twitter facebook draugiem Strencu Biblioteka - Kultūras dzīve

Skanēs atkal "Viddivvārpā”

Jau informējām, ka Jērcēnu pagasta dzejas teātris maijā ir uzaicināts uzstāties Mencendorfa namā Rīgā. Tagad aktieru kolektīvs ir saņēmis ne mazāk nozīmīgu uzaicinājumu.

Ir saņemts piedāvājums 1. maijā piedalīties Tukumā rīkotajā festivālā "Ziedoņa pieskāriens”. Pasākums būs veltīts ievērojamā dzejnieka 80 gadu jubilejai.

Dzejas teātra dalībniece Ginta Gailīte stāsta, ka savulaik dzejnieks ir beidzis Tukuma 1. vidusskolu, tādēļ arī festivālam ir izvēlēta šī vieta, jo tukumnieki I. Ziedoni uzskata par savu novadnieku. 2010. gadā dzejnieks piedalījās arī ķiršu dārza stādīšanā šajā pilsētā.

"Viens no mūsu pirmajiem iestudējumiem ir izrāde "Viddivvārpā”, ko veidojām, izmantojot Imanta Ziedoņa dzejas tekstus no "Poēmas par maizi”. Iestudējums mums atnesa popularitāti, un šo izrādi spēlēsim arī festivālā,” saka G. Gailīte

http://www.ziemellatvija.lv/izklaide/teatri/skanes-atkal-viddivvarpa-25608

Jērcēnu dzejas teātris saņem interesantu piedāvājumu 8

Pirms dažām dienām Jērcēnu pagasta dzejas teātris saņēma piedāvājumu, ko aktieri uzskata par lielu pagodinājumu un viņu snieguma atzinīgu novērtējumu.

Teātra dalībniece Ginta Gailīte stāsta, ka kolektīvam vēstule atsūtīta no  Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja filiāles – Mencendorfa nama – ar piedāvājumu uzstāties namā 18. maijā – muzeju naktī. Ir ieteikta arī tēma - "Mežs”.

"Tagad visus spēkus veltīsim iestudējuma sagatavošanai, jo uzstāšanās tik respektablā namā prasa lielu atbildību. Šobrīd studējam vairāku autoru dzejoļu krājumus, lai iestudējums būtu saturiski piepildīts,” saka G. Gailīte.

http://www.ziemellatvija.lv/novadu-zinas/strenci/jercenu-pagasts/jercenu-dzejas-teatris-sanem-interesantu-piedavajumu-24244


Folkloristi svin svētkus

Šodien sākas starptautiskais folkloras festivāls "Baltica". Tajā piedalās arī četras kopas no Valkas, Strenču un Smiltenes novada -

Valkas kultūras nama folkloras kopa "Sudmaliņas" un dziesmu draugu kopa "Nāburgi", Jērcēnu pagasta folkloras kopa "Mežābele" un Launkalnes mūsdienu folkloras kopa.


Festivāls "Baltica" notiek kopš 1987. gada. Tā ir ikgadēja tradīcija, kura notiek katru gadu pēc kārtas Lietuvā, Latvijā vai Igaunijā. Šogad ir devītā reize, kad festivāls notiek Latvijā, bet kopumā tas svin jubileju - 25. reizi.

 

Uz festivālu - septīto reizi
Valkas kultūras nama folkloras kopa "Sudmaliņas" festivālā Latvijā nemainīgi piedalās kopš 1993. gada, tātad šī būs septītā reize. "Tie ir brīnišķīgi svētki. Šogad saistībā ar jubileju tie iecerēti īpaši krāšņi un interesanti.

 

Esam sirsnīgi izgājuši arī daudzus iepriekšējos," priecājas kopas vadītāja Skaidra Smeltere.
Kopas dalībnieki spēlēs dančus Vērmanes dārzā, koncertēs tirdzniecības centrā "Dole". Folkloristus iepriecina tas, ka šogad deju kopām paredzēts atsevišķs koncerts. Kopā ar ārzemju grupām "Sudmaliņu" dalībnieki sevi parādīs Rīgas Latviešu biedrības namā.


Protams, kopa piedalīsies arī festivāla atklāšanas pasākumā, gājienā un rituālos. Pēc tam visas kopas dosies uz daudziem Vidzemes novadiem. "Sudmaliņas" koncertēs Cesvainē. Diemžēl noslēguma pasākumā kopa nevarēs piedalīties, jo tas notiek pirmdien, kad daudziem jābūt darbā.

 

"Šie festivāli vienmēr ir interesanti un domāju, ka tajos katram būtu interesantas lietas - gan klausāmas, gan skatāmas. Priecājamies, ka varam būt kopā, un gaidām saulainu laiku. Esam daudz vērtēti un vētīti, lai gūtu tiesības piedalīties šajā pasākumā," pauž S. Smeltere.

 

Dziedās arī novados
Arī dziesmu draugu kopa "Nāburgi" itin cītīgi ir gatavojusies festivālam. Piektdien un sestdien kopa koncertēs Pļavniekos, bet svētdien Novadu dienā dziedās Koknesē. "Šogad festivālā patiešām ir interesanta un laba programma. Sastapsim daudz pozitīvu cilvēku un gūsim pozitīvas emocijas. Protams, piedalīsimies arī gājienā. Kolektīvu vadītāji dosies pieņemšanā pie prezidenta, kas ir ļoti pagodinoši. Dziedāsim arī pie Brīvības pieminekļa, uzdrošinot skatītājus pievienoties," stāsta kopas vadītāja Mārīte Meļķe.


Artas Šomases vadītā Jērcēnu pagasta folkloras kopa "Mežābele" uzstāsies pie tirdzniecības centra "Alfa", pēc tam Imantā un Ziedu ballē botāniskajā dārzā.

 

"Domāju, ka interesanti būs gan gājienā, gan dziedāt Turaidā, dodoties māju virzienā," stāsta novada kultūras pasākumu organizatore Ginta Gailīte.
Launkalnes pagasta mūsdienu folkloras kopas vadītāja Liene Strazdiņa "Ziemeļlatvijai" pastāstīja, ka 6. jūlijā ir paredzēta uzstāšanās Stradiņa slimnīcas dienas centrā "Ābeļzieds", bet sestdien kopa koncertēs Rīgas botāniskajā dārzā.

 

Šogad - par ceļiem
Baltijas lielākos folkloras svētkus - festivālu "Baltica 2012" - svinēs gan 173 Latvijas etnogrāfiskie ansambļi un folkloras kopas, gan tautas muzikanti, lietišķās mākslas meistari, amatnieki, gan arī ārvalstu grupas un stāstnieki no ASV, Itālijas, Ukrainas, Bulgārijas, Francijas, Izraēlas, Lietuvas, Zviedrijas, Igaunijas un Lielbritānijas. Tradicionāli festivālā piedalās arī ārvalstu latviešu grupas un Latvijas mazākumtautību kolektīvi.


Latvijā notiekošā festivāla dalībnieku kopējais skaits ir ap diviem tūkstošiem. Šogad festivāla tēma ir "Ceļš". Ceļu ir tik daudz un tik dažādi, tāpēc to apspēlēšana ir bezgalīga.

http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=27751


Jērcēnieši Gulbenē skandēs Čaka dzeju

Aivars Zilbers 29.03.2011. 08:40   Izdrukāt
"Ziemeļlatvija" jau informēja, ka Jērcēnu dzejas teātris mūziķa un dzejnieka Mārtiņa Freimaņa piemiņai ir iestudējis uzvedumu pēc M. Freimaņa dzejas motīviem "Nesaprasto cilvēku zeme", ko pirmo reizi parādīja Strenču skatītājiem.

Dalībniece Ginta Gailīte informē, ka 8. aprīlī aktieri ar šo uzvedumu uzstāsies Jaunklidža jaunajā saieta namā.


Savukārt 14. aprīlī dzejas teātris dosies uz Gulbeni ar iestudējumu "Es gribu būt, kāds neesmu vēl bijis". "Iestudējumā runāsim Aleksandra Čaka dzeju. Mūsu uzstāšanās notiks bibliotēku nedēļas ietvaros. Rudenī slavenajam dzejniekam Aleksandram Čakam būs 110 gadu jubileja, un Gulbenes bibliotēkas darbinieki vēlējās, lai vienā no pasākumiem skanētu Čaka dzeja," stāsta G. Gailīte.

http://www.ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=20600

Šodien Jērcēnos suminās sakoptāko sētu saimniekus

Aivars Zilbers 20.11.2010. 00:54   Izdrukāt
Svinot Latvijas neatkarības proklamēšanas gadadienu, Jērcēnu pagasta pārvalde nolēmusi sumināt visus tos saimniekus, kuri pēdējo 10 gadu laikā ir ieguvuši atzinīgu novērtējumu konkursā par sakoptākos sētu.

Strenču novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte stāsta, ka pasākums notiks 20. novembrī Jērcēnu tautas namā.


"Tā kā šogad dažādu iemeslu dēļ pagastā konkurss nenotika, mēs labākajiem māju un saimniecību īpašniekiem jūtamies palikuši parādā, turklāt šogad aprit 10 gadu kopš pagasta mērogā šādus konkursus esam organizējuši. Tādēļ esam nolēmuši šomēnes aicināt uz svētku pasākumu visus tos, kuri savulaik izpelnījušies žūrijas atzinību. Pēc mūsu apkopotās statistikas, tādu ir apmēram 50 saimnieku, kuri rūpējas par savas sētas košumu," saka G. Gailīte.


Māju saimniekiem pagasta mākslinieciskie pašdarbnieki sniegs koncertu, tā ietvaros folkloras kopa "Mežābele" uzstāsies ar savu jauno programmu. Pēc koncerta būs balle, kurā spēlēs vietējo muzikantu kapela.

http://ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=17546

Jērcēnos ģimenes dzied un priecājas

Aivars Zilbers 27.07.2010. 07:58   Izdrukāt
Svētdien Jērcēnu pagasta "Ziediņu" mājās netrūka nedz ļaužu, nedz viņu dziesmu un jautrības.

 Uz ikgadējo mājas saimnieces Līvijas Pinzules rīkoto Ķeižu puses ģimeņu saietum ieskaitot viesos atbraukušo folkloras kopu "Mežābele" pulcējās vairāk nekā 60 cilvēku.

 Pasākums saucās "Ziedi, ziedi, rudzu vārpa!", un L. Pinzule tāda nosaukuma izvēli motivē ar tuvojošos atvasaru, kad vārpās briest graudi un gaidāma jauna maize.

 "Man prieks, ka tik daudz cilvēku atbalstīja manu ieceri. Vēlējos panākt, lai apkārtējie ļaudis vienu dienu varētu aizmirst ikdienas rūpēs un labi atpūsties. Šķiet, ka tas izdevās," secina L. Pinzule. Atnākušo viesu uzņemšanā un dažādu atrakciju organizēšanā saimniecei čakli palīdzēja jaunākā dēla Ilvara ģimene. To, ka sacensības "Dullais desmitnieks" ar īstu azartu var notikt ne tikai televīzijā, bet arī "Ziediņu" pļavā, apliecināja daudzie dalībnieki, sacenšoties dažādās ēvarģēlībās.

 Beigu beigās televīzija pat tika pārspēta, jo pēc visām stafetēm un šķēršļu joslu pārvarēšanas stiprākajam vīram savas ģimenes locekļus vajadzēja aiznest līdz finišam. Rotaļu netrūka arī bērniem, bet tiem, kuri jau jutās gan stipri, lai sacenstos ar vecākiem, tika piedāvāts tēvu un dēlu futbola mačs. Šoreiz tēviem izdevās uzvarēt, bet, kā saka, jaunajiem vēl viss priekšā. Pēc atrakcijām un sporta aktivitātēm visi baudīja uz ugunskura uzvārītu pupiņu zupu. Notika arī pankūku cepšana.

 L. Pinzule ir pateicīga vairākiem dalībniekiem par atbalstu. Reimu ģimene bija parūpējusies, lai saieta dalībnieki varētu paglābties no saules teltī, Evelīna ar savu ģimeni atveda jaunos kartupeļus un ievārījumu, bet Smaida palīdzēja sagādāt gaļu. Ar laikraksta starpniecību Līvija izsaka arī lielu paldies "Mežābelei" par skaistajām dziesmām.

 "Tas no Līvijas puses bija liels un nenovērtējams darbs. Man ļoti patika. Gribētos, kaut visur laukos būtu tik aktīvi cilvēki kā Līvija Pinzule. Domāju, šos svētkus dalībnieki ilgi atcerēsies," saka viena no dalībniecēm Ilvija Ķimse. 

http://ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=15730BALLE KRĪDENERA MUIŽĀ

Apskatīt komentārus (0)


2010-06-01


2010. gada akcijā "Apceļosim Latvijas pilis!" piedalās Latvijas pilis un muižas visos novados, ar visdažādākajām apsaimniekošanas un īpašuma formām. Tā būs lielākā akcija ar viskrāšņāko piedāvājumu. Akcija notiks no 6. jūnija līdz 3. oktobrim.
Uz pasākumu Jērcēnmuižā 5. jūnijā laipni gaidīts ikviens - gan tie, kuri nolēmuši šovasar apceļot Latvijas pilis un muižas, gan tie, kuri vēlas vienkārši izklaidēties un padejot. Balle sāksies plkst. 22.00, ieeja - par ziedojumiem. Spēlēs muižas kapela "Pauls fon Krīdeners". Pusnaktī piļu un muižu apceļotāji jau varēs iegūt pirmo zīmodziņu piļu un muižu apceļošanas bukletos.

Uz tikšanos Krīdenera muižā!

http://strencunovads.lv/index.php?p=&lang=1357&a=2&b=1&lbu=4440

Jērcēnos būs pensionāru balle

Aģentūra LETA 27.04.2010. 10:25   Izdrukāt
Pagasta tautas namā svētdien, 2. maijā, notiks pensionāru balle. Tautas nama vadītāja Ginta Gailīte informē, ka uz retro pasākumu var ierasties ne tikai pensionāri, bet visi, kam 50 un vairāk gadu.

"Pirms balles būs koncerts, kurā iekļautas agrāko gadu dziesmas. Ar saviem priekšnesumiem uzstāsies Plāņu pagasta skolēni. Īpašu programmu ir sagatavojusi folkloras kopa "Mežābele". Pēc koncerta pasākuma dalībnieki varēs noskatīties filmu par par senioru kori "Noktirne".


Tā ir filma par cilvēkiem, kuri arī ievērojamā vecumā nav zaudējuši dzīvesprieku un aktīvi ir iesaistījušies sabiedriskajā dzīvē," stāsta G. Gailīte.

http://ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=14294

Teātra dienas ievada jērcēnieši

Aldis Dubļāns 26.03.2010. 09:11   Izdrukāt
Sagaidot Starptautisko teātra dienu, 26. martā pulksten 19.00
Valkas kultūras namā uz muzikālu mistēriju "Nesaprasto cilvēku zemē" aicina Jērcēnu dzejas teātris.

Teātra tradīcijas Jērcēnos atjaunotas 1995. gadā, iestudējot Tijas Bangas lugu "Septiņas vecmeitas". Tālāk sekoja Andreja Upīša lugas "Atraitnes vīrs" un citi uzvedumi. 2001. gadā kā veltījums Aleksandra Čaka simtgadei tapa dzejas uzvedums "Es gribu būt, kāds neesmu vēl bijis", kas apvienoja dzejas entuziastus, kuri šodien kopā sevi sauc par Jērcēnu dzejas teātri, jo Čaka dzeja deva ierosmi turpmākajai darbībai," stāsta teātra režisore Ginta Gailīte. Šobrīd repertuārā ir dzejas teātris "Gadalaiki", Imanta Ziedoņa "Viddivvārpā" pēc "Poēma par maizi" motīviem.


Muzikālā mistērija "Nesaprasto cilvēku zemē" veidota pēc M. Freimaņa dzejas grāmatas "Zālīte truša dvēselei". Darbojošās personas: Muzikants (Aivars Auniņš) un viņa domu tēli, kurus atveido Iveta Ence, Anita Auniņa, G. Gailīte un Kārlis Kārkliņš.


Dziesmas ar M. Freimaņa vārdiem ir komponējis Aivars Auniņš.
M. Freimanis uzskata, ka viss ir daudz vienkāršāk, nekā izskatās, un daudz sarežģītāk, nekā mēs spējam iztēloties.


"Neņemu par pilnu tos, kas sevi uzbāzīgi deklarē kā māksliniekus, komponistus, dzejniekus un tamlīdzīgi. Ja jau tas tā ir, tad kāpēc vēl īpaši jāuzsver? Nevajag bojāt dzīvi ar pārgudrām lietām! Man ir svarīgi palikt PAŠAM! Esmu brīvības cienītājs. Man nepatīk, ja man uzliek ķepu!" pauž M. Freimanis.

http://www.ziemellatvija.lv/portals/izklaide/raksts.html?xml_id=13695

"Mežābelei”- jubileja

Aivars Zilbers 18.03.2010. 10:47   Izdrukāt
Sestdien, 20. martā, pulksten 17.00 Jērcēnu tautas namā notiks pagasta folkloras kopas "Mežābele" 25 gadu jubilejas vakars.

 Tautas nama vadītāja Ginta Gailīte stāsta, ka pasākumā kopas dziedātāji dziedās savas dziesmas, koncertu sniegs arī ansamblis "Jērcēnu muzikanti". Dalībniekus ar cītaras spēli iepriecinās muzikants Jānis Lācis.

 

 "Tikai daži pašdarbības kolektīvi var lepoties ar tik ilgu pastāvēšanas laiku. "Mežābele" ir sniegusi neskaitāmus koncertus Jērcēnos un savu dziedātprasmi parādījusi arī klausītājiem ārpus pagasta robežām. Jubilejas vakarā tiks demonstrēta filma par folkloras kopas gaitām, dziedātāji dalīsies atmiņās par piedzīvoto koncertturnejās," stāsta G. Gailīte.

http://ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=13553Jērcēnos Sieviešu dienu sagaida ar krāšņiem rokdarbiem

Aivars Zilbers 10.03.2010. 19:23   Izdrukāt
Jērcēnu pagasta tautas namā ieejot, šajās dienās, šķiet, apstāsies un ilgāk uzkavēsies pats steidzīgākais cilvēks. Zālē viņu apturēs dažādu krāsu adījumi un tamborējumi.

 

Priecējot acis pie skaistajiem rokdarbiem, vienlaikus var iepazīt arī ciemata sieviešu prasmi un māksliniecisko gaumi. Pagasta pārvaldes sociālā darbiniece Ņina Laurenoviča stāsta, ka izstāde atvērta kā veltījums Starptautiskajai sieviešu dienai, turklāt tā rāda, ko spēj izdarīt pagasta sievietes.

 Izstādei gatavojās gan mājsaimnieces, gan tās sievietes, kas ir iesaistījušās darbā par Nodarbinātības valsts aģentūras maksātajām 100 latu stipendijām.

 "Sākumā gan nedaudz uztraucāmies, bet viss izdevās jauki. Mūsu izstādē ar saviem darbiem piedalījās arī Valkas tautas nama lietišķās mākslas studijas "Saulīte" meistares un Ēveles rokdarbniece Dagnija Kurpniece, kura veido dažādus rotājumus no stikla pērlītēm. Viņai bija pat savs stends," stāsta Ņ. Laurenoviča.

 Pavisam savus darbus apskatei izstādē bija izlikušas 12 sievietes.

 Stendos varēja redzēt krāsainas šalles, tamborējumus, vilnas cimdus, zeķes un plecu lakatus. Par musturu un krāsu bagātību nevarēja sūdzēties.

 "Kad uzaicināju piedalīties simtlatnieces, dažas gan baidījās, vai spēšot ar saviem darbiem būt līdztiesīgas ilggadējām rokdarbniecēm. Viena meitene pat izteicās, ka tad jau labāk viņa ar lāpstu strādā, nevis ada vai tamborē. Tomēr beigās viss izdevās lieliski un nu arī tām, kas iesākumā kautrējās, ir gandarījums par apgūto rokdarbu prasmi. Darbu darināšanas laikā viņām parādījās tāda iedvesma, ka pat pieredzējušas mākslinieces justu skaudību," saka Ņ. Laurenoviča.

 Pirmdien izstādes atklāšanas svētkos savas dziesmas rokdarbniecēm un apmeklētājiem veltīja pagasta folkloras kopas "Mežābele" dziedātājas. Apmeklētāji varēja iepazīties ne tikai ar rokdarbnieču veikumu, bet izbaudīt arī viņu cepto pīrādziņu garšu.

 "Tāpat vien nevienu projām nelaidām. Katram vajadzēja mākslīgi darinātā kokā izvēlēties vienu papīra pūcīti, paņemt to un izlasīt uz tās uzrakstīto novēlējumu. Tas viss gaisotni padarīja sirsnīgu un mīļu," apliecina Ņ. Laurenoviča.

 Katrai rokdarbniecei bija jāizstāsta, kā viņa apguvusi savu prasmi. Interesanti bija uzzināt, ka dažas to apguvušas, strādājot par 100 latu stipendiju.

 Nākampirmdien Jērcēnu rokdarbnieces savus darbus vedīs parādīt arī Latvijas Sarkanā Krusta konferences dalībniekiem.

 Jērcēnu pagasta iedzīvotāja Līvija Pinzule ļoti atzinīgi vērtē pasākumu. "Viss bija ļoti jauki. Pirmo reizi es tautas namā redzēju tādu skaistumu. Pēc manām domām, svarīga ir vēl viena lieta. Izstāde rāda, cik prasmīgas un talantīgas ir mūsu pagasta sievietes," saka L. Pinzule.

http://ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=13399


Divas dienas svētkus svin Vidzemes amatieru teātri un viņu skatītāji

Sandra Pētersone 16.02.2010. 13:33   Izdrukāt
Sestdien un svētdien skatītājiem pietrūka sēdvietu Smiltenes kultūras un sporta centra teātra zālē. Tik daudz bija cilvēku, kuri gribēja redzēt Vidzemes amatieru teātru iestudējumus skatē "Gada izrāde 2009". Divās dienās žūrija un publika noskatījās 10 izrādes.

 

Bijušo Valkas rajonu skatē pārstāvēja Valkas pilsētas teātris (režisors Aivars Ikšelis) ar Agitas Dragunas "Aizas" dramaturģisko iestudējumu un Jērcēnu dzejas teātris (režisore Ginta Gailīte) ar muzikālu mistēriju "Nesaprasto cilvēku zemē", kas veidota pēc Mārtiņa Freimaņa dzejas grāmatas "Zālīte truša dvēselei".


Kaut arī žūrijas piešķirtie tituli visās nominācijās tika dažiem citiem Vidzemes amatieru teātriem, Jērcēnu un Valkas kolektīvi saņēma skatītāju komplimentus.

 

Uzdod jautājumu par mīlestībām
Šie teātri strādā ļoti atšķirīgos žanros, taču skatītājai smiltenietei Guntai Dronei patika abas izrādes. "Valkas teātra izrāde lika aizdomāties, cik dzīve ir trausla. Vajag ļoti maz, lai iemīlētos un saprastu, kas esi šajā pasaulē. Jērcēniešu iestudējumā iepazinu pavisam citādāku Mārtiņu Freimani, nekā mūziķi," atzīst G. Drone.


Žūrijas pārstāvis režisors Valdis Lūriņš kādu no režisora Aivara Ikšeļa iestudējumiem redzēja pirmo reizi. Valkas pilsētas teātris šādās skatēs piedalās reti. Režisors pauž viedokli, ka "tas teātrim ir noiets etaps un ir jāmaina forma, jo nevar salīdzināt tautas lugu ar eksperimentālu darbu".

 

Šoreiz valcēnieši piekrita piedalīties, jo skate notika netālu, Smiltenē.
"Aivars ir savdabis, kurš iet savu ceļu un iestudē zināmā veidā intelekta izrādes. Šī izrāde ir uzbūvēta ļoti grafiski, kā fotogrāfija. Vienīgais, vēlētos, lai saturs izpaužas teātrim lielāku emocionālo kaislību amplitūdā," domā V. Lūriņš.


Iestudējumā novices Anastasijas lomā ir Mudīte Pulle, mūka Kirila - Aigars Pulle. "Uzdevām skatītājiem jautājumu par divām mīlestībām - garīgo un miesisko, neuzsverot, kura ir primārā un kura ir pakļautāka, un kā tās savā starpā var pastāvēt vai arī ne," piebilst režisors.

 

Vizualizē mūziķa dzeju
Diskusijas žūrijā izraisīja Jērcēnu dzejas teātra iestudējums. V. Lūriņam jērcēnieši sagādāja patīkamu pārsteigumu. Redzētais viņam ļoti patika.


"Dzejas teātris ir grūts žanrs, bet jērcēnieši iepriecināja ar dzīvu un atraktīvu dzejas sniegumu. Dzeju aktieri runāja ļoti personiski, pat vieglprātīgi, kas atbilst Freimaņa personībai un ironiskajam dzīves skatījumam," savu viedokli pauž V. Lūriņš.
Mistērijā Muzikanta lomā iejuties Aivars Auniņš.

 

Iestudējumā skan viņa komponētās dziesmas ar M. Freimaņa vārdiem. Muzikanta domu tēlu sapņus un jūtas pauž Iveta Ence, Anita Auniņa, Ginta Gailīte un Kārlis Kārkliņš. "Tas ir rezultāts tam, kā mēs visi kopā redzam to, ka lasām Mārtiņu Freimani. Tā ir viņa dzejas mūsu vizualizācija," saka A. Auniņš.


Teātra dienas ar savu jaunāko iestudējumu "Aizšaut pa kreisi" noslēdza Smiltenes Tautas teātris, uzstājoties ārpus skates. "Smilteniešiem ļoti laimējies ar tādu režisoru, kā Agris Māsēns. Viņš spēcīgi strādā aktiermeistarības virzienā," ievērojis V. Lūriņš.


Par "Gada izrādi 2009" Vidzemē žūrija atzina Gulbenes Tautas teātra iestudējumu, Valentīnas Ozolas "Kājas" (režisore Edīte Siļķēna).


Amatieru teātru skati Latvijā rīko Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūra. Organizatori un žūrija uzteica Smiltenes kultūras un sporta centra kolektīvu par kvalitatīvo pasākuma norisi.

http://www.ziemellatvija.lv/portals/izklaide/raksts.html?xml_id=12964


Jērcēnos svinēs sentēvu garā

Aivars Zilbers 01.12.2009. 13:26   Izdrukāt
Pamatīga izdancošanās, izdziedāšanās un izjārēšanās 19. decembra vakarā gaidāma Jērcēnu pagastā, kur kultūras dzīves vadītāji un pašdarbnieki nolēmuši sagaidīt ziemas saulgriežus īsti latviskā garā.

 

Pagasta tautas nama vadītāja Ginta Gailīte informē, ka pasākuma nagla būs bluķa vilkšana, lai nākamā gada darbos netraucētu neviens ļaunais gars.

 

"Īstie saulgrieži gan ir 21. datumā, bet tā ir darbdiena, tādēļ svētkus rīkosim 19. decembrī. Ar dziesmām un dejām klātesošos iepriecinās folkloras kopa "Mežābele", kuras dalībnieki pašlaik aktīvi gatavo repertuāru. Būs arī tradicionālā zirņu ēšana," stāsta G. Gailīte.


Uz pasākumu atbrauks viesi no Rīgas, lai redzētu Ziemassvētku svinēšanu pēc senlatviešu tradīcijām. Tajā pašā vakarā iedegsies arī vecajā muižas parkā izrotātā 32 metrus garā svētku egle.


http://ziemellatvija.lv/portals/strenci/raksts.html?xml_id=11546

Jērcēnu dzejas teātris dosies viesturnejās

Aivars Zilbers 15.01.2008. 10:27   Izdrukāt
Jērcēnu tautas nama dzejas teātrim šis gads sācies ar jauniem radošiem meklējumiem un viesturnejām.
Tautas nama un teātra kolektīva vadītāja Ginta Gailīte stāsta, ka šomēnes kolektīvs uzstāsies Vijciemā un Valmierā. "Vijciemā spēlēsim uzvedumu "Viddivvārpā", kas iestudēts pēc Imanta Ziedoņa "Poēmas par maizi" motīviem. Uz pasākumu Vijciemā ir uzaicināti arī citi rajona dramatiskie kolektīvi, tā ka varēsim parādīt ne tikai savu sniegumu, bet iepazīties arī ar citu panākto. Savukārt Valmieras integrācijas bibliotēkā izrādīsim Mārtiņa Freimaņa darbu "Nesaprasto cilvēku zeme". Mums jau labu laiku ir izveidojusies sadarbība ar Valmieras bibliotēkām, un to darbinieki mūs bieži aicina viesos," stāsta G. Gailīte.
Viņa piebilst, ka teātra aktieriem ir arī jaunas ieceres par iestudējumiem šogad, bet par to vēl pāragri runāt. "Izskatām dažādus variantus, jo gribam atrast atkal kaut ko labu, ar ko piesaistīt skatītājus," saka G. Gailīte.
http://ziemellatvija.lv/news/article.html?xml_id=1328


Tulkotājs
Ieejas forma
Kalendārs
«  Maijs 2018  »
PrOTCPkSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0