Galvenie » 2010 » Marts » 5 » Bibliotēkas darbības vispārīgs raksturojums
19:36
Bibliotēkas darbības vispārīgs raksturojumsStrenču pilsētas bibliotēku līdz 2009. gada 30. jūnija finansēja Strenču pilsētas pašvaldība, no 2009. gada 1. jūlija bibliotēku finansē Strenču novada pašvaldība.

Pilsētas bibliotēka ir atvērta apmeklētājiem katru darba dienu, vienu reizi mēnesī tiek rīkota spodrības diena, tā notiek katra mēneša pēdējā ceturtdienā.

No 2009. gada jūlija pēc pašvaldību vēlēšanām ir izveidots jauns Strenču novads – kas apvieno apkārtējās pilsētas un pagastus kā Sedas pilsētas ar lauku teritoriju, Jērcēnu pagasts, Šobrīd Strenču pilsētā iedzīvotāju skaits sarucis līdz........ Strenču novada pašvaldību vada Jānis Pētersons, un izpilddirektora vietas izpildītājs ir Aivars Auniņš.

Strenču pilsētas bibliotēka ir pilsētas kultūras, izglītības un informācijas iestāde, kura veic kultūras mantojuma – iespieddarbu, un citu dokumentu uzkrāšanu, sistematizēšanu, bibliografēšanu un saglabāšanu, kā arī nodrošina tajā esošās informācijas publisku pieejamību un tās izmantošanu. Pēdējā gada laikā arvien vairāk pastiprinās bibliotēkas ietekme uz vietējās sabiedrības izglītības attīstību, informētību.

Kā arī bibliotēka ir svarīgs kultūras dzīves veidotājs Strenču pilsētā. Papildus zem bibliotēkas darbojas „Dāmu klubiņš”, kā arī ansamblis „Voice Dance”. Tas nozīmē, ka bibliotēkas telpas pēc slēgšanas tiek izmantotas, lai atbalstītu vietējos radošos cilvēkus ar telpām, kuras Strenču pilsētā trūkst.

Sakarā ar jaunā novada izveidošanos, Strenču pilsētas bibliotēkā bija jāpārstrādā nolikums, bibliotēkas lietošanas noteikumi, kā arī tika pieņemti vienoti kopēšanas un printēšanas tarifi visās piecās novada bibliotēkās.

Lai attīrītu fondu, bibliotēkā, kā jau ieraksts daudzu gadu garumā notiek nolietoto un saturā novecojušo grāmatu norakstīšana. Tādējādi panākam to, ka krājums ir attīrīts no maz pieprasītās un novecojušās literatūras, plaukti nav pieblīvēti, ir pietiekoši daudz vietas jaunai literatūrai, bibliotēkas lietotājiem un darbiniekiem ir ērti meklēt un izvietot grāmatas plauktos.

Šajos ekonomiski sarežģītajos laikos būtiski ir piedāvāt bibliotēkas lietotājiem jaunāko literatūru par viņu interesējošām tēmām, taču diemžēl tieši šajā laikā naudas trūkuma un taupības režīma dēļ uz nenoteiktu laiku bibliotēkām ir stipri samazināts budžets tieši jaunākās literatūras iepirkšanai, bibliotēku budžets ir nolikts vienā plauktiņā ar izdzīvošanu, kas ir slikts rādītājs sabiedrības nodrošināšanai ar informāciju, tiek apturēta un ierobežota informācijas plūsma. Uzskatu, ka pašvaldības nenoņemot bibliotēkām līdzekļus grāmatu iegādei vislielākā mērā var palīdzēt visai sabiedrībai, jo bibliotēka ir vieta, kur ārkārtīgi plašam lietotāju lokam tiek nodrošināta bezmaksas piekļuve jaunumiem un informācijai. Kā arī no otras puses tiks vairāk pārskatīts grāmatu iepirkumu saturs un veids, meklējot labākos un izdevīgākos risinājumus. Patiess prieks šajā laikā, ka ir bibliotēku apmaiņas sistēma SBA, kas sniedz būtisku lomu lasītāju apkalpošanā.

Strenču pilsētas bibliotēku no 2006. gada 7. septembra joprojām vada bibliotēkas vadītāja Marina Vdovičenko, kā arī no 2006. gada 1.novembra bibliotēkā pie lasītāju apkalpošanas strādā bibliotekāra palīgs Antra Else.


Skatījumu skaits: 987 | Pievienoja: StrencuBiblioteka | Reitings: 5.0/2
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Tulkotājs
Ieejas forma
Kalendārs
«  Marts 2010  »
PrOTCPkSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0