twitter facebook draugiem Strencu Biblioteka - Jērcēnu pagasta ģimenes atbalsta centrs

Jērcēnu pagastā tapusi spēļu istaba bērniem

Aivars Zilbers 24.08.2009. 19:44
Pagājušajā nedēļā Jērcēnu pagasta ģimenes atbalsta centrā bērnu netrūka. Ziņkāres un prieka pilnām acīm zēni gaidīja, kad varēs pamēģināt kādu no organizācijas "Glābiet bērnus!" Jērcēnu pagasta nodaļas sagādātajām spēlēm.
Spēļu istabas atklāšanā piedalījās arī Strenču novada domes vadība un Valkas novada Sociālā dienesta vadītāja Mārīte Magone. Organizācijas "Glābiet bērnus!" Jērcēnu pagasta nodaļas vadītāja Ilvija Ķimse stāsta, ka spēļu istabas izveidošana ir kā turpinājums ģimenes atbalsta centra pilnīgošanai.

"Pienāca brīdis, kad atkal varējām pretendēt uz Kopienu iniciatīvu fonda līdzekļiem un iesniedzām fondam projektu par šādas spēļu istabas izveidošanu. Projektu uzrakstījām ar pagasta sociālo darbinieci Ņinu Laurenoviču. Ar līdzfinansējumu mūs atbalstīja visas 12 pagasta organizācija biedres," stāsta I. Ķimse.


Kopienu iniciatīvu fonds projekta īstenošanai atvēlēja 2337 latus. "Par šo naudu iegādājāmies materiālus telpas remontam, videokameru, daudzfunkcionālo spēļu galdu, kurā ir 12 spēles, velotrenažieri, kā arī spēles, ar kuru palīdzību bērni varēs nostiprināt savas zināšanas par Latviju un rast pirmās iemaņas biznesā. Bērniem būs iespējas spēlēt biljardu, galda hokeju, futbolu, dambreti, "Monopolu" un vairākas citas spēles," stāsta I. Ķimse.

 
Spēļu istabas izveidošana ir tikai viena no organizācijas "Glābiet bērnus!" Jērcēnu pagasta nodaļas īstenotajām aktivitātēm. "Esam finansiāli atbalstījuši pagasta sporta svētku rīkošanu, bet pavasarī saņēmām no "Rīgas piensaimnieka" ziedojumu - piena produktu izstrādājumus, kurus izdalījām ģimenēm ar bērniem. Vēl agrāk ar organizācijas palīdzību iegādājāmies datoru," saka I. Ķimse.

Pirmie atnākušie bērni apliecināja, ka spēles ir ļoti interesantas, turklāt dažas viņi redzot pirmo reizi un vajadzēšot iemācīties spēlēt. "Es vēl nezinu, kura man būs visinteresantākā spēle. Dažas vispār līdz šim neesmu spēlējis. Būs jāiemācās visas spēlēt. Man te patīk," saka skolnieks Raimonds Vītols.


Ģimenes atbalsta centra vadītāja Līvija Pinzule stāsta, ka centra apkārtnē dzīvo apmēram 30 bērnu un vismaz 15 ir pastāvīgi iestādes apmeklētāji. Tagad mazo apmeklētāju būšot vēl vairāk.

 
Tomēr spēļu dēļ nedrīkstēs aizmirst mācīšanos. Spēļu istaba būs pieejama tikai ar labām sekmēm. Par to istabas atklāšanas laikā pieaugušie vienojās ar bērniem.

 

http://www.ziemellatvija.lv/novadu-zinas/jercenu-pagasta-tapusi-spelu-istaba-berniem-13853

Jērcēnos: Nomale pārtop mūsdienīgā vidē

Aivars Zilbers 13.03.2008. 09:37 
Jērcēnu pagasts soli pa solim tuvojas iecerētajam mērķim, lai tuvākajā apkārtnē kļūtu par kultūras, informācijas un tūrisma centru.

Šonedēļ parādījušās tikai pirmās pavasarīgās dienas, bet, iebraucot Jērcēnos, var redzēt, ka vecajā muižas parkā jau sākusies rosība teritorijas sakopšanā. Savukārt tautas namā pašvaldības vadītājs Aivars Auniņš kopā ar bibliotēkas vadītāju Ilviju Ķimsi un tautas nama vadītāju Gintu Gailīti tikko kā uzstādījis jaunu ekrānu digitālām prezentācijām.

Jaunās iespējas izmantos daudzi
I. Ķimse stāsta, ka pērn ar pagasta organizācijas "Glābiet bērnus!" izstrādātā projekta palīdzību ir iegādāts videoprojektors, bet nupat interneta veikalā izdevīgi nopirkts ekrāns. "Tas ir labs tehniskais papildinājums bibliotēkas informācijas centram. Vizuālie materiāli mums ļoti labi palīdzēs viesiem prezentēt pagastu, varēsim organizēt dažādus seminārus," stāsta I. Ķimse.
Radītās iespējas gatavi izmantot gan zemnieki, gan pašvaldības darbinieki. I. Ķimse piebilst, ka videoprojektoru varēs izmantot arī nodarbībās nesen izveidotajā ģimenes atbalsta centrā.
Pērn Jērcēnmuiža kā Latvijas piļu un muižu asociācijas dalībniece bija iekļauta šo vēsturisko objektu tūrisma maršrutā un par apmeklētāju trūkumu nevarēja sūdzēties. I. Ķimse paredz, ka ekskursantu netrūks arī šogad. "Jau ir pieteikusies pirmā viesu grupa. Tie būs kaimiņu pagasta bibliotēkas bērnu žūrijas pārstāvji," informē I. Ķimse.

Ieguvēji ir visi
Pašvaldības atbalsts informācijas centra attīstībā un Jērcēnmuižas popularitātes veicināšanā ļāvis izvērst novadpētniecības darbu. "Ik reizi, kad gaidām viesus, lai iepazīstinātu ar savu pagastu, papildinām savas zināšanas, vācot materiālus par muižas, pagasta vēsturi, tādējādi arī paši kļūstot zinošāki par dzimto vietu. Informācijas pieejamības paplašināšana pie mums ir cieši saistīta ar novadpētniecību," apliecina I. Ķimse.
Pagasta padomes priekšsēdētājs A. Auniņš uzskata, ka informācijas pieejamībai jābūt ne tikai ciemata centrā, bet arī nomalē. "Ilgi domājām, kā izveidot interneta pieslēgumu publiskā vietā Ķeižos. Tagad šis jautājums ir atrisināts. Drīz internets tur būs pieejams ģimenes atbalsta centrā," saka A. Auniņš.

Atsauksmes ir labas
Iedzīvotāji pagasta varas un kultūras darbinieku aktivitātes vērtē pozitīvi. Uzņēmēja Liega Frīdvalde nemaz nejūtoties kā dziļos laukos. "Ja jāvērtē mūsu bibliotēka, tad cepuri nost! Es tur iegūstu visu vajadzīgo informāciju," apliecina L. Frīdvalde. Līdzīgi izsakās arī Arta Šomase: "Kultūras un informācijas jomā es pagastu varu tikai cildināt. Ja man kaut ko vajag atrast, tad vienmēr varu vērsties bibliotēkā. Tur man ātri nepieciešamo informāciju noliek priekšā."

 

http://www.ziemellatvija.lv/novadu-zinas/jercenos-nomale-partop-musdieniga-vide-18333

 

Tulkotājs
Ieejas forma
Kalendārs
«  Marts 2018  »
PrOTCPkSSv
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0