twitter facebook draugiem Strencu Biblioteka - 2017.gads

Strenčos svin jubileju Gaujas plostnieku svētkiem

Sandra Pētersone 2017. gada 20. maijs 15:40 113014 reizes

Šodien, 20. maijā, Gaujas plostnieku galvaspilsēta Strenči svin 20. Gaujas plostnieku svētkus. 

Sniedzam ieskatu svētku norisē dienas pirmajā pusē, kad krastā svinīgi tika sagaidīts plosts un plostnieki, viņu vidū arī svētku ciemiņš Ministru prezidents Māris Kučinskis ar ģimeni.

Svinēt Gaujas plostnieku svētku 20. gadadienu ieradās arī Strenču novada draugi no Čehijas, Polijas un Vācijas.

Šie svētki vēsturē paliks ar kādu īpašu grāmatu, kas atvēršanas svētkus piedzīvoja šodien Strenčos, ar jaunu Gaujas plostnieka skulptūru un vēl citiem notikumiem, par kuriem vairāk lasiet laikrakstā “Ziemeļlatvija” otrdien, 23. maijā, tāpat arī -  par to, kuri cilvēki, šo svētku aizsācēji, šodien tika īpaši sumināti.
http://www.ziemellatvija.lv/novadu-zinas/strenci/strencu-pilseta/strencos-svin-jubileju-gaujas-plostnieku-svetkiem-131632

Gaujas Plostnieku svētkiem – 20. jubileja

Ginta Gailīte Strenču novada sabiedrisko attiecību speciālist 2017. gada 20. maijs 12:08 1990 reizes

Atkal koki šalc vēju sarunā un Gauja peld straumē zvīļā, jo Gaujas plostnieku galvaspilsēta - Strenči 20. maijā gatavojas svinēt 20. Gaujas plostnieku svētkus. Atkal plosta vīri, sākot jau trešdien, 17. maijā,  gatavos baļķu plostu un dosies braucienā lejup pa Gauju no Spicu tilta līdz pat Strenčiem, līdz “noars” plostu svētku dienā. Plosta braucējus Gaujmalā sagaidīs Māris Grigalis kopā ar strencēniešiem un svētku viesiem. Šogad, svētku reizē, esam aicinājuši plosta brauciena noslēguma posmā piedalīties arī Latvijas Valsts prezidentu R.Vējoni un Ministru prezidentu M.Kučinski. Svētku reizē gaidām ciemos arī bruņiniekus no sadraudzības pilsētas Rosices Čehijā un draugus no Saydas Vācijā.

Svētki iesāksies ar pamatīgu pirkšanu un pārdošanu tradicionālajā tirdziņā, kas gadu gaitā ir ļoti iecienīts. No paša rīta plkst. 8.00 darbu uzsāks zāģeri – koka skulptūru izzāģēšanas konkursa dalībnieki, kuri cīnīsies par trīs labāko skulptūru izgatavošanas meistara tituliem.

No plkst. 10.00 sāksies dažādas izklaides lielajiem un mazajiem – piepūšamās atrakcijas, REDRIFT radiovadāmo auto trase, aktivitātes sadarbībā ar aģentūru “Zebra” – “apgāžamais auto” un alkohola reibumu imitējošās brilles, kā arī dažādu kārumu degustācijas un fotografēšanās ar multeņu tēliem. Visas dienas garumā varēs izmēģināt 7D KINO – mūsdienīgu atrakciju, kas sagādā neaizmirstamu piedzīvojumu, skatoties 3 dimensiju filmu un izjūtot pārējās 2 dimensijas uz savas ādas.

No plkst. 10.30 sāksies svētku centrālais notikums – plosta sagaidīšana un rīta programma kopā ar Māri Grigali – svētku atklāšana, gājiens un plostnieku godināšana, jaunās plostnieka skulptūras atklāšana, koru sadziedāšanās, dzimšanas dienas svinības un atskats uz Plostnieku svētku vēsturi 20 gadu garumā.

No plkst. 13.00 plostnieku mielastu gatavos ārzemju un pašmāju pavārmeistari. Svētkos varēs aplūkot fotomeistara I.Opmaņa atskatu bildēs uz iepriekšējiem Plostnieku svētkiem. Visu dienu kursēs jautrais vilcieniņš pa maršrutu brīvdabas estrāde – Strenču Psihoneiroloģiskā slimnīca, kur notiks aktivitātes un no plkst. 19.00 – 01.00 Muzeju nakts pasākums “Pēdas pulkstenī”.

Plkst. 14.00 varēs piedalīties un līdzi just sporta spēlēm plostnieku garā, bet vakara programma iesāksies ar Koncertuzvedumu, kurā savus kaujas paņēmienus demonstrēs čehu bruņinieki, bet deju soļus raisīs Strenču novada deju kolektīvi un muzicēs folkmūzikas grupa “Daba San”.

Kad satumsīs vakars, plkst. 21.00 pie brīvdabas estrādes iedegsies Gaismas parks, skanēs vakara mūzika un gaismas spēļu atspulgus  uz Gaujas veidos grupas “Mag.Chem. Mag. Art” virtuozi. Svētki izskanēs ar zaļumballi kopā ar grupu “Džentlmeņu ‘’Špagats”.
http://www.ziemellatvija.lv/novadu-zinas/strenci/gaujas-plostnieku-svetkiem-20-jubileja-131464

Gaujā sien plostu

Inguna Johansone, laikraksta "Ziemeļlatvija" galvenā redaktore 2017. gada 17. maijs 15:32 8142 reizes

Šodien, 17. maijā, Gaujā netālu no Spicu tilta sien plostu. Būšot kādas 11 vai 12 plenes. Pusdienlaikā, kad “Ziemeļlatvija” bija lūkot, kā sokas darbi, vīri bija sparīgi un optimistiski, jo viss veicas labi. Plecu pie pleca strādā vecie, rūdītie plostnieki un jaunā paaudze. Jaunie cilvēki ir ne tikai no Strenčiem, bet arī citām vietām, vienkārši piesakoties, jo šī lieta šķiet interesanta. Plosts savu plosta ceļu sāk tradicionāli ceturtdien no rīta. Sestdien no rīta tas sasniegs galamērķi un piestās Strenčos. Plostnieki stāsta, ka šogad daudz plostotāju būs arī no ārzemēm, jo kā nekā šis ir Gaujas plostnieku svētku 20. jubilejas gads. Poļu plostniekus jau manījām šodien plosta siešanā, bet rīt uz plosta gaida vairākus desmitus viesu, kas kopā ar Gaujas plostniekiem izbaudīs, kā ir, kad plosts iet savu plosta ceļu. 
http://www.ziemellatvija.lv/novadu-zinas/strenci/gauja-sien-plostu-131576

Tulkotājs
Ieejas forma
Kalendārs
«  Aprīlis 2018  »
PrOTCPkSSv
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0