Galvenie » 2010 » Marts » 5 » Bibliotēku pakalpojumu pieejamība
19:52
Bibliotēku pakalpojumu pieejamība

No šodienas skatupunkta raugoties, bibliotēka attīstās ļoti strauji, tādēļ jo lielāka vērība jāvelta lietotājiem, lai tos pēc iespējas vairāk iesaistītu un mācītu izmantot pašlaik pieejamos pakalpojumus pilnībā.

 Mūsdienu bibliotēka vairs nav klasiskā bibliotēka ar vietu, kur var izmantot tradicionālos bezmaksas informācijas avotus kā grāmatas un periodiku, bet arī bezmaksas interneta pakalpojumus, dažādas datu bāzes, iespēja skatīties filmas, klausīties mūziku, bezvadu interneta lietošana. Bibliotēkas pakalpojumi apmeklētājiem ir pieejami darba dienās, sestdienā un svētdienā bibliotēka ir slēgta.


Tā kā šajā bibliotēkā otrs darbinieks ir invalīds, bibliotēkā ir iespējams apkalpot arī iedzīvotājus ar īpašām vajadzībām, t.i. ar kustību traucējumiem, jo bibliotēkas sētas pusē mājās īpašnieks par privātajiem līdzekļiem ir uzbūvējis speciālu uzbrauktuvi ratiņkrēslā sēdošajiem. Jaunums Latvijā ir jauna digitālā bibliotēka www.e-biblioteka.lv varam apkalpot arī cilvēkus ar minimāliem redzes traucējumiem, jo šajā bibliotēkā ir arī audio grāmatas.

Bibliotēka paredzēta visām vecuma grupām sākot ar pirmsskolas vecuma bērniem, cilvēkiem darba spējas vecumā un vecāka gada gājuma cilvēkiem, nodrošinot un veicinot tālākizglītības un mūžizglītības iespējas.

Kopējais bibliotēkas materiālu krājums 2009. gadā ir 6169 eksemplāri grāmatu, un 1418 seriālizdevumu. Bibliotēkā ir pieejams brīvpieejas fonds visām lietotāju grupām – bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem. 

Bibliotēkas pakalpojumu pieejamība tiek nodrošināta realizējot šādus pasākumus:

  1. grāmatas un citi bibliotēkas materiāli tiek nodrošināti atbilstoši lietotāju interesēm, pieprasītajai informācijai,
  2. bibliotēka nodrošina materiālus un informāciju, kas apskata un piedāvā gan šodienas , gan vēsturiskās liecības par Strenču pilsētas un Latvijas vēsturi,
  3. bibliotēka sadarbojas ar visām iedzīvotāju grupām – bērniem, jauniešiem, skolniekiem, studentiem, strādājošajiem, bezdarbniekiem, mājsaimniecēm, pensionāriem,
  4. bibliotēkas kultūras un sabiedrības izglītības jomā tiek rīkoti pasākumi, ievērojot sabiedrības ieinteresētību un vietējās tradīcijas.

Apmeklējumu skaits 2009. gadā dienā svārstās no 6 līdz 52 ;

Vidējais izsniegums dienā svārstās no 5 līdz 64 ;

Vidējais interneta lietotāju skaits dienā ir no 3 līdz 42, tajā skaitā pieaug. no 1 līdz 19, un bērni un jaunieši līdz 18.g. no 2 līdz 23.

2009. gadā bibliotēkas lietotājiem bija pieejamas datu bāzes Letonika un NAIS, kas arī tika aktīvi izmatotas, lielākā daļa šo datu bāžu lietotāji pēc mūsu novērojumiem ir studenti.

Bibliotēka, kā līdz šim piedāvā šādus pakalpojums visām pieminētajām vecuma grupām: bibliotēkas apmeklēšana, grāmatu un seriālizdevumu izsniegšanu, informācijas meklējuma sistēmas izmantošanu, uzziņu sniegšanu, bibliotēkas rīkoto pasākumu apmeklēšanu, neesošo iespieddarbu pieprasīšana SBA kārtā no citām bibliotēkām, konsultācijas par datora un interneta lietošanu, datorapmācības iesācējiem, informācijas meklēšanu bibliotēkas elektroniskajā katalogā, bezvadu interneta izmantošanu, dokumentu skenēšanu, printēšanu, kopēšanu, novadpētniecības materiālu izmatošanu.

Bibliotēkā iekārtota atsauksmju un ierosinājumu grāmata, kurā regulāri tiek veikti ieraksti par bibliotēkas darbu, ierosinājumiem un vai saņemtie pakalpojumi un pasākumi apmeklētājiem ir gājuši pie sirds.

 


Skatījumu skaits: 834 | Pievienoja: StrencuBiblioteka | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Tulkotājs
Ieejas forma
Kalendārs
«  Marts 2010  »
PrOTCPkSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0