twitter facebook draugiem Strencu Biblioteka - turpinājums

Turpināsies tranzītielas rekonstrukcija Strenčos 11

Kamēr pilsētas austrumu pusē tranzītielas rekonstrukcijas darbi rit pilnā sparā, noslēgušies iepirkumi un noskaidroti uzņēmēji, kas turpinās rekonstrukcijas darbus  pārējā tranzītielas posmā Strenču pilsētā. Četru pretendentu konkurencē par atklāta konkursa uzvarētāju būvdarbu veikšanai tranzītielas posmā Rīgas ielā un Valkas ielā no tilta pār Strenčupīti līdz Slimnīcas ielai Strenču novada domes iepirkumu komisija atzinusi SIA „8 CBR” no Smiltenes.

 Tas liecina, ka uzņēmums secīgi varēs turpināt savu iesākto darbu Strenču tranzītielas būvniecībā. Konkursa rezultātā noskaidrots arī būvdarbu uzraudzības veicējs - SIA „Jurēvičs un partneri”.

Projekta ietvaros tiks rekonstruēts brauktuves un ietvju segums Rīgas ielā un Valkas ielas posmā no tilta pār Strenčupīti līdz Slimnīcas ielai un rekonstruēts tilts pār Strenčupīti. Visā  projektēto ielu garumā paredzēti veloceliņi, gan kā velojoslas, kas sakļaujas ar gājēju ietvēm, gan apvienotas. 

 Divu galveno krustojumu zonās tiks veiktas radikālas izmaiņas, ieviešot apļveida kustību Valkas un Trikātas ielu krustojumā un, izveidojot kreiso nogriešanās joslu Rīgas un Pulkveža Zemitāna ielu krustojumā. Gājēju drošības uzlabošanai tiks veiktas izmaiņas gājēju pāreju novietojumā un izgaismošanā, paredzot speciālas gājēju pāreju apgaismes laternas.

 Gājēju pārejas ir projektētas vietās, kur konstatēta lielākā gājēju plūsma,  likvidējot liekās, maz izmantotās. Vietās, kur ietve piekļaujas brauktuvei, paredzēts uzstādīt gājēju norobežojošās barjeras.  Paredzēts rekonstruēt autobusu pieturvietas, uzlabojot to parametrus, kā arī ierīkojot nojumes, solus un atkritumu urnas. Autoostā tiks izbūvēts jauns pievadceļš ērtākai pasažieru autobusu piekļuvei.

Vienlaicīgi ar ielas rekonstrukcijas darbiem plānots rekonstruēt arī ūdensvada un kanalizācijas tīklus Rīgas un Valkas ielā, kas ir daļa no projekta „Ūdenssaimniecības attīstība Strenču pilsētā 4. etaps” paredzētajiem darbiem.

Projekta „Tranzītielas posma Rīgas ielā un Valkas ielas posmā no tilta pār Strenčupīti līdz Slimnīcas ielai rekonstrukcija Strenču pilsētā” kopējās attiecināmās izmaksas ir 2 081 014,43 lati, no kurām 84,99% ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums, 3% - valsts budžeta dotācija un 12,01% - Strenču novada domes līdzfinansējums.

http://ziemellatvija.diena.lv/novadu-zinas/strenci/strencu-pilseta/turpinasies-tranzitielas-rekonstrukcija-strencos-65524

 


Atsākušies darbi tranzītielā  Strenčos  

Pagājušajā gada nogalē laika apstākļi lutināja, tādēļ augustā iesāktie būvdarbi projektā „Tranzītielas posma Valkas ielā (no krustojuma ar Slimnīcas ielu līdz pilsētas robežai) rekonstrukcija Strenču pilsētā”  turpinājās līdz pat novembra beigām.


 Daļai no kopējā brauktuves garuma tika uzklāta brauktuves seguma saistkārta, ierīkots ielas apgaismojums, izbūvēta jauna sakaru kabeļu kanalizācija un izbūvēta projektētā lietus ūdens kanalizācija. Darbi tranzītielā norisinājās vienlaikus ar ūdens un kanalizācijas tīklu izbūves darbiem.  

 Šogad 2. maijā darbi tranzītielā tika atsākti tiklīdz laika apstākļi bija  labvēlīgi darbu turpināšanai. Līdz jūlija beigām paredzēts pabeigt visus darbus - pilnībā pabeigt brauktuves rekonstrukciju no krustojuma ar Slimnīcas ielu līdz pilsētas robežai pie Stakļupītes; rekonstruēt ietves - ielas labajā pusē 2,5 m platajām ietvēm uzklājot jaunu asfaltu, ielas kreisajā pusē izbūvēt 1 m platu ietvi ar bruģa segumu, ko paredzēts atdalīt no brauktuves ar augsto apmali un zaļo zonu 1 m platumā; 


 sakārtot nobrauktuves un pieslēgumus; atsevišķos ielas posmos uzstādīt gājēju margas un drošības barjeras; ierīkot ar ceļazīmi un marķējumu apzīmētu gājēju pāreju vietā, kur gājēju plūsma ir lielākā – virzienā no Slimnīcas un Ziedugravas ielām uz Strenču Psihoneiroloģisko slimnīcu; izbūvēt autobusa pieturvietu, pārvietojot to pilsētas centra virzienā, lai tā turpmāk neatrastos pretim mājas iebrauktuvei un labiekārtot zaļās zonas joslas.

 

Projekta kopējās izmaksas ir 673 616.38 LVL, no kurām 85 %  ir ERAF līdzfinansējums, (3%) - valsts budžeta dotācija un 12 % - pašvaldības finansējums. Projekta neattiecināmās izmaksas sastāda 23 602,63 LVL, un tās sedz pašvaldība.

http://ziemellatvija.diena.lv/novadu-zinas/strenci/atsakusies-darbi-tranzitiela-strencos-64515

Strenču novadā Lielajai Talkai lietus iet secen 3

Kamēr Lielās Talkas dienā, 27. aprīlī, daudzviet Latvijā lija, Strenču novadam jau no talkas sākuma, pulksten 9, lietus mākoņi pagāja garām, un tur nelija visu dienu.

Strenčos talcinieki sestdien strādāja piecās vietās: pie katlumājas, luterāņu baznīcas, kultūras nama, dzelzceļa stacijas un bērnudārza "Minkāns” pagalmā.


"Minkāna” pagalmā tika pārstādītas tūjas, lai tās neaizsegtu ēkas sienu, ko paredzēts apzīmēt.


Pārējās vietās Strenčos galvenie darbi bija pērno lapu sagrābšana un sadzīves atkritumu lasīšana. Piemēram, Strenču luterāņu draudzes baznīcas apkārtni čakli uzkopa draudzes locekļi, Svētdienas skolas bērni un Strenču novada vidusskolas sākumskolas audzēkņi.

Strenču dzelzceļa stacijā, kā jau ierasts, strādāja Strenču novada politiski represētie.


Liels darbs Lielās Talkas dienā, 27. aprīlī, tika paveikts Jērcēnu pagastā, kur Jērcēnmuižas parkā tika būvēts jauns, pēc kārtas trešais tiltiņš uz vienu no saliņām, kā arī tika sakopta apkārtne.


Talcinieki čakli strādāja arī Plāņos, kur pēc vietējo iedzīvotāju iniciatīvas tika sakopts Strenču novada kultūras centra Plāņu tautas nams - tīrītas un uzpostas tautas nama telpas (telpa zem skatuves, bēniņi, zāle un citas).


Kultūras pasākumu organizatore Plāņu pagastā Maija Jančevska teic lielu paldies visiem talciniekiem par atsaucību, jo darbs bija gana grūts.

Rīta pusē talcinieki pulcējās arī pie saieta nama Jaunklidzī. Lielā Talka bija plānota arī Sedā pie stadiona, taču, kad tur sestdien pēc pulksten 11 ieradās "Ziemeļlatvija”, acīmredzot darbi jau bija pabeigti.


Strenču novadā Lielās Talkas dalībnieki tika cienāti ar zupu, ko vārīja talkas vietās, katlā uz ugunskura

http://ziemellatvija.diena.lv/novadu-zinas/strenci/strencu-novada-lielajai-talkai-lietus-iet-secen-63824


Strenču apkārtnē būs bezceļu talka 2

Biedrība "4×4 Centrs” trešdien, 1. maijā, sadarbībā ar akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži” Austrumvidzemes mežsaimniecību aicina ikvienu bezceļu braucēju  piedalīties talkā Strenču apkārtnē.

Plānotie darbi ir mazo, grūti izbraucamo meža ceļu atbrīvošana no kritušiem kokiem, atkritumu savākšana Gaujas krastos esošajās atpūtas vietās un citi darbi pēc vajadzības, informē biedrības "4 x 4 Centrs” valdes priekšsēdētājs Edvīns Bauers.


Šajā talkā bez zāģiem un atkritumu maisiem svarīgs aprīkojums ir arī 4×4 automašīna, jo tiks sakopti Gaujas krasti tādās vietās, kuras ar  parastu vieglo automašīnu nevar sasniegt. Noteikti katram jāpaņem līdzi darba cimdi, mačete, cirvis vai zāģis (viens mašīnā).

Talkas dienā, 1. maijā, interesentiem ir jāpulcējas pulksten 9  atpūtas vietā Strenčos pie tilta pāri Gaujai, Gaujas kreisajā krastā (pagrieziens uz Ūdriņām).

Darbi ir plānoti līdz aptuveni pulksten 14.30.  Sekos "Latvijas valsts mežu” uzsauktas pusdienas un izbrauciens pa dubļainām vietām.

Interesentiem jāpiesakās līdz 30. aprīlim,  sūtot savu vārdu un cilvēku skaitu automašīnā uz e-pastu edvins.bauers@4x4centrs.lv

http://ziemellatvija.diena.lv/novadu-zinas/strenci/strencu-apkartne-bus-bezcelu-talka-63786

Tulkotājs
Ieejas forma
Kalendārs
«  Aprīlis 2018  »
PrOTCPkSSv
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0