twitter facebook draugiem Strencu Biblioteka - 2017.gads

Valpurģu nakts Jērcēnmuižā

30. aprīlī plkst. 18.00 sāksies Valpurģu nakts Jērcēnmuižā. Ierašanās raganiskos tērpos ar pašgatavotu slotu un lukturīti. 

Piezemēties varēs, sākot no plkst. 17.30.

 Lai piedeklarētos, jāizdomā savs raganvārds.

 Šajā pavasara sabatā notiks Raganu skaistumkonkurss un fotosesija, meditācija un amuletu gatavošana. 

Paredzētas Raganštelles kopā ar mākslinieci Lilitu Ikali (līdzi jāņem materiāli aksesuāru gatavošanai – audumi, lentītes, pērlītes u.c.) 

Darbosies Raganu kokteiļu bārs (paņemiet līdzi to, ko sirds kāro). 

http://ziemellatvija.diena.lv/afisa/festivali/valpurgu-nakts-jercenmuiza-130950

Būs iespēja izmantot raganu infrastruktūru un pirti.
Aicina satik meistaru Jērcēnmuižā

“Jau šīs nedēļas izskaņā – no 2017. gada 31. marta līdz 2. aprīlim tautas lietišķās mākslas meistari, amatnieki, stāstnieki, muzikanti un dziedātāji 167 vietās visā Latvijā aicinās uz pasākumu “Satiec savu meistaru! 2017”. Atrodi savu meistaru mājas lapā www.satiecsavumeistaru.lv, kā arī digitālajā meistaru kartē www.1188.lv/iesaka/meistaru-karte

Uz individuālām nodarbībām, atvērtām darbnīcām, paraugdemonstrējumiem, lekcijām, koncertiem, dančiem un kopīgu muzicēšanu aicinās vairāk nekā 440 meistaru visos Latvijas novados, Rīgā, kā arī pirmo reizi ārpus Latvijas – Luksemburgā. Būs iespējams apgūt aušanu, adīšanu, dažādus rokdarbus, koka, metāla un ādas apstrādi, rotu izgatavošanu, pinumus un keramiku. Pie meistariem varēs iepazīt pirts tradīcijas, muzicēšanu, klausīties stāstniekus, kā arī apgūt daudzas citas prasmes,” informē Nacionālais kultūras centrs.

Jērcēnmuižā ikvienam interesentam būs iespēja satikt meistari Ņinu Laurenoviču un iepazīt ozolzīļu dzēriena gatavošanas procesu. Pēc senām receptēm gatavotais “Dižozola zīļu dzēriens”, kas top “Laurīšu” saimniecībā, ir veselīgs un pat ārstniecisks. Zīlēs ir daudz minerālvielu, eļļas un cietes, kas noder organisma spēcināšanai, samazina kaulu trauslumu. Savukārt cigoriņos, ko saimniece pievieno dzērienam, ir inulīns, kas ir labs līdzeklis nervu sistēmas stiprināšanai, veicina gremošanu un uzlabo ēstgribu.

Pasākumā piedalīsies arī folkloras kopa “Mežābele” , iepazīstinot pasākuma apmeklētājus ar senajiem darbarīkiem, kas kādreiz tika izmantoti kafijas gatavošanai, un atverot  tautas mutvārdu daiļrades pūru par ozolīti, zemzarīti, mūsu tautas spēka simbolu un garīgo vertikāli.

Pasākumā notiks arī ozolzīļu dzēriena gatavošanas process, to varēs arī izgaršot, nobaudot arī “Ošu” saimnieces ceptos speķa raušus.  Aicinām svētdien, 2. aprīlī plkst. 12.00 uz tikšanos Jērcēnmuižā, lai iepazītu mūsu tautas nemateriālo kultūras mantojumu!

http://ziemellatvija.diena.lv/izklaide/citas-zinas/aicina-satik-meistaru-jercenmuiza-130483

Lielā diena Jērcēnmuižā

Agri lēca saulīte Lielās dienas rītā.. Jau ilgus gadus Jērcēnmuižā tradicionāli tiek sagaidīti pavasara saulgrieži, kas paražās un rotaļās pulcē visus Lielās dienas svinētājus. Ja šogad vēlies Lielo dienu sagaidīt pēc sentēvu paražām, aicinām Tevi pie Jērcēnmuižas 19. martā plkst. 6:00 no rīta, lai kopā dotos pie Strenčupītes mazgāt mutes un sagaidīt saullēktu! Līdz Strenčupītes sākumam dosimies ar autobusu.

Pēc saullēkta paredzēts pārgājiens mājup pretī saulei gar Strenčupītes krastu (maršruta garums 3,42 km), bet pavasara sagaidīšana folkmūzikas noskaņās turpināsies Mednieku namā un Jērcēnmuižas parkā. Visi ir aicināti ierasties ar pavasarīgiem gardumiem, lai kopīgi klātu Lielās dienas brokastu galdu. Neiztiksim arī bez tradīcijām – pērsimies ar pūpoliem, šūposimies, dancosim un dziedāsim par sauli un pavasari, un gatavosim pantāgu.

Gaidīsim ciemos ikvienu, kurš vēlas aizdzīt ziemas nogurumu un iešūpot pavasari! Gaisma ir atgriezusies! Aicinām piedzīvot, izjust un radīt sajūtas sev!

http://ziemellatvija.diena.lv/afisa/festivali/liela-diena-jercenmuiza-130010

Tulkotājs
Ieejas forma
Kalendārs
«  Aprīlis 2018  »
PrOTCPkSSv
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0