmes un bagātināšanās vietas.”

 

Izstādes kurators arhitekts Jānis Dripe: “Latviju var pamatoti uzskatīt par bibliotēku zemi – diviem miljoniem iedzīvotāju pieder 1708 bibliotēkas, un vairāk par astoņiem simtiem no tām ir publiskas. Nacionālo bibliotēku, kuru lepni saucam par Gaismas pili, un visas publiskās bibliotēkas vieno Gaismas tīkls. Mūsdienu bibliotēkas ir kopienu centri un informētas sabiedrības atbalsta punkti, kuru labākajos piemēros saturs mājo labas arhitektūras vidē. Šī izstāde un katalogs ir vēstījums par 10 Latvijas 21. gadsimta arhitektoniski interesantākajām bibliotēkām – apskatot vērienīgo un savpatīgo Nacionālo bibliotēku un deviņus veiksmīgus, lai arī atšķirīgus publisko bibliotēku risinājumus.”
http://ziemellatvija.diena.lv/izklaide/bibliotekas/fotostasts-ari-par-jaunklidza-biblioteku-121961
 

Jaunklidzī izstāde, kurā divus vienādus eksponātus neatrast


Ja kādu nodarbina problēma, ko orģinālu uzdāvināt sev tuvajiem cilvēkiem Visu mīlētāju dienā, tad varam piedāvāt rosinošu ideju - jādodas uz Jaunklidža saieta namu, kur kopš 2. februāra ir atvērta „Radošās dizaina darbnīcas – LIRE” izstrādājumu izstāde. 

Ekpozīcija, kurā ir vairāki desmiti eksponātu, būs aplūkojama divas nedēļas, tomēr der pasteigties, jo visi izstādē izliktie darbi ir nopērkami. Kā ziemellatvija.lv pastāstīja Strenču novada Jaunklidža bibliotēkas vadītāja Līga Rābante, ideja par šāda veida sadarbību ar vietējo uzņēmēju radusies tāpēc, ka pat ne visi vietējie zinot, ka Plāņu pagastā veiksmīgi uzņēmjdarbībā sevi pieteikusi viņu novadniece. Bibliotēkas vadītāja uzsver, ka izstādē nav divu vienādu eksponātu - ir smaržas un krāsu nianšu daudzveidība.

Pērn Vidzemes veiksmes stāstu pieteikumā Līga Riekstiņa par sevi ir teikusi, ka dzīvē vajag uzdrīkstēties. Uzņēmuma “Radošā dizaina darbnīca – LIRE” īpašniece šo atziņu uzskata par savu veiksmes atslēgu. Pirms vairākiem gadiem, kad viņa atgriezusies dzimtajā Strenču novadā, nav nojautusi, ka drīz vien hobijs pāraugs biznesā.

Ja iepriekš teiktais, ir ieinteresējis, droši dodieties uz Strenču novada Jaunklidzi, kur pašā ciemata centrā atradīsies mazo gaismas pili jeb saieta namu. Tajā atradīsiet gan skaistiem un smaržīgiem eksponātiem bagātu izstādi, gan arī interesanta dizaina ēku, kuras interjeru aplūkot būs ne mazāk aizraujoši.
 http://ziemellatvija.diena.lv/izklaide/izstades/jaunklidzi-izstade-kura-divus-vienadus-eksponatus-neatrast-113380

Tulkotājs
Ieejas forma
Kalendārs
«  Aprīlis 2018  »
PrOTCPkSSv
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0